Chińczycy kupują hotele od europejskiego właścicielafot. unsplash.com/Marten Bjork/zdjęcie poglądowe

Chińskie firmy inwestują w hotele w Europie. 118 obiektów zmieni właściciela

Przedsiębiorcy z Chin inwestują w europejskie hotele oraz obiekty noclegowe, należące do właścicieli ze Starego Kontynentu. Aż 118 obiektów Steigenberger ma zostać przejętych przez firmę Huazhu, a do jednego z nich szczególnie chętnie jeżdżą Polacy. Kupiec zapłacił ponad 700 milionów euro za całą sieć.

Chińska firma hotelarska Huazhu przygotowuje gigantyczną inwestycję w sieć luksusowych hoteli Steigenberger, należących do niemieckiego giganta. 118 obiektów noclegowych ma kosztować Chińczyków około 700 milionów euro. Zlokalizowane są w 19 krajach świata.

Chiński gigant przejmuje niemieckie hotele luksusowe

Polacy Steigenberger Hotels & Resorts kojarzyć mogą przede wszystkim dzięki obiektowi zlokalizowanemu w Egipcie. Wycieczki w to miejsce oferowane są przez nasze biura podróży i jeszcze przed pandemią cieszyły się sporym zainteresowaniem.

Hotele należące do niemieckiej firmy funkcjonują pod różnymi markami. Są to nie tylko Steigenberger, ale również Zleep Hotels, Maxx by Steigenberger, IntercityHotel czy Jaz in the City. Sieć obecnie ma 118 funkcjonujących obiektów oraz 36 budynków w budowie lub w planach na najbliższe miesiące. Jak podaje serwis turystyka.rp.pl, firma do 2025 roku zapowiadała stworzenie 250 hoteli.

Steigenberger Parkhotel Düsseldorf, Niemcy

Steigenberger Parkhotel Düsseldorf, Niemcy/fot. wikimedia.org/© Alice Wiegand/CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed

Nowy zarząd chce połączyć „europejską gościnność, niemiecką jakość i azjatycką szybkość”. Takie hasło ogłoszone zostało przez niemiecką telwizję N-TV. Chińskie przedsiębiorstwo Huazhu jest prawdziwym gigantem na hotelarskim rynku. Jak wynika z ich deklaracji, obecnie zarządzają już ponad 5000 obiektów, rozsianymi po 400 miastach, w których funkcjonują pod 18 markami.

70-latek przepłynął Atlantyk. Pobił rekord świata70-latek przepłynął Atlantyk. Pobił rekord świataCzytaj dalej

Jak podaje Turystyka.rp.pl, jest to dziewiąta na świecie firma hotelarska pod względem wpływów i wielkości. Dzięki przejęciu niemieckiego przedsiębiorstwa, ma szansę wzmocnić swoją pozycję w segmencie luksusowych obiektów noclegowych oraz działalności międzynarodowej.

Legendarna marka z prawie 90-letnią tradycją oferuje gościom z całego świata idealne połączenie tradycji i nowoczesności – cytuje założyciela firmy, Huazhu Qi Ji, Turystyka.rp.pl.

To nie pierwsza inwestycja Chińczyków w Europie

Pod koniec stycznia w mediach pojawiły się informacje o jeszcze jednej, potężnej inwestycji konglomeratu turystycznego z Chin na Starym Kontynencie. Turystyka.wp.pl przekazała, że grupa Fosun odkupiła prawa do marki Thomas Cook oraz sieci hoteli Cook’s Club i Casa Cook.

Hotele te chiński potentat odkupić miał po bankructwie Thomasa Cooka. Takie działanie ma przerodzić się w stworzenie rozległego imperium turystycznego, działającego na wielu płaszczyznach. Uruchomiono już internetową agencję turystyczną w Wielkiej Brytanii, a do 2022 roku w Europie kupiec ma prowadzić 15 hoteli. W Chinach zaczęła pracę też działalność touroperatorska pod marką Thomas Cook.

Zgodnie z zapowiedziami, chiński potentat skupić się chce przede wszystkim na rozwoju w Hiszpanii. O tej strategii poinformował szef działu rozwoju hoteli i ośrodków w Fosun Holidays, Carlos Paredes. Do końca ubiegłego roku na Starym Kontynencie zaczęło działać już pod dwiema wykupionymi markami 8 obiektów: na Kos, Rodos, w Bułgarii, Alanyi oraz w Egipcie.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Turystyka.rp.pl

Następny artykuł