mielno fabryka samolotówturysci.pl

W Mielnie powstanie Fabryka Samolotów. Będzie pełniła funkcje hotelu

Mielno jest jednym z najchętniej odwiedzanych kurortów nad polskim morzem. Wkrótce ma powstać tam Fabryka Samolotów, która ma podnieść atrakcyjność turystyczną regionu. Poza nowymi budynkami, staną tam również obiekty upamiętniające burzliwą historię regionu koszalińskiego.

Mielno wkrótce powiększy się o nowy obiekt. Grupa Arche, posiadająca już trzynaście hoteli w kraju, planuje wybudować następny, niedaleko Kanału Jamneńskiego. Budynek będzie mieścił się w dawnej, poniemieckiej bazie wodnopłatów, czyli samolotów startujących i lądujących na wodzie.

W Mielnie stanie Fabryka Samolotów

Spółka poinformowała o planach budowy hotelu za pośrednictwem swoich portali społecznościowych. Hotel mieścić się będzie na prawie 7-hektarowym terenie wokół poniemieckich hangarów. Według planu w tym samym miejscu ma działać również park wodny.

- Fabryka Samolotów w Mielnie to unikalne miejsce leżące pomiędzy jeziorem Jamno a Morzem Bałtyckim - przekazała Grupa Arche portalowi Głos Koszaliński.

- W ramach nowej inwestycji planowana jest rewitalizacja zabytkowego hangaru na funkcje hotelowe z wykorzystaniem przestrzeni hali na funkcje kulturalne, widowiskowe, sportowe oraz stworzenie na powierzchni 1.700 metrów kwadratowych aquaparku - dodają.

Szkocja zaostrza restrykcje. Hotelowa kwarantanna obejmie wszystkich przyjezdnychSzkocja zaostrza restrykcje. Hotelowa kwarantanna obejmie wszystkich przyjezdnychCzytaj dalej

Inwestycja planowana jest na obszarze zabytkowej bazy lotnictwa wodnego o powierzchni około 7 hektarów. Wewnątrz natomiast znajdować się będzie około 70 pokoi hotelowych, cztery apartamenty z widokiem na morze i jezioro oraz restauracja i sale konferencyjne.

W pobliżu znajdują się już dwa inne, również nowoczesne hotele. Są to Blue Marine oraz Nautilus. Niedaleko znajduje się również przystań dla tramwaju wodnego Koszałek, a kilkaset metrów dalej - Kanał Jamneński z wrotami sztormowymi.

Według informacji przekazanych Arche Głosowi Koszalińskiemu plany inwestycyjne przewidują realizację w pierwszym etapie około 500 pokoi w systemie condo (zostajemy właścicielem danego apartamentu, ale firma może dla nas zająć się jego wynajmowaniem).

Jak czytamy na Facebooku, planowana realizacja to II kwartał 2022 r. zatem można już marzyć i wizualizować urlop. Przedsprzedaż już się rozpoczęła. Jak podaje portal GK24, pokoje zaczynają się już od 20 metrów kwadratowych powierzchni.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Głos Koszaliński

Następny artykuł