Turysci.pl
mielno fabryka samolotów

turysci.pl

W Mielnie powstanie Fabryka Samolotów. Będzie pełniła funkcje hotelu

10 Lutego 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Mielno jest jednym z najchętniej odwiedzanych kurortów nad polskim morzem. Wkrótce ma powstać tam Fabryka Samolotów, która ma podnieść atrakcyjność turystyczną regionu. Poza nowymi budynkami, staną tam również obiekty up

Mielno wkrótce powiększy się o nowy obiekt. Grupa Arche, posiadająca już trzynaście hoteli w kraju, planuje wybudować następny, niedaleko Kanału Jamneńskiego. Budynek będzie mieścił się w dawnej, poniemieckiej bazie wodnopłatów, czyli samolotów startujących i lądujących na wodzie.

W Mielnie stanie Fabryka Samolotów

Spółka poinformowała o planach budowy hotelu za pośrednictwem swoich portali społecznościowych. Hotel mieścić się będzie na prawie 7-hektarowym terenie wokół poniemieckich hangarów. Według planu w tym samym miejscu ma działać również park wodny.

- Fabryka Samolotów w Mielnie to unikalne miejsce leżące pomiędzy jeziorem Jamno a Morzem Bałtyckim - przekazała Grupa Arche portalowi Głos Koszaliński.

- W ramach nowej inwestycji planowana jest rewitalizacja zabytkowego hangaru na funkcje hotelowe z wykorzystaniem przestrzeni hali na funkcje kulturalne, widowiskowe, sportowe oraz stworzenie na powierzchni 1.700 metrów kwadratowych aquaparku - dodają.

Inwestycja planowana jest na obszarze zabytkowej bazy lotnictwa wodnego o powierzchni około 7 hektarów. Wewnątrz natomiast znajdować się będzie około 70 pokoi hotelowych, cztery apartamenty z widokiem na morze i jezioro oraz restauracja i sale konferencyjne.

W pobliżu znajdują się już dwa inne, również nowoczesne hotele. Są to Blue Marine oraz Nautilus. Niedaleko znajduje się również przystań dla tramwaju wodnego Koszałek, a kilkaset metrów dalej -  Kanał Jamneński z wrotami sztormowymi.

Według informacji przekazanych Arche Głosowi Koszalińskiemu plany inwestycyjne przewidują realizację w pierwszym etapie około 500 pokoi w systemie condo (zostajemy właścicielem danego apartamentu, ale firma może dla nas zająć się jego wynajmowaniem).

Jak czytamy na Facebooku, planowana realizacja to II kwartał 2022 r. zatem można już marzyć i wizualizować urlop. Przedsprzedaż już się rozpoczęła. Jak podaje portal GK24, pokoje zaczynają się już od 20 metrów kwadratowych powierzchni.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Głos Koszaliński

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >