12 lutego znoszą obostrzenia. jest rozporządzeniefot. pixabay.com/Rodrigo_SalomonHC/zdjęcie poglądowe

Od jutra zmiany w obostrzeniach dla sektora turystycznego. Jest rozporządzenie

Znoszenie obostrzeń dotyczących branży turystycznej ucieszyło wielu Polaków. Świętowali nie tylko przedsiębiorcy, ale również podróżni, którzy zaczęli masowo rezerwować noclegi na najbliższy weekend. W czwartkowe popołudnie opublikowano rządowe rozporządzenie w Dzienniku Ustaw RP. Wszystkie zapisy z tego dokumentu wejdą w życie już 12 lutego.

Rozporządzenie Rady Ministrów, dotyczące znoszenia obostrzeń, które nastąpi już jutro, dostępne jest w Dzienniku Ustaw RP od czwartku od godziny 15. Poznać tam można dokładnie jego treść oraz wszystkie interesujące aspekty luzowania obostrzeń, a wiele z nich dotyczy branży turystycznej.

Jest rozporządzenie. Obostrzenia częściowo zniesione od 12 lutego

Przede wszystkim z dokumentu wynika, że zgodnie z zapowiedziami, wznawiana jest działalność hoteli i innego rodzaju obiektów noclegowych. Warunkiem jest jednak udostępnienie gościom jedynie połowy pokoi, które w normalnym trybie oferowałby właściciel. Chętnych na szczęście nie brakuje, a wolne miejsca rezerwowane są błyskawicznie.

Przewiduje się umożliwienie prowadzenia usług hotelarskich, przy czym w przypadku prowadzenia usług hotelarskich w obiekcie hotelarskim (...) dla gości będzie możliwe udostępnienie nie więcej niż 50 proc. pokoi znajdujących się w danym obiekcie – cytuje treść rozporządzenia TVN24.

To jednak nie koniec dobrych wiadomości dla przedsiębiorców z branży turystycznej oraz samych urlopowiczów. Już jutro otwarte zostaną również - zgodnie z zapowiedziami - stoki narciarskie oraz baseny. Właściciele tych pierwszych już odliczają godziny do przywitania fanów zimowego szaleństwa, a więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Rząd planuje rozszerzenie listy Parków Narodowych, do których wstęp jest płatny. 11 obiektów na liścieRząd planuje nową opłatę dla Polaków. Dotknie tysięcy turystówCzytaj dalej

Otwierają nie tylko stoki i hotele

Tysiące turystów bez wątpienia wyjedzie w góry czy nad morze i skorzysta z szansy na urlop, na co musieli czekać kilka miesięcy. Jest jednak również dobra wiadomość dla osób, które nie mają urlopu, a mimo to chcą wyjść z domu i nacieszyć się poluzowaniem obostrzeń.

Od piątku otwarte zostaną też kina i teatry, choć z zachowaniem reżimu sanitarnego. Dostępne będzie co drugie miejsce siedzące, a goście muszą liczyć się z obowiązkiem zasłaniania ust oraz nosa.

Wkrótce turyści mogą też dostać jeszcze jedną niespodziankę. Zgodnie z nieoficjalnymi informacjami, które pojawiły się w mediach, 11 marca 2021 roku ma dojść do kolejnego etapu luzowania zakazów. Tym razem otwarte mają zostać obiekty o charakterze uzdrowiskowym.

Jeśli liczba chorych gwałtownie nie wzrośnie w najbliższym czasie, być może udostępnione zostaną gościom np. ośrodki SPA. Choć nie jest to potwierdzona przez rząd wiadomość, daje nadzieję na coraz szybszy powrót do stabilizacji sektora turystycznego.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: TVN24

Następny artykuł