Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Stoki narciarskie ponownie otwierają się w piątek. Zakopane odlicza do ponownego startu sezonu
Ania Radke
Ania Radke 10.02.2021 21:30

Stoki narciarskie ponownie otwierają się w piątek. Zakopane odlicza do ponownego startu sezonu

zakopane wznawia sezon
turysci.pl

Zakopane będzie mogło ponownie otworzyć się na turystów. Zgodnie z decyzją Rady Ministrów, swoją działalność od 12 lutego będą mogły wznowić między innymi stoki narciarskie oraz hotele. Warunkiem jest jednak utrzymywanie zasad reżimu sanitarnego.

Zakopane oficjalnie otwarte od piątku

Wczorajsze śnieżyce dały w kość kierowcom, jednak podhalańskie stacje narciarskie zacierają ręce na myśl o powrocie sezonu. Zgodnie z decyzją rządu będą mogły wznowić pracę w najbliższy piątek 12 lutego. Nie wszystkie hotele jednak otworzą się w tym terminie, o czym pisaliśmy tutaj.

Już teraz wszystkie największe stacje narciarskie w regionie szykują się na wznowienie sezonu. Już w najbliższy piątek ponownie czynne będą między innymi wyciągi w Białce Tatrzańskiej, Bukowinie, czy Jurgowie. Ale także w Zakopanem.

- Czekaliśmy na to długo, ale się wreszcie doczekaliśmy. Od piątku uruchamiamy wszystkie wyciągi na naszej stacji: zarówno krzesełkowy, orczykowej, jak i taśmowe dla najmłodszych – mówi Gazecie Krakowskiej Wojciech Strączek ze stacji narciarskiej na Harendzie w Zakopanem.

Przygotowania trwają w całym turystycznym regionie. Do otwarcia szykuje się także stacja na Polanie Szymoszkowej. Jak poinformował prezes, zostali zatrudnieni tam dodatkowi ludzie do obsługi stacji narciarskiej. Jak jednak twierdzi, nie ma szans na odrobienie strat.

Jeszcze dośnieżaliśmy, gdy były warunki. Liczymy, że uda się pojeździć jeszcze co najmniej cztery tygodnie, a być może do końca marca – przyznaje w rozmowie z Gazetą Krakowską Jan Walkosz-Jambor, prezes spółki zarządzającej Polaną Szymoszkową.

Nie będzie to co prawda szansa na odrobienie strat, bo tego nie da się zrobić już w tym sezonie. Ale przynajmniej zarobienie na bieżące utrzymanie wyciągu – wyznaje.

Kasprowy Wierch, fot. Pixabay/ barbaarian

Otwarcie swoich wyciągów zapowiedziały również Polskie Koleje Linowe, które poinformowały na Facebooku, że 12 lutego otwarte zostaną dla narciarzy trasy zjazdowe w rejonie Kasprowego Wierchu. Na razie nie wiadomo jednak, czy w piątek uruchomione zostaną również wyciągi zarówno w kotle Gąsienicowym, jak i Goryczkowym.

Tak, otwieramy i mamy nadzieję, że wiatr nie zrobi nam psikusa – informują Polskie Koleje Linowe. Specjalną akcję w związku z planowanym otwarciem stoków ogłosiła również polska policja, o czym pisaliśmy tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Gazeta Krakowska