Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > W piątek otwierają stoki. Policja zapowiada, że będzie czuwać nad bezpieczeństwem urlopowiczów
Patryk Korzec
Patryk Korzec 10.02.2021 11:16

W piątek otwierają stoki. Policja zapowiada, że będzie czuwać nad bezpieczeństwem urlopowiczów

policja w piątek będzie chroniła turystów
fot. pixabay.com/AndrzejRembowski

Polska policja organizuje poważną akcję związaną ze znoszeniem obostrzeń dla branży turystycznej. Zgodnie z decyzją rządu, już 12 lutego (piątek), otwarte zostaną obiekty hotelowe oraz stoki narciarskie

Policja rusza na stoki

Polacy masowo rezerwują noclegi, o czym pisaliśmy już wcześniej. Wszystko więc wskazuje na to, że w najbliższy weekend turystyczne miejscowości będą pękały w szwach od najazdu gości. Polskie służby zamierzają więc skoncentrować swoje działania na zapewnieniu podróżnym bezpieczeństwa. 

Jak czytamy na stronie dolnoslaska.policja.gov, na świeżo otwartych stokach mają ruszyć policyjne patrole narciarskie. Funkcjonariusze będą pilnować zarówno przestrzegania reżimu sanitarnego, jak i zwracać uwagę turystów na nierozważne zachowania, które mogą stać się przyczyną problemów. Szczegółowe informacje znaleźć można również na stronie Dolnośląskiej Policji - wraz ze zdjęciami funkcjonariuszy, którzy już przemierzają stoki. 

Dolnośląska Policja czuwa nad turystami/fot. www.dolnoslaska.policja.fov.pl

Pamiętajmy, że z uwagi na zagrożenie epidemią koronawirusa i obowiązujące obostrzenia wszyscy musimy przestrzegać zasad bezpieczeństwa epidemicznego – apeluje policja. 

Cała akcja ma przede wszystkim zwiększyć poczucie bezpieczeństwa wśród podróżnych. Ważne jest także zapobieganie kradzieży sprzętu czy pilnowanie odpowiedniego zachowania na stokach, dzięki któremu turyści mogą uniknąć wypadków. 

Turyści muszą uważać

Policja będzie szczególną uwagę zwracała na zachowania mogące przyciągać złodziei. Apeluje się o niepozostawianie sprzętu narciarskiego w samochodach, bowiem może to zachęcić nieuczciwe osoby do kradzieży. Szczególnie drogiego wyposażenia lepiej nie zostawiać na tylnych siedzeniach oraz w bagażnikach pojazdów zaparkowanych przy ulicy czy w miejscach ogólnodostępnych

W zapewnianiu bezpieczeństwa turystom policji będą pomagać również ratownicy GOPR. Apeluje się do narciarzy o pilnowanie nartostrad oraz wyznaczonych tras, a także zachowywanie kultury na stokach. Funkcjonariusze będą też zwracać uwagę, czy przestrzegamy przepisów: przypominamy, że wszystkie osoby poniżej 16 roku życia muszą jeździć na nartach oraz snowboardzie w kaskach ochronnych

Dolnośląska Policja czuwa nad turystami/fot. www.dolnoslaska.policja.fov.pl

Oczywiście patrole będą również pilnować respektowania zasad reżimu sanitarnego, związanego z trwającą pandemią  koronawirusa. Przypominamy, że na razie obiekty turystyczne, takie jak stoki czy hotele, funkcjonują jedynie warunkowo przez 2 tygodnie. Po tym czasie dopiero okaże się, czy częściowe zniesienie ograniczeń zostanie utrzymane. 

Przypominamy o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa epidemicznego. Osoby i podmioty, które świadomie i z premedytacją łamią te przepisy, muszą się liczyć z konsekwencjami prawnymi – apeluje policja. 

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Dolnośląska Policja