Rząd ma pomysł na epidemięfot. pixabay/ManuelaJaeger

Nieoficjalnie: od 11 marca będą otwarte uzdrowiska

W wykazie prac legislacyjnych został opublikowany nowy projekt dotyczący obowiązujących restrykcji. Jak informuje Polsat, obostrzenia mogą zostać utrzymane do końca miesiąca. W marcu czeka nas jednak poluzowanie zasad bezpieczeństwa.

Już o jutra tj. 12 lutego, hotele znów wznawiają swoją działalność. Pod reżimem sanitarnym właściciele obiektów noclegowych będą mogli przyjąć 50 procent gości. Jak podaje Polsat, już niebawem nie tylko obiekty hotelowe będą otwarte. Nowy projekt rozporządzenia luzowania obostrzeń proponuje kolejne zmiany. Rząd debatuje nad nowym rozwiązaniem.

Luzowanie obostrzeń przez rząd

Polsat donosi, że w wykazie prac legislacyjnych ukazała się nowy projekt rozporządzenia dotyczący obostrzeń. W ustawie mowa o ograniczeniach, nakazach i zakazach związanych z obowiązującym stanem epidemii.

Z projektu wynika, że polski rząd przedłuży większość obowiązujących restrykcji do końca lutego.

Przewiduje się umożliwienie prowadzenia usług hotelarskich, przy czym w przypadku prowadzenia usług hotelarskich w obiekcie hotelarskim (...) dla gości będzie możliwe udostępnienie nie więcej niż 50 proc. pokoi znajdujących się w danym obiekcie — Polsat cytuje fragment projektu.

Chińskie firmy inwestują w hotele w Europie. 118 obiektów zmieni właścicielaSprzedali ponad 118 hoteli. Zmieniają właścicielaCzytaj dalej

Co więcej, opublikowany projekt przewiduje otwarcie kasyn, gdzie obowiązywać będzie reżim sanitarny. Mowa tutaj o limicie osób na jeden metr kwadratowy, który ma wynosić 15 m kwadratowych. Ponadto będzie obowiązywał dystans między klientami do 1,5 metra.

W nieoficjalnej ustawie można przeczytać również o przedłużeniu otwarcia stoków narciarskich, jak i wznowieniu działalności przez polskie uzdrowiska. Otwarcie działalności miałoby nastąpić 11 marca 2021 roku.

Z pewnością jest to doskonała informacja dla wszystkich tych, którzy marzą o wyjeździe do sanatorium lub spa. Decyzja ujęta została jedynie w projekcie, ale wierzymy, że ziści się w połowie marca.

Ograniczenia w hotelach

W wyniku walki z pandemią koronawirusa od niemal roku branża turystyczna jest w zawieszeniu. Rząd, aby powstrzymać epidemię, co chwilę zamyka hotele, które zaczynają bankrutować i nie radzą sobie z panującym kryzysem. Wsparcie polskiego rządu jest bardzo dyskusyjną kwestią, dlatego też dochodzi do protestów i nierespektowania obowiązujących zasad.

Na początku lutego Mateusz Morawiecki i Adam Niedzielski ogłosili, że od 12 lutego 2021 roku hotele znów będą mogły przyjmować gości. W obiektach noclegowych obowiązuje reżim sanitarny i możliwość przyjęcia 50% gości.

Premier i minister zdrowia na konferencji prasowej podkreślali kilkukrotnie, że jeśli pandemia przyspieszy, to obostrzenia znów będą zaostrzone.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Polsat

Następny artykuł