Turysci.pl
chcą wykupywać hotele i pensjonaty na Podhalu

zdjęcie poglądowe/screen.webcamera.pl

Kolejne oferty kupna hoteli i pensjonatów na Podhalu. Bardzo niskie kwoty

8 Lutego 2021

(Ostatnia zmiana: 26 Lutego 2021)

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Pojawiają się kolejne propozycje kupna hoteli i pensjonatów na Podhalu. Jak informuje Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej, proponowane ceny są karygodnie niskie. Co więcej, niektóre osoby oferujące takie transakcje, rzekomo wygląda

Jakiś czas temu w mediach zaczęły pojawiać się informacje, że coraz więcej właścicieli hoteli i pensjonatów na Podhalu otrzymuje propozycje kupna obiektów od nieznanych inwestorów. Rzekomo proponowane przez nich ceny mają być wyjątkowo niekorzystne. Wiadomości te potwierdził jakiś czas temu przedstawiciel Tatrzańskiej Izby Gospodarczej

Decyzja rządu o zamknięciu obiektów noclegowych postawiła wielu właścicieli obiektów noclegowych pod ścianą. Jak widać na stronie webcamera, na której można oglądać Krupówki na żywo, ludzi nie ma zbyt wielu nawet mimo czasowego zniesienia obostrzeń. W czasie ferii zimowych nie było o wiele lepiej, co przełożyło się na gigantyczne straty w całej branży turystycznej. 

Chcą kupować hotele i pensjonaty na Podhalu

Teraz Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej przekazał nowe informacje na temat rzekomych ofert sprzedaży hoteli i pensjonatów. Okazuje się, że inwestorzy „proponują 25-30 proc. wartości nieruchomości sprzed pandemii". Jakby tego było mało, wyglądają podejrzanie i stosują niecodzienne metody. 

Z sygnałów do nas płynących, zainteresowani najczęściej rozpytują, czy dana nieruchomość nie jest na sprzedaż. Ale zdarzył się też przypadek, że inwestor przyszedł dosłownie z walizką z gotówką, by w ten sposób zachęcić do podjęcia decyzji i podpisania aktu notarialnego – mówi Wagner w rozmowie z Gazetą Krakowską. 

Liczne propozycje od różnych ludzi

Jak podaje portal, mają to być zarówno osoby znane w branży hotelarskiej, jak i zupełnie z nią niezwiązane. Część z nich - według relacji portalu - ma budzić pewne podejrzenia swoim wyglądem i zachowaniem. 

To zarówno tzw. grube ryby, ale i ludzie, którzy dorobili się wielkich pieniędzy w ostatnim czasie. [...] Dotarły do nas informacje o przypadkach np. ludzi, niespełna 30-letnich, ubranych nazwijmy to w mało biznesowym stylu, którzy przyjeżdżali samochodami za kilkaset tysięcy złotych. Wyglądali co najmniej podejrzanie [pis.org.]– relacjonuje Karol Wagner. 

Gazeta Krakowska, jako jednego z inwestorów, wymienia m.in. producenta rękawiczek gumowych. Opisany jest on jako osoba, która „w ostatnim czasie dorobiła się bardzo dużych pieniędzy". Zdaniem portalu mężczyzna miał mieć niewielki zakład, a w czasie pandemii udało mu się dorobić ogromnej fortuny. 

Nieoficjalnie, kupnem obiektu w Polsce ma być zainteresowany również duży, międzynarodowy fundusz inwestycyjny. W jego posiadaniu ma być fabryka samochodów na Słowacji. Teraz rzekomo zarząd zainwestować chce w ośrodki hotelowe w naszym kraju oraz u naszych południowych sąsiadów. 

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Gazeta Krakowska

Patryk KorzecAutor

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Zachód słońca na Kozim Wierchu hitem sieci. Turyści zachwyceni

Czytaj więcej >

Polska

Ostrożnie podczas wyjazdu. IMGW ostrzega przed niebezpieczeństwem na drogach

Czytaj więcej >

Polska

Tłumy turystów po polskiej stronie Tatr. Mniej narciarzy na Słowacji

Czytaj więcej >

Polska

Martyna Wojciechowska wspomina zdobycie Korony Ziemi. "Jeden z najlepszych dni w moim życiu"

Czytaj więcej >
fot. Wikipedia/ Captain Blood/ CC BY-SA 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/

Polska

Drugi stopień zagrożenia lawinowego w Bieszczadach. Na szlakach panują bardzo trudne warunki

Czytaj więcej >
fot. Wikipedia commons/ Aneta Pawska/ CC BY 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/

Polska

Można jeszcze znaleźć noclegi na ferie w Karpaczu. Ceny mogą jednak zniechęcić

Czytaj więcej >