Turysci.pl
chcą wykupywać hotele i pensjonaty na Podhalu

zdjęcie poglądowe/screen.webcamera.pl

Kolejne oferty kupna hoteli i pensjonatów na Podhalu. Bardzo niskie kwoty

8 Lutego 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Jakiś czas temu w mediach zaczęły pojawiać się informacje, że coraz więcej właścicieli hoteli i pensjonatów na Podhalu otrzymuje propozycje kupna obiektów od nieznanych inwestorów. Rzekomo proponowane przez nich ceny mają być wyjątkowo niekorzystne. Wiadomości te potwierdził jakiś czas temu przedstawiciel Tatrzańskiej Izby Gospodarczej

Decyzja rządu o zamknięciu obiektów noclegowych postawiła wielu właścicieli obiektów noclegowych pod ścianą. Jak widać na stronie webcamera, na której można oglądać Krupówki na żywo, ludzi nie ma zbyt wielu nawet mimo czasowego zniesienia obostrzeń. W czasie ferii zimowych nie było o wiele lepiej, co przełożyło się na gigantyczne straty w całej branży turystycznej. 

Chcą kupować hotele i pensjonaty na Podhalu

Teraz Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej przekazał nowe informacje na temat rzekomych ofert sprzedaży hoteli i pensjonatów. Okazuje się, że inwestorzy „proponują 25-30 proc. wartości nieruchomości sprzed pandemii". Jakby tego było mało, wyglądają podejrzanie i stosują niecodzienne metody. 

Z sygnałów do nas płynących, zainteresowani najczęściej rozpytują, czy dana nieruchomość nie jest na sprzedaż. Ale zdarzył się też przypadek, że inwestor przyszedł dosłownie z walizką z gotówką, by w ten sposób zachęcić do podjęcia decyzji i podpisania aktu notarialnego – mówi Wagner w rozmowie z Gazetą Krakowską. 

Liczne propozycje od różnych ludzi

Jak podaje portal, mają to być zarówno osoby znane w branży hotelarskiej, jak i zupełnie z nią niezwiązane. Część z nich - według relacji portalu - ma budzić pewne podejrzenia swoim wyglądem i zachowaniem. 

To zarówno tzw. grube ryby, ale i ludzie, którzy dorobili się wielkich pieniędzy w ostatnim czasie. [...] Dotarły do nas informacje o przypadkach np. ludzi, niespełna 30-letnich, ubranych nazwijmy to w mało biznesowym stylu, którzy przyjeżdżali samochodami za kilkaset tysięcy złotych. Wyglądali co najmniej podejrzanie [pis.org.]– relacjonuje Karol Wagner. 

Gazeta Krakowska, jako jednego z inwestorów, wymienia m.in. producenta rękawiczek gumowych. Opisany jest on jako osoba, która „w ostatnim czasie dorobiła się bardzo dużych pieniędzy". Zdaniem portalu mężczyzna miał mieć niewielki zakład, a w czasie pandemii udało mu się dorobić ogromnej fortuny. 

Nieoficjalnie, kupnem obiektu w Polsce ma być zainteresowany również duży, międzynarodowy fundusz inwestycyjny. W jego posiadaniu ma być fabryka samochodów na Słowacji. Teraz rzekomo zarząd zainwestować chce w ośrodki hotelowe w naszym kraju oraz u naszych południowych sąsiadów. 

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Gazeta Krakowska

Podobne artykuły

hotel Elbląg przechodzi do Focus Hotels

Polska

Grupa Focus Hotels wydzierżawiła 4-gwiazdkowy hotel Elbląg

Czytaj więcej >

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >

Polska

Kontrole na południowej granicy Polski. Ponad 14,5 tys. osób bez wymaganych testów

Czytaj więcej >

Polska

Ryanair i WizzAir przesuwają loty z Krakowa. Lotnisko chce już rozpocząć sezon letni

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >