Turysci.pl
Pogoda w Grecji

fot. pixabay/geralt

W Grecji padły rekordy ciepła. Tłumy wyszły na plażę

26 Lutego 2021

Autor tekstu:

Hubert Mrozowicz

Udostępnij:

Pogoda w Grecji bije prawdziwe rekordy. W miniony weekend tłumy pojawiły się na plaży i kąpały się w morzu. Mieszkańcy oraz podróżni korzystali z prawdziwie letniej aury tegorocznej zimy. To prawdziwa anomalia.

Pogoda w Europie jest bardzo zmienna. Po fali mrozów, które napłynęły do wschodniej i środkowej części Starego Kontynentu, przyszedł czas na rekordy ciepła. Zimowa aura wciąż będzie widoczna, jednak na południu Europy mieszkańcy oraz turyści mogą cieszyć się z prawdziwie letnich temperatur. Termometry w Grecji pokazały w ostatni weekend aż 24 stopnie. Fakt ten sprawił, że mieszkańcy tłumnie wyszli na plażę.

Rekordy ciepła w Grecji

W kolejnych krajach w Europie da się zauważyć coraz większe opady śniegu i silne mrozy. Tegoroczna zima zaliczana jest do najzimniejszych i najbardziej białych.

W wielu regionach od wielu lat nie było takich śnieżyc. Doprowadziły one do gigantycznych utrudnień i paraliżu w różnych europejskich regionach.

Największy atak zimy można zaobserwować w Polsce, na Litwie, Ukrainie, w Holandii i Niemczech. Jak się jednak okazuje, nie wszędzie mroźna aura wiedzie prym. W ostatni weekend zanotowano w Grecji rekordy ciepła. 

W sobotę i w niedzielę greckie termometry zanotowały aż 24 stopnie. Prawdziwie letnia pogoda zachęciła mieszkańców oraz podróżnych do wyjścia na plażę. Wiele osób zdecydowało się również na kąpiel w morzu.

Tak wysokie temperatury nie są codziennością w Grecji zimą. Dlatego eksperci uznali tę sytuację za anomalię, która może być związana ze zjawiskami związanymi z ociepleniem klimatu. Warto przypomnieć, że śnieżyce, które pojawiły się nad Polską, są również oznaką zmian klimatycznych.

Zarówno w Grecji kontynentalnej, jak i na wyspach pogoda biła prawdziwe rekordy. Temperatury szalały od Aten, aż po Kretę. Najcieplej było w Chanii, czyli stolicy największej greckiej wyspy. Słupki rtęci nie spadały poniżej 20 stopni.

Co ciekawe, znaleźli się śmiałkowie, którzy wyszli nie tylko na plażę, ale również tacy, którzy weszli do morza. Zimą temperatura wody nie należy do najprzyjemniejszych. Nie przeszkodziło to jednak mieszkańcom i podróżnym, aby spędzić dobrze czas.

Nie jest to pierwsza taka anomalia tegorocznej zimy w Europie. Jakiś czas temu media informowały o fali upałów, które napłynęły nad Stary Kontynent. Mimo że zima od kilku tygodni zagościła u nas na dobre, to również nie brakowało pogody, która przypominała prawdziwą wiosnę. 

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Radio Zet

Hubert MrozowiczAutor

Z wykształcenia kulturoznawca i aktor. Z pasji podróżnik, który uwielbia pisać i dzielić się z innymi swoimi historiami ze świata. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >

Europa

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Czytaj więcej >

Europa

Lewandowscy na wakacjach w ekskluzywnym hotelu

Czytaj więcej >

Europa

Matka podróżowała klasą biznes, a dzieci wysłała do klasy ekonomiczne

Czytaj więcej >