Test na koronawirusafot. pixabay/lukasmilan

Od poniedziałku dla podróżnych do UK obowiązywać będą dwa testy

Minister zdrowia w Wielkiej Brytanii ogłosił, że od 15 lutego wszyscy podróżni, którzy przekroczą granice z Anglią, będą zobowiązani do wykonania dwóch testów na koronawirusa. W sumie będą obowiązywały trzy badania. Pierwsze należy wykonać 72 godziny przed wyjazdem, a dwa pozostałe po drugim i ósmym dniu odbywania kwarantanny w UK.

Każdy turysta przed podróżą do niemal każdego kraju jest zobowiązany do wykonania testu na koronawirusa. Od poniedziałku, każdy, kto planuje wyjazd do Wielkiej Brytanii, będzie musiał wykonać dodatkowe dwa badania. Taką decyzję podjął brytyjski minister zdrowia Matt Hancock.

Dwa testy na koronawirusa w UK

Wielka Brytania boi się nowych wariantów koronawirusa. Dlatego minister zdrowia, Matt Hancock, przedstawił w Izbie Gmin plan wprowadzenia obowiązku wykonania dwóch testów na obecność wirusa dla wszystkich osób przekraczających granicę UK.

Według wcześniejszych informacji obywatele i rezydencji Wielkiej Brytanii i Irlandii, którzy będą powracać z krajów z tzw. czerwonej listy, muszą odbyć 10-dniową kwarantannę w jednym ze wskazanych przez rząd hoteli.

Natomiast od poniedziałku wszyscy podróżni przybywający do UK są zobowiązani do przedstawienia negatywnego wyniku testu, który będzie wykonany w ciągu 72 godzin przed wyjazdem. Dodatkowo obowiązkowa będzie 10-dniowa kwarantanna w domu. Izolując się w mieszkaniu, po drugim i ósmym dniu będzie trzeba wykonać ponownie test PCR.

Kraje, które najtrudniej znaleźć na mapie. W ankiecie wzięło udział tysiące ludzi z całego świataZapytali ich, gdzie na mapie leży Polska. Ale wstydCzytaj dalej

Jeśli któryś z testów po drugim i ósmym dniu da wynik pozytywny, to kwarantanna automatycznie zostanie przedłużona o kolejne 10 dni.

Ale to nie wszystko, aby uchronić się przed nowymi wariantami koronawirusa, rząd brytyjski zdecydował, że każdy pozytywny wynik będzie poddawany sekwencjonowaniu genomowemu, aby sprawdzić, czy nie jest to nowy wariant wirusa.

Wysokie kary za złamanie restrykcji w UK

Rząd Wielkiej Brytanii zdecydował, że osoby, które nie będą przestrzegać nowych zasad obowiazujących na Wyspach, będą karane.

Podróżni, którzy nie wykonają testu na obecność koronawirusa w drugim dniu po przyjeździe, mogą liczyć na poważne konsekwencje. Przewidziana jest grzywna w wysokości tysiąca funtów. Natomiast w przypadku drugiego testu będą to dwa tysiące.

Ale to nie wszystko. Oprócz kar finansowych złamanie nowych regulacji powoduje wydłużeniem kwarantanny do 14 dni. Natomiast dla osób, które będą zobligowane do odbycia izolacji w hotelu i złamią to zobowiązanie, muszą liczyć na przynajmniej pięć tysięcy funtów mandatu.

Jak na razie wiadomo, że ogłoszona przez ministra zdrowia decyzja obowiązywać będzie w Anglii. Toczą się rozmowy ze Szkocją, Walią i Irlandią Północną.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Onet

Następny artykuł