Turysci.pl
zakaz podróży we włoszech

Fot. pixabay.com/ useche70

Włochy przedłużają zakaz podróży między regionami. Potrwa do 25 lutego

12 Lutego 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Zakaz podróży między regionami bez uzasadnionego powodu miał obowiązywać we Włoszech do 15 lutego. Zgodnie z decyzją rządu, zostanie jednak przedłużony do 25 lutego - poinformowano po piątkowym posiedzeniu. Eksperci uzasadniają, że luzowanie restr

Zakaz  podróży między regionami bez uzasadnionego powodu będzie obowiązywał we Włoszech do 25 lutego. Taką decyzję podjął w piątek ustępujący rząd Giuseppe Contego. Ma to związek z rozprzestrzenianiem się po Europie nowych wariantów koronawirusa.

Włochy przedłużają zakaz podróży między regionami

Szef departamentu ds. profilaktyki w ministerstwie zdrowia Gianni Rezza podczas konferencji prasowej poinformował, że obecnie w związku z występowaniem różnych wariantów koronawirusa nie można łagodzić przepisów o walce z pandemią. 

- Za 5-6 tygodni wariant brytyjski może zastąpić teraz krążącego wirusa - powiedział natomiast szef Instytutu Służby Zdrowia Silvio Brusaferro. Jak wynika z danych włoskiego instytutu, brytyjskim wariantem zakażona jest we Włoszech jedna piąta osób, u których stwierdzono koronawirusa.

Jednocześnie resort zdrowia poinformował, że na Covid-19 zmarło w ciągu doby kolejne 316 osób i stwierdzono 13 908 nowych zakażeń koronawirusem. Wykonano w tym czasie 305 tysięcy testów. 4,5 procent z nich dało wynik pozytywny. Tym samym bilans zgonów wzrósł do 93 045.

Stale spada jednak liczba aktywnych zakażeń, która obecnie wynosi 402 tysiące. Ozdrowieńców jest ponad 2,2 miliona. We Włoszech do tej pory zaszczepiono 2,8 miliona osób, z których ponad 1,2 mln dostało już dwie dawki preparatu.

florencja-1613161678.jpg

Florencja

Florencja, Toskania, fot. Anna Radke

Każdy włoski region oferuje wyjątkowe atrakcje

Gdy sytuacja epidemiczna w końcu się uspokoi, warto wybrać się w podróż do Włoch. Jednym z najsłynniejszych regionów jest Toskania, zajmująca się w malowniczym obszarze nad Morzem Liguryjskim i Morzem Tyrreńskim oraz w Apeninach Północnych. Stolicą regionu jest Florencja, miasto, które w całości wygląda jak galeria sztuki. Wokół rozciąga się wspaniały region winiarski Chianti. 

Stolica państwa, Rzym, leży w regionie Lacjum. Najsłynniejszą atrakcją miasta jest oczywiście Koloseum, a właściwie Amfiteatr Flawiuszów, czyli największy amfiteatr świata. Ważnym zabytkiem miasta jest Forum Romanum, rozciągające się między Kapitolem a Palatynem (dwoma z siedmiu rzymskich wzgórz).

Wyjątkowym regionem jest również Kampania, ze stolicą w Neapolu. Jest to miasto kontrastów, historycznej zabudowy, a także najlepszej pizzy w całych Włoszech. Warto zajrzeć tam Centro Historico oraz Palazzo Reale, w którym mieści się Biblioteka Narodowa, duże muzeum i najstarszy teatr operowy we Włoszech – San Carlo.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Polsat

Podobne artykuły

zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Ksiądz błogosławił w Szczyrku

Polska

Ksiądz ze Skrzycznego błogosławił turystom i mieszkańcom. Mogli cieszyć się Beskidami

Czytaj więcej >

Polska

Lotnisko w Gdańsku wprowadza szybkie testy na koronawirusa. Pozwolą uniknąć kwarantanny po przylocie

Czytaj więcej >

Polska

Polacy planują wyjazdy turystyczne w Wielkanoc. Podano najczęstsze kierunki

Czytaj więcej >

Polska

Nowy rozkład PKP. Część pociągów zmienia trasę już w ten weekend

Czytaj więcej >