Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Europa > WizzAir uruchamia od czerwca nowe loty z Polski
Hubert Mrozowicz
Hubert Mrozowicz 12.02.2021 09:17

WizzAir uruchamia od czerwca nowe loty z Polski

WizzAir otwiera nowe trasy
fot. pixabay/ skyradar

Mimo kryzysu związanego z pandemią koronawirusa i zawieszeniem wielu lotów WizzAir nie poddaje się i cały czas wychodzi naprzeciw potrzebom swoich klientów. Węgierski przewoźnik ogłosił właśnie nowe trasy wakacyjne. Obejmą one również polskie miasta, z których będzie można już w czerwcu wylecieć na wczasy m.in. do Chorwacji.

WizzAir uruchamia nowe połączenia

W czwartek WizzAir ogłosił niebywałą informację dla miłośników podróży. Tanie linie lotnicze uruchamiają nową bazę. Będzie ona sezonowa i umiejscowiona w popularnym bułgarskim mieście - Burgas. Zbazuje tam jeden samolot Arbus A320 i zostanie uruchomionych siedem nowych kierunków.

Nowe połączenie będą uruchomione w czerwcu. Już teraz wiemy, że zapowiadają się to prawdziwe hity wakacyjne dla klientów z całej Europy. Polacy znajdą również coś dla siebie.

Jak wynika z informacji, którą udostępniła węgierska linia lotnicza, letnie trasy zyska m.in. Poznań. Zmiany nie ominą również lotniska we Wrocławiu, z którego od czerwca będziemy mogli polecieć do Chorwacji.

Samolot, który będzie zbazowany na lotnisku w bułgarskim kurorcie Burgas, wystartuje w czerwcu w stronę siedmiu nowych miast. Mowa tutaj o lotach do Dortmundu, Kijowa, Liverpoolu, Poznania, Tel Awiwu oraz Turku.

Polacy, którzy marzą o wakacjach w słonecznym Burgas, będą mogli planować wczasy już od 11 czerwca 2021 roku. WizzAir będzie kursował między stolicą wielkopolski a bułgarskim kurortem dwa razy w tygodniu, w każdy poniedziałek i piątek.

Według planów węgierskiego przewoźnika baza w Burgas będzie funkcjonować od 10 czerwca do 12 września. Dlatego nie ma na co zwlekać i już teraz warto przejrzeć system rezerwacji biletów, tak aby zaplanować prawdziwie słoneczne wakacje.

WizzAir będzie latał z Wrocławia do Chorwacji

Loty z Poznania do Burgas to nie jedyna niespodzianka, jaką przygotował WizzAir dla podróżnych na sezon wakacyjny.

Od 20 czerwca Polacy będą mogli wyruszyć z wrocławskiego lotniska do Chorwacji. Tanie linie lotnicze już sprzedają bilety na rejsy Wrocław-Split. Połączenia będą realizowane raz w tygodniu, w każdą niedzielę.

Zarówno połączenia z Poznania do Burgas, jak i z Wrocławia do Splitu są już dostępne. Ich ceny zaczynają się do 109 złotych w jedną stronę.

W czwartek odbyła się konferencja prasowa, na której manager ds. Komunikacji korporacyjnej WizzAir powiedział:

Z radością ogłaszamy powstanie tymczasowej letniej bazy w Burgas. To nasza odpowiedź na zapotrzebowanie na podróże w sezonie wakacyjnym na malownicze bułgarskie wybrzeże. Z zaangażowaniem rozwijamy naszą działalność w Bułgarii oferując kolejne możliwości podróży w przystępnych cenach przekazał Andras Rado.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Tanie loty