Turysci.pl
Najwęższy dom w Londynie

fot. google street / screen

Najwęższy dom w Londynie. Wygląda niesamowicie, został wystawiony na sprzedaż

26 Lutego 2021

Autor tekstu:

Hubert Mrozowicz

Udostępnij:

Najwęższy dom został wystawiony na sprzedaż. Położony jest w Londynie, a cena za nieruchomość wynosi prawie milion funtów. Obecnie brakuje chętnych na zakup budynku, jednak agent nieruchomości nie traci nadziei.

W mediach pojawiła się informacja o wystawieniu na sprzedaż najwęższego domu, który znajduje się w Londynie. Cena jest piorunująca.

Najwęższy dom w Londynie na sprzedaż

Przemierzając ulicami Londynu, można natrafić na piękną architekturę. Wśród historycznych budowli znajduje się jedna wyjątkowa, którą łatwo można przegapić. Mowa tutaj o najwęższym domu w Londynie.

Mieszkanie znajduje się pomiędzy gabinetem lekarskim a salonem fryzjerskim. Dla wielu podróżnych jest to niebywała atrakcja turystyczna. Teraz można stać się pełnowartościowym właścicielem domu.

Piorunująca cena, która wynosi 950 tysięcy funtów, sprawia, że zainteresowanych obecnie brakuje, ale agent nieruchomości jest dobrej wiary.

— W sytuacji takiej jak COVID, rynek się przerzedził. Jest mniej chętnych na unikalną, indywidualną nieruchomość, taką jak ta. Jest szykowny, piękny i dlatego ten dom się sprzeda — powiedział agent.

Niebywały budynek pamięta burzliwą historię Londynu. Za czasów wiktoriańskich pełnił funkcję sklepu z kapeluszami z zapleczem oraz mieszkaniami na najwyższym piętrze. Dom został wybudowany na przełomie XIX i XX wieku.

Najwęższy dom w Londynie, fot. Google Maps

Kierownik agencji nieruchomości, która zajmuje się sprzedażą budynku, wychwala i zachęca obiekt. Tłumaczy również cenę i przedstawia dom jako wyjątkową część historii miasta.

— To kawałek londyńskiej magii. Nie ma domów w Londynie, które mają 5 stóp i 6 cali szerokości. Są w Londynie domy, które mają pięć kondygnacji, ale nie mają tak wyjątkowej przestrzeni, takiej indywidualności. Wszyscy poprzedni właściciele odcisnęli na nim własne piętno —  mówi kierownik agencji nieruchomości.

Według agenta nieruchomość cena budynku jest znacznie większa, mimo że przekracza typowe londyńskie wartości za mieszkania.

— Jest droższy, ponieważ jest w centrum. Z Shepherd's Bush możemy być w samym sercu Londynu w ciągu 10-15 minut. W wielu częściach Londynu używa się ceny za metr kwadratowy jako punkt odniesienia dla wartości nieruchomości. Jednak to nie zawsze działa w ten sposób. Kiedy masz coś tak indywidualnego, jak to, cena musi być wyższa — podkreślił agent.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Onet

Hubert MrozowiczAutor

Z wykształcenia kulturoznawca i aktor. Z pasji podróżnik, który uwielbia pisać i dzielić się z innymi swoimi historiami ze świata. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

pustynia Bliski Wschód

Świat

Niebo zmieniło się na kolor pomarańczowy. Burza piaskowa na Bliskim Wschodzie

Czytaj więcej >
Jamajka, źródło: twitter.com/OloriSupergal

Świat

Jamajka: włożył rękę do klatki lwa, turyści nagrali reakcję zwierzaka

Czytaj więcej >

Świat

18-latek wszedł do dołu wykopanego na plaży. Zginął zasypany piaskiem

Czytaj więcej >

Świat

Turyście z Tajlandii grozi kara śmierci. Awanturował się na lotnisku

Czytaj więcej >

Świat

Krokodyl zaatakował turystę w Australii. Mężczyzna ledwo uszedł z życiem

Czytaj więcej >

Świat

Samolot stanął w ogniu tuż przed startem. Przerażające nagranie

Czytaj więcej >