Polacy znaleźli sposób na noclegfot. facebook/ polski caravaning/ screen

Caravaning, nowy trend wśród Polaków

Polacy znaleźli sposób na brakujące miejsca w hotelach. Pojawiła się nowa moda, która zaczyna dominować wśród polskich turystów w Tatrach. Mowa tutaj o caravaningu, który zdobywa coraz większą popularność.

Władze miast w niemal całej Polsce spodziewają się w nadchodzący weekend prawdziwego oblężenia przez turystów. Wszystko za sprawą próbnych luzowań restrykcji dla części branży turystycznej. Od dziś hotele i inne obiekty noclegowe są znów otwarte. Właściciele mogą przyjąć 50% gości. Zainteresowanie jest duże, miejsc w pokojach nie ma już prawie wcale. Polacy znaleźli jednak własny sposób, aby wyjechać podczas walentynkowego weekendu.

Nowy trend wśród Polaków

Wśród Polaków pojawiła się nowa mowa, która do naszego kraju zawitała niedawno. Mowa tutaj o caravaningu, który do tej pory zimą w ogóle nie istniał w polskich górach. Latem oczywiście nie brakowało turystów nocujących w namiotach i samochodach campingowych.

Moda na caravaning pojawiła się wśród Polaków na przełomie grudnia i stycznia. Największe zainteresowanie taką formą noclegu było widoczne w okolicach świąt i nowego roku, gdy działalność hoteli była wstrzymana.

Turyści szukali sposobu, jak ominąć obowiązujące restrykcje. Według restrykcji nocleg we własnym pojeździe nie jest zabroniony. Nowy sposób nocowanie tak spodobał się Polakom, że kamperów z każdym tygodniem przybywa.

Roztańczone tłumy na Krupówkach. Jest nagranieRoztańczone tłumy na Krupówkach. Jest nagranieCzytaj dalej

Jeszcze dwa lata temu kempingi w Polsce świeciły pustkami. W tym roku caravaning cieszy się ogromnym zainteresowaniem, zarówno latem, jak i zimą. I niekoniecznie odczuły to wypożyczalnie kamperów, bo wiele osób ma po postu swoje pojazdy — czytamy na WP wypowiedź redaktora naczelnego magazynu Polski Caravaning.

Z przekazanych informacji przez WP wiadomo, że pod stokiem narciarskim w Zieleńcu tylko w zeszły weekend stały 43 kampery. Zazwyczaj stało tam tylko kilka pojazdów. Przewiduje się, że pierwszy weekend po luzowaniu obostrzeń może być rekordowy.

— Od kilku lat prowadzimy akcję #ZimowyPC i pokazujemy ludziom, w jaki sposób wypoczywać oraz na co zwracać uwagę, żeby bezpiecznie spędzać czas w niskich temperaturach. Dajemy wskazówki, co robić, aby nic nie stało się nam ani naszym pojazdom. Pokazujemy również, jak wiele kamperów pojawia się pod stokami narciarskimi, co motywuje do podjęcia tego rodzaju aktywności. Ludzie stają się wtedy bardziej odważni i śmielej uprawiają zimowy caravaning. Chętnych w tym roku, jak widać, przybywa lawinowo. Zdjęcia mówią same za siebie — powiedział Sebastian Klauz, redaktor naczelny Polskiego Caravaningu.

Od rana można zauważyć rosnącą liczbę kamperów. A szczyt dopiero przed nami.

— Obecnie jest tutaj ok. 20 kamperów, a największy ich wysyp dopiero przed nami. Przyjechaliśmy pięcioosobową rodziną i przyznam, że bardzo długo szukaliśmy noclegu. W samym Zieleńcu ani w jego okolicach nie ma już dostępnych miejsc. Można coś znaleźć w promieniu 25 km, ale ceny zwalają z nóg- powiedział WP Bartłomiej Ryś z Polskiego Caravaningu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: WP, Facebook

Następny artykuł