Turysci.pl > Europa > Niemcy przedłużają kwarantannę narodową do 7 marca
Hubert Mrozowicz
Hubert Mrozowicz 24.03.2022 21:56

Niemcy przedłużają kwarantannę narodową do 7 marca

Lockdown w Niemczech
fot. Raimond Spekking/Wikimedia Commons

W środę, 10 lutego, odbyła się konferencja prasowa z udziałem Angeli Merkel i premierów niemieckich krajów związkowych, na której została przekazana decyzji o przedłużeniu kwarantanny narodowej. Z powodu pandemii koronawirusa lockdown w Niemczech będzie obowiązywał do 7 marca.

Lockdown w Niemczech

Zgodnie z podjętą decyzją przez niemieckie władze, każdy land będzie mógł samodzielnie decydować o luzowaniu obostrzeń. Przede wszystkim chodzi o placówki oświatowe, które cały czas pozostają zamknięte.

Niestety dla osób, które wybierają się w podróż do naszych zachodnich sąsiadów, nie mamy dobrych wieści. Przez nieustannie rosnącą liczbę infekcji koronawirusa kwarantanna narodowa została przedłużona do 7 marca.

Rząd federalny i gabinety landowe są jednomyślne ws. znoszenia restrykcji. Proces ten się rozpocznie, lecz warunek jest jeden: 7-dniowa zapadalność na koronawirusa nie może wynosić więcej niż 35 infekcji na 100 tysięcy mieszkańców.

Dopiero po osiągnięciu wspomnianego pułapu podróżni i mieszkańcy Niemiec będą mogli odetchnąć z ulgą, ponieważ pojawi się możliwość otwarcia muzeów i galerii.

Obecny lockdown w Niemczech trwa już od połowy grudnia i początkowo miał trwać do 14 lutego. Kwarantanna narodowa spowodowała zamknięcie restauracji, pubów, teatrów, opery i wielu atrakcji, które przyciągały turystów z całego świata.

Podróż do Niemczech

Polska znajduje się na niemieckiej liście państw z podwyższonym ryzykiem. Z tego powodu wszyscy podróżni, którzy decydują się na wyjazd do naszych zachodnich sąsiadów, są zobowiązani do wykonania testu na obecność koronawirusa. Badanie należy wykonać do 48 h przed przekroczeniem granicy.

Dodatkowo po przekroczeniu granicy przyjezdni z Polski muszą poddać się domowej izolacji przez 10 dni.

Warto pamiętać, że każdą podróż do Niemiec należy zgłosić na specjalnej stronie internetowej.

Cała Polska jest uznawana za obszar podwyższonego ryzyka. Dlatego przy podróży z Polski do Niemiec należy liczyć się z obowiązkiem dokonania zgłoszenia wjazdu, wykonania testu na obecność koronawirusa i przebywania w 10-dniowej kwarantannie.Zgłoszenia wjazdu do Niemiec należy dokonać na portalu http://www.einreiseanmeldung.de/. Strona jest dostępna w jęz. polskim. Dane podczas rejestracji zostają przekazane do właściwego urzędu ds. zdrowia czytamy na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Polsat / gov