Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Moc atrakcji w Zakopanem. Na turystów czeka nie tylko Morskie Oko
Hubert Mrozowicz
Hubert Mrozowicz 11.02.2021 15:19

Moc atrakcji w Zakopanem. Na turystów czeka nie tylko Morskie Oko

Atrakcje w Zakopanem
fot. pixabay/jackal211

Zakopane to jedna z najpopularniejszych miejscowości w Polsce. O każdej porze roku w mieście tłumów nie brakuje, a okolica oferuje moc atrakcji. Pandemia koronawirusa zastopowała na kilka miesięcy branżę turystyczną, lecz od jutra, tj. 12 lutego, w Zakopanem znów spodziewają się oblężenia.

Moc atrakcji w Zakopanem

Podróżni odwiedzający Zakopane nie mogą narzekać na brak atrakcji. Najpopularniejszymi miejscami oczywiście są m.in. Morskie Oko, Giewont i Krupówki, jednak stolica Podhala do zaoferowania ma znacznie więcej.

Będąc w Zakopanem, możemy poczuć egzotyczny klimat. Aby tego doświadczyć, należy wybrać się do papugarni, gdzie zobaczymy na żywo kolorowe ptaki. Odważni będą mogli zrobić sobie zdjęcie z pięknymi papugami.

Do najpopularniejszej papugarni w Zakopanem zalicza się tę, która położona jest na Drodze do Olszy 11. Co więcej, posiada patronat Burmistrza miasta. To zdecydowanie olbrzymi atut.

Jeśli brakuje nam kontaktu ze zwierzętami, to proponujemy wizytę w Myszogrodzie. Bez dwóch zdań jest to niebywała atrakcja dla całej rodziny. W Myszogrodzie możemy zobaczyć prawdziwe myszy, które jeżdżą pociągiem, latają UFO, mieszkają w góralskich chatach i wiele innych zaskakujących scenerii z udziałem pięknych gryzoni.

https://www.instagram.com/p/CSSW86Msf1z/?utm_source=ig_web_copy_link

Nie tylko Pomorze ma swój dom do góry nogami. W Zakopanem również możemy wybrać się do góralskiej chaty, która stanęła na głowie. Jest to atrakcja warta uwagi, ale odradzamy wizytę w domu tym, którzy mają problemy z błędnikiem. Cała konstrukcja została przygotowana tak, aby po wejściu do środka można było doświadczyć niewiarygodnych wrażeń.

Gdy podczas wizyty w stolicy Podhala pogoda będzie mało sprzyjająca, to całą rodziną możemy wybrać się do Aqua Parku. Z pewnością jest to doskonała propozycja dla miłośników aktywnego wypoczynku.

Wizyta w Zakopanem nie może odbyć się bez:

  • Morskiego Oka;

  • Doliny Kościeliska;

  • Krupówek;

  • Giewontu;

  • Skoczni narciarskiej;

  • Parku linowego;

  • Muzeum stylu zakopiańskiego.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Źródło: fajne podróże