Turysci.pl > Turystyka

Turystyka

zdjęcie niesamowite widoki
13.11.2020 15:00 Zrobili zdjęcie na wycieczce w górach. Nie mogli uwierzyć własnym oczom. Niewiarygodne

Zdjęcie zrobione w górach potrafi wywołać wielkie emocje – zwłaszcza te wykonane na samym szczycie. Chociaż wielu turystom może się wydawać, że listopadowa aura, która nam obecnie towarzyszy, nie sprzyja fotografom. A jednak w mediach społecznościowych znalazło się mnóstwo kadrów z Tatr, które robią imponujące wrażenie. Wystarczy spojrzeć na fotografie, które przekazał portal Wirtualna Polska.Okazuje się, że choć w listopadzie w wielu miejscach pojawiają się mgły, a pogoda nie zachęca do opuszczania domów, w górach można zrobić piękne zdjęcie. Dowodem są na to zdjęcia miłośników gór, którzy niedawno wybrali się w Tatry i opublikowali w mediach społecznościowych imponujące fotografie. Na zdjęciach możemy zobaczyć malowniczą scenerię składającą się z morza chmur i oświetlonych słońcem szczytów. Wiele wskazuje na to, że wystarczy wspiąć się kilkaset metrów, by cieszyć się ładną pogodą.

godzina policyjna rząd wprowadził
13.11.2020 07:13 Rząd wprowadza godzinę policyjną. Media potwierdziły wiadomość z zagranicy. Osoby wyjeżdżające na urlop powinny wiedzieć

Godzina policyjna została wprowadzona w kolejnym kraju europejskim. Chcąc jak najszybciej przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się koronawirusa, rząd undefinedjednego z najpopularniejszych kurortów turystycznych postanowił ograniczyć przemieszczanie się ludzi i kontakty towarzyskie. Wczasowicze, którzy planują podróż w najbliższym czasie, powinni zapoznać się z nowymi zasadami. Pojawią się znaczne utrudnienia. O szczegółach informuje portal Wirtualna Polska.Godzina policyjna to ograniczenie, po które sięga coraz więcej krajów europejskich. Była już wprowadzana we Francji, Niemczech, Portugalii czy Wielkiej Brytanii. Turyści wypoczywający w tych miejscach musieli przygotować się na znaczne utrudnienia związane z przemieszczaniem się i utrzymywaniem kontaktów towarzyskich. W wyniku zmieniającej się sytuacji epidemicznej kolejne państwo postanowiło podjąć radykalne kroki.

TVN o restrykcjach dla turystów
12.11.2020 15:58 TVN: Będzie nowy obowiązek, zaostrzają przepisy przez pandemię. Za granicą sytuacja jest coraz gorsza, będą kłopoty na granicach

TVN to media, które poinformowały o nowych przepisach wprowadzonych przez jedno z popularnych wśród Polaków państw. Trzeba przygotować się na duże utrudnienia. Plany wakacyjne mogą zostać pokrzyżowane w ostatniej chwili. O jakim kraju mowa?

Hotel z piekla rodem - Robert O.
12.11.2020 13:32 "Hotel z piekła rodem”, czyli co może pójść nie tak i czy może być gorzej?

„Hotel z piekła rodem” to debiut literacki Roberta O., dyrektora podwarszawskiego hotelu, który na kanwie własnych przeżyć zbudował tę tragikomiczną opowieść. Pytanie „Co może pójść nie tak” w czterogwiazdkowym obiekcie, autor zamienia wkrótce na „czy może być gorzej”? Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Burda Książki, wydana została w miękkiej oprawie i poręcznym formacie. Klejony grzbiet jest wytrzymały a margines wewnętrzny wystarczająco duży, dzięki czemu po przeczytaniu książki nie widać po niej śladu zużycia. Czytanie ułatwiają wystarczająco duże litery i przyjemna interlinia. Projekt okładki z lakierem wybiórczym czyni książkę atrakcyjną już na pierwszy rzut oka.Obraz hotelu został przedstawiony w książce z różnych perspektyw. Prowadzona przez dyrektora hotelu opowieść przeplatana jest krótkimi wywiadami z pracownikami. Czytając kolejne rozdziały mamy wgląd w swoisty audyt hotelowy, który może bawić do łez i szokować delikatniejszych czytelników. Mając w pamięci fakt, że wszystkie opisane w książce wydarzenia są prawdziwe, warto zajrzeć na zaplecze hotelowe i przekonać się o jakich rzeczach nie mieliśmy do tej pory pojęcia.Nie można odmówić autorowi talentu pisarskiego i prawdziwego daru ubierania w słowa niezwykle plastycznych opisów sytuacji i postaci. Komizm sytuacyjny nie opuszcza czytelnika przez kolejne strony. Wydarzenia i opisani w książce bohaterowie na długo zapadają w pamięć. Autor sprawnie operuje słowem a książkę czyta się lekko pomimo tego, że przedstawiona rzeczywistość pozbawiona jest jakiejkolwiek cenzury. Dostajemy szczery i niezawoalowany opis prawdziwych sytuacji i wydarzeń z życia pracowników hotelowych. To nie jest książka dla tych, którzy „jedzą bułkę przez bibułkę”. Znajdziemy w niej słowa na „k”, „ch” oraz „krew, pot i łzy”. Śledząc dynamiczną akcję, mimowolnie wyobrazimy sobie wszystko, o czym autor zdecydował się opowiedzieć (gołe pupy też). Ciekawostka: Wypowiedzi głównego bohatera zdarzyło mi się czytać w myślach głosem Adasia Miauczyńskiego. Zarówno dyrektor hotelu, jak bohater filmów Marka Koterskiego to postacie tragikomiczne. Myślę, że Robert O., kiedy doczeka się (czego mu życzę) dalszych części swoich przygód, może stać się, obok Adasia Miauczyńskiego, ikoną polskiej komedii z branży hotelarskiej. Książka napisana jest w taki sposób, że w oparciu o nią można nakręcić doskonałą komedię lub miniserial. Treść nasycona jest obrazowymi opisami. Autor zadbał o to, aby znalazł się w nich każdy gest, który kreuje barwne postacie. Każda postać jest charakterystyczna, każda zapamiętywalna, a role aż proszą, aby je obsadzić. Czy w tej groteskowej komedii jest miejsce na poważną refleksję i wzruszenie? Jest. Ale odnalezienie ich pozostawiam każdemu indywidualnie.

Polacy mogą lecieć do Kataru
12.11.2020 12:08 Podjęto decyzję, ogromna zmiana dla Polaków od 16 grudnia. Wielbiciele lotów przecierają oczy ze zdumienia

Polacy niemal codziennie dowiadują się o kolejnych ograniczeniach, zamknięciu różnych lokali i zakazie wjazdu na teren innego państwa. Epidemia wpłynęła na każdy aspekt naszego życia, a najbardziej na turystykę i rozrywkę.

11 listopada to czas na wycieczkę
11.11.2020 23:25 Podobają Wam się wyjazdy weekendowe? Wyjaśniamy, czy podczas pandemii są możliwe

11 listopada tym razem wypał w środę, więc biorąc 2 dni wolnego można cieszyć się długim weekendem. Niestety z powodu epidemii i ograniczeń jakie się z nią wiążą, nie mamy wielu możliwości, by wyjechać i zwiedzać nasz piękny kraj.

góry rozmowy turystów
11.11.2020 19:56 Podsłuchali turystów w polskich górach. Ujawnili, o czym mówili na szlaku, turlamy się ze śmiechu

Góry to jeden z najpopularniejszych kierunków wśród turystów w naszym kraju. Każdy ma swój ulubiony region – jedni wybierają się co roku do Zakopanego, by stamtąd ruszać szlakami Tatr, drudzy nigdzie nie czują się tak dobrze jak w Bieszczadach. Chociaż wszystkich łączy miłość do gór, to na trasach pojawiają się bardzo różni wczasowicze. Na popularnym portalu taternik.pl zebrano najlepsze rozmowy zasłyszane podczas wędrówek.Jeśli kiedykolwiek wybraliście się w góry, z pewnością wiecie, że można spotkać tam naprawdę różnych ludzi. Zwłaszcza jeśli regularnie odwiedzacie Kasprowy Wierch – na tym szlaku w Tatrach można się niejednokrotnie zdziwić, a nawet przerazić i to nie tylko za sprawą gigantycznych kolejek. Zastanawialiście się kiedyś, o czym rozmawiają wczasowicze na trasach?

Giewont jest miejscem symbolicznym
11.11.2020 09:22 Zdradzili całą historię o krzyżu na Giewoncie. Niewiarygodne wieści z Zakopanego

Giewont wielokrotnie był inspiracją dla malarzy, którzy upatrywali w nim coś więcej niż zwykły szczyt. Legendę o rycerzach śpiących pod górą rozsławili także literaci, a po raz pierwszy w powszechnej świadomości Polaków zagościł obraz sylwetki rycerza w 1880 r. dzięki Adamowi Asnykowi.

granica trzeba przemyśleć
10.11.2020 23:15 "Trzeba przemyśleć system otwartych granic". Ostre słowa o możliwych zmianach w Europie

Granica w Europie stała się dla podróżnych w praktyce jedynie umowną strefą, którą można przekraczać swobodnie bez takich dokumentów jak paszport. Dzięki wprowadzeniu strefy Schengen turyści, którzy są obywatelami krajów należących do Unii Europejskiej, mogą bez skomplikowanych procedur przemieszczać się między państwami zarówno podczas służbowych, jak i prywatnych podróży. Niewykluczone, że na przejściach pojawią się jednak utrudnienia. O szczegółach informuje serwis TVN24.Niedawno w mediach padły ostre słowa, które sugerują, że granica między krajami europejskimi będzie uważniej kontrolowana. W związku z ostatnimi wydarzeniami władze poszczególnych państw przyznały, że bardziej szczegółowe kontrole mogą okazać się niezbędne na przejściach. Strefa Schengen dawała turystom ogromną swobodę i wolność w przemieszczaniu się od kurortu do kurortu. Bez względu na to, czy Polacy zamierzają spędzić wczasy w Berlinie, Nicei czy Barcelonie – wystarczy im jedynie dowód osobisty. Najważniejsze osoby europejskich państw podkreśliły jednak, że niezbędna jest reforma systemu.

święta nowy głos
10.11.2020 21:43 Ważna wiadomość o Świętach Bożego Narodzenia i Sylwestrze dla Polaków. Co dalej z urlopami i rezerwacjami?

Święta Bożego Narodzenia oraz Sylwester od pewnego czasu stoją pod dużym znakiem zapytania. W związku z pojawiającymi się ograniczeniami, turyści zaczynają mieć obawy co do tego, czy uda im się wykorzystać ten czas tak, jak by chcieli. W tym okresie przeważnie mnóstwo Polaków decyduje się na podróże – jedni wybierają się w rodzinne strony, inni planują wycieczki za granicę. Co powinni wiedzieć podróżni?W programie Wirtualnej Polski „Newsroom” poruszono temat nadchodzącego święta. Zarówno Boże Narodzenie, jak i Sylwester, to czas, w którym mnóstwo Polaków decyduje się na podróże. Część społeczeństwa odwiedza najbliższych, pokonując wiele kilometrów po Polsce. Chociaż forma spędzania świąt za granicą nie należy do naszej tradycji, z niej również korzysta coraz więcej Polaków. Niestety pojawiające się ograniczenia w znaczący sposób wpływają na wyjazdy. W dodatku niedługo mogą pojawić się następne.

wieś turyści zachwyceni
10.11.2020 21:01 Niesamowita wieś w Polsce. Jak z bajki, przyjezdni nie będą mogli uwierzyć własnym oczom

Wieś co roku przyciąga mnóstwo turystów, którzy podróżują po Polsce. Wczasowicze bardzo chętnie się tu zatrzymują, by przez moment poczuć się jak w krainie rodem z uroczej bajki. To gratka przede wszystkim dla podróżnych, którzy uwielbiają niecodzienne atrakcje i nie ograniczają się jedynie do zwiedzania największych i najpopularniejszych miejscowości. Na każdej trasie przydałby się taki przystanek. O szczegółach informuje serwis Wirtualna Polska.Wytrawni turyści wiedzą, że polska wieś to nie tylko szare gospodarstwa i piaszczyste, kurzące się drogi. Wiele z mały miejscowości, które leżą turystycznych trasach, mogą być wspaniałym miejscem do zatrzymania się choćby na chwilę, zaczerpnięcia świeżego powietrza i nacieszenia się unikalnymi urokami. Ten tekst poświęciliśmy jednej z takich wsi, które na moment odrywają nas od wielkomiejskiego klimatu i hałasu autostrad, zabierając podróżnych do bajkowej krainy.

turyści podali szczegóły
10.11.2020 20:33 Podali szczegóły o wysokiej skuteczności szczepionki na COVID-19. Branża turystyczna wpadła w euforię, znamy kulisy

Turyści wreszcie usłyszeli dobrą wiadomość. Zarówno dla osób, które tęsknią za podróżami, jak i całej branży, w końcu pojawiła się nadzieja. Do mediów trafia coraz więcej szczegółów dotyczących wysokiej skuteczności szczepionki na COVID-19. Widać już pierwsze skutki tych optymistycznych zapowiedzi. Jest szansa na powrót regularnych wyjazdów. O szczegółach informuje portal Fly4Free.W ostatnim czasie turyści nie mieli zbyt wielu powodów do radości. Kolejne ograniczenia wprowadzane przez kraje europejskie odebrały podróżnym wiele możliwości spędzania urlopów. Zarówno zagraniczne, jak i wewnątrzkrajowe wczasy zostały znacznie utrudnione. Obecnie w Polsce podróżni nie mogą już korzystać z hoteli, hosteli czy pensjonatów. Działalność noclegowa obejmuje już jedynie osoby przemieszczające się służbowo. Wreszcie jednak pojawiły się pozytywne wiadomości, które dają nadzieję branży turystycznej.

Polska od jutra
10.11.2020 10:31 Klamka zapadła. Już od jutra będzie nowy zakaz. Ważna wiadomość zwłaszcza dla wyjeżdżających poza granice kraju

Polska od marca zmaga się z koronawirusem. Po wiosennej narodowej kwarantannie można było nieco odetchnąć od większości uciążliwych obostrzeń, niestety jesienią nastąpił dramatyczny wzrost zachorowań. W związu z tym rząd zdecydował przywrócić większość restrykcji związanych z dystansem społecznym, zamknięciem wielu miejsc i obowiązkowym noszeniem maseczek w przestrzeni publicznej. Jak na razie większość społeczeństwa z niepokojem śledzi wzrost zakażeń w kraju, bowiem od niego zależą kolejne kroki, w tym ewentualne wprowadzenie całkowitego lockdownu.Tymczasem mało kto wie, że już od jutra będzie obowiązywać nowy zakaz. Niestety, dotyczy przede wszystkim osób podróżujących. Wiele z nich nie będzie zadowolonych z podjętej decyzji.

Malbork wirtualny spacer
09.11.2020 22:32 Rozbili bank, ale trzeba się śpieszyć, zacznie się już w piątek. Fani Malborka będą zachwyceni

Malbork znany jest wszystkim Polakom - to niemal obowiązkowy punkt na turystycznej mapie naszego kraju. Każdego roku odwiedzają go tysiące gości, także z zagranicy. Niestety ze względu na zagrożenie epidemiczne zwiedzanie wąskich korytarzy zamku nie jest wskazane, lecz znalazł się na to sposób.

bon turystyczny lawina krytyki
08.11.2020 11:15 Dopiero teraz, problemy z bonami turystycznymi. Wylała się lawina frustracji i krytyki

Bon turystyczny był głośnym projektem, który miał rozwiązać problemy zarówno przedsiębiorców pracujących w sektorze turystycznym, jak i polskie rodziny. Świadczenia wprowadzone przez rząd część Polaków określa nawet jako strzał w dziesiątkę i ogromy sukces. Okazuje się jednak, że bon generuje też problemy. W dodatku wiele wskazuje na to, że zbliżają się kolejne komlpikacje. Szczegółowe informacje przekazał portal Wirtualna Polska.Bon turystyczny miał być idealnym lekarstwem na różnorodne problemy, jakie powstały w naszym kraju podczas pierwszej fazy rozprzestrzeniania się pandemii w Europie. Wprowadzony wiosną lockdown przyniósł ogromne straty w sektorze turystycznym. Czas, w którym lokale gastronomiczne oraz obiekty prowadzące działalność noclegową musiały być zamknięte, doprowadził do zamknięcia wielu firm. Inne natomiast oczekiwały na pomoc ze strony rządu.

Dar Pomorza niesamowity symbol
08.11.2020 10:33 Widzieliście "Dar Pomorza"? Symbol Gdyni zapiera dech w piersiach

Dar Pomorza to szczególny statek i jeden z najpopularniejszych symboli Gdyni. Mnóstwo turystów wybiera się w kieruknku polskiego morza, by zobaczyć żaglowiec na własne oczy. Wczasowicze są zgodni co do tego, że widok trzymasztowej fregaty robi imponujące wrażenie. Z tym obiektem wiąże się ogromna historia. Mieliście kiedyś okazję wejść na jego pokład?Co sprawia, że Dar Pomorza jest tak popularną atrakcją? Przede wszystkim to nie tylko żaglowiec, ale również muzeum, które zacumowano w gdyńskim porcie w 1982 roku. Od tego czasu fregata funkcjonuje jako obiekt muzealny i jest także częścią Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku. Imponujący statek został zakupiony przez społeczność Pomorza w 1929 roku dla Szkoły Morskiej w Gdyni.

granice odpowiedź rządu
07.11.2020 20:00 Czy będzie godzina policyjna i zamknięte granice w Polsce? Jest odpowiedź rządu

Granice i godzina policyjna – czy takie obostrzenia są brane pod uwagę przez polski rząd? Ten temat interesuje zarówno podróżnych, jak i przedstawicieli całej branży turystycznej, którzy otrzymali niedawno kolejny cios z powodu ograniczeń, o których poinformowali premier Morawiecki wraz z ministrem zdrowia Niedzielskim podczas konferencji prasowej. Jak bardzo radykalne restrykcje może wprowadzić rząd w najbliższym czasie?Zamknięte granice oraz godzina policyjna to ograniczenia, które najprawdopodobniej dobiłyby branżę turystyczną. Już teraz w mediach przebija się mnóstwo głosów właścicieli lokali gastronomicznych, którzy apelują o pomoc, ponieważ nie mieli czasu na przygotowanie się na kolejne zamknięcie. Do nich dołączyli hotelarze, którzy od soboty 7 listopada nie mogą prowadzić działalności noclegowej skierowanej do turystów. Zakwaterowanie mogą otrzymać jedynie osoby podróżujące służbowo.

stan wyjątkowy dla podróżnych
07.11.2020 07:01 Stało się, stan wyjątkowy od poniedziałku w całym kraju. Za granicą zapadła ważna decyzja dla przyjezdnych

Stan wyjątkowy zostaje wprowadzony. W mediach pojawiły się już informacje o oficjalnej decyzji rządu. Władze postanowiły podjąć drastyczne kroki, by przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Do takiego działania skłoniły niepokojące statystyki, między innymi rekord zakażeń, który padł w piątek 6 listopada. Turyści, którzy mimo pandemii decydują się na podróże, powinni zapoznać się z nowymi procedurami. O szczegółach informuje portal onet.pl.Podróże do krajów, w których panuje stan wyjątkowy, są często utrudnione, a czasami nawet niemożliwe. Obecny okres coraz mniej sprzyja wyjazdom turystycznym ze względu na coraz bardziej restrykcyjne obostrzenia wprowadzane przez europejskie państwa. Takie kraje jak Niemcy czy Czechy drastycznie ograniczyły już ruch turystyczny, by przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się SARS-CoV-2. Podróżni z tygodnia na tydzień mają wyraźnie uszczuplane możliwości.

premier ujawnili szczegóły
06.11.2020 16:20 RMF: Będą wyjątki w zakazie rządu? Ujawnili szczegóły, jeden z pewnością ucieszy turystów planujących urlopy

Premier Mateusz Morawiecki pojawił się na prasowej konferencji w środę 4 listopada wraz z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, by przekazać Polakom najnowsze informacje o kolejnych obostrzeniach, które już niedługo wejdą w życie w naszym kraju. Niestety na wiele z nich branża turystyczna nie jest przygotowana i z pewnością już nie zdąży tego zrobić. Sytuacja staje się coraz trudniejsza.Wśród nowych obostrzeń, o których powiadomił premier Morawiecki, znalazły się te, które utrudnią funkcjonowanie turystom i całej branży. W mediach pojawia się coraz więcej rozgoryczonych głosów przedsiębiorców, którzy mówią o braku czasu na odpowiednie przygotowanie. Przedstawiciele sektoru turystycznego nie otrzymali też żadnych sygnałów, które zapowiadałyby restrykcje wchodzące w życie w sobotę 7 listopada.

Rząd wprowadził nowe obostrzenia
05.11.2020 16:02 Nowe obostrzenia. Polski rząd nie przewidział tylko jednej rzeczy. Wielka szansa przede wszystkim dla branży turystycznej

Rząd wprowadził wczoraj nowe ograniczenia w Polsce. Dzieje się to praktycznie co tydzień. Powodem jest coraz większa liczba osób zakażonych koronawirusem. Z tego powodu władze sięgają po drastyczne metody walki z epidemią. Uderzono w turystykę, ale jest pewna alternatywa. Co przeoczył polski rząd?

Lublin wiele atrakcji
05.11.2020 14:14 Byliście w Lublinie? Na turystów czeka wiele atrakcji

Lublin to wciąż dość nieoczywisty kierunek zwiedzania wśród Polaków. Większość turystów stawia na takie miasta jak Kraków, Wrocław, Poznań czy te leżące nad morzem – Sopot, Gdynię i Gdańsk. Jednak wbrew pozorom Lublin staje się coraz bardziej atrakcyjnym punktem na turystycznej mapie Polski. Każdy, kto spędził tu trochę czasu, wie, że sprawdza się zarówno podczas krótkiego wypadu weekendowego, jak i dłuższego pobytu.Jeszcze dekadę temu można byłoby uznać Lublin za miasto dość nudne, którego atrakcyjność opiera się tylko i wyłącznie na walorach Starego Miasta. Dzisiaj miejscowość położona na Lubelszczyźnie jest bardzo ważnym punktem dla wczasowiczów, którzy uwielbiają eksplorować nasz kraj. Każdy powinien przynajmniej raz udać się w tym kierunku i poznać jego atrakcje.

kobieta w ciężarówce w Hiszpanii
05.11.2020 08:29 Pani Iwona nocowała w Hiszpanii. Musiała zamykać drzwi na klucz, skandaliczne zachowanie, w głowie się nie mieści

Kobieta podczas podróży po Europie zwykle może czuć się bezpiecznie, ponieważ podobna kultura gwarantuje równe prawa bez względu na płeć. Niestety można trafić na grupy z dalszych zakątków świata, gdzie jest niestety ciche przyzwolenie na nachalne zachowania i traktowanie z góry.

Mateusz Morawiecki kiedy lockdown
05.11.2020 07:30 Podali co do dnia, kiedy może być lockdown Polski. Narodowa kwarantanna zatrzyma w domach wszystkich turystów, kolejny cios dla branży

Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej przekazał Polakom szereg ważnych informacji dotyczących tego, jak w najbliższym czasie będzie wyglądało przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Obostrzenia stają się coraz bardziej restrykcyjne, a już niedługo może być jeszcze gorzej. Co to oznacza dla turystyki, która już teraz wyraźnie cierpi na ograniczeniach? Ponowny lockdown przyniesie olbrzymie straty.Podczas spotkania z dziennikarzami, które odbyło się w środę 4 listopada, Mateusz Morawiecki dał jasno do zrozumienia, że kolejne ograniczenia wprowadzone przez rząd to ostatni etap hamowania rozprzestrzeniania się koronawirus. Następnym krokiem będą ponowny lockdown Polski i narodowa kwarantanna. Wraz z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim podkreślili, że ta drastyczna może nadejść już niedługo. To by oznaczało, że sektor turystyczny, który i tak już wyraźnie cierpi, poniósłby ogromne straty.

Ogród Japoński we Wrocławiu przyciąga tłumy
04.11.2020 21:57 Ogród Japoński we Wrocławiu przyciąga tłumy turystów i miejscowych. Jest przepiękny

Ogród Japoński we Wrocławiu to obecnie jedna z największych atrakcji Dolnego Śląska. Każdego roku w tym kierunku wybiera się mnóstwo turystów. Obiekt nadal wzbudza także żywe zainteresowanie wśród mieszkańców.To powiew zupełnie innego klimatu, który trudno znaleźć w innych zakątkach naszego kraju. Mieliście kiedyś okazję zobaczyć ten ogród? Robi imponujące wrażenie.Miłośnicy orientu z pewnością powinni zobaczyć Ogród Japoński we Wrocławiu. Teraz, gdy podróżowanie do Azji jest znacznie utrudnione przez pandemię koronawirusa, można poczuć japoński klimat, nie wyjeżdżając z Polski.Ogród istnieje już od początków XX wieku i znaleźć go można w Parku Szczytnickim, niedaleko Hali Stulecia. Warto pamiętać, że Wrocław to nie tylko miasto mostów. Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Bartek Wiśniewski (@bartek_w1sniewski)

Czechy kolejne zmiany
04.11.2020 19:00 Kolejne zmiany u naszego sąsiada. Dotkną wszystkich turystów, którzy będą wjeżdżać do kraju

Czechy przygotowują się na wprowadzenie kolejnych zmian. W związku z podjętą decyzją i oficjalnie wyznaczonym konkretnym terminem wejścia w życie nowych wymogów podróżni będą musieli dostosować się do przestrzegania nowych procedur. Każdy, kto w najbliższym czasie planuje przemieszczanie się do kraju naszych sąsiadów, powinien zapoznać się z przekazanymi informacjami. Dotyczy to także Polaków. O szczegółach poinformował serwis onet.pl.Nowe procedury, które wprowadzają Czechy, będą obowiązywały zarówno mieszkańców, jak i turystów przemieszczających się po kraju naszych sąsiadów. Informacje, które zostały już oficjalnie opublikowane, powinny szczególnie zainteresować osoby podróżujące samochodami osobowymi. Zwłaszcza że wyznaczono już konkretny termin wprowadzenia zmian w życie. Na co trzeba się przygotować?

LOT podjął decyzję
04.11.2020 14:29 LOT nie ma wyboru. Jest potwierdzenie, wielka strata dla turystów

LOT potwierdził fatalne wiadomości. Polski przewoźnik wprowadza szereg zmian, a to oznacza wiele utrudnień w podróżowaniu. Polacy muszą przygotować się na znaczące ograniczenia. Wiele wskazuje na to, że turystów, którzy postanowili przemieszczać się podczas pandemii w okresie jesienno-zimowym, czeka bardzo trudny czas. Branża lotnicza znajduje się w coraz gorszym położeniu, o czym świadczą najnowsze decyzje. O szczegółach informuje serwis Radio Zet.Niepokojące wiadomości potwierdzone przez LOT to kolejny sygnał dla wszystkich turystów, którzy w najbliższym czasie planowali podróże. Jeszcze niedawno informowaliśmy o drastycznych cięciach najpopularniejszych tanich linii lotniczych, z których chętnie korzystają Polacy. Mowa oczywiście o WizzAir oraz Ryanair. Zarówno węgierski, jak i irlandzki przewoźnik musiał znacznie ograniczyć kursy w kierunkach często wybieranych przez mieszkańców naszego kraju.

wieś zdradliwa góra
04.11.2020 12:59 Najpiękniejsza wieś w całej Polsce. Jest niesamowita, warto ją odwiedzić

Wieś, która niespodziewanie zyskała ogromną sławę i co roku przyciąga coraz więcej turystów – jak się okazuje, nie tylko z Polski. Chociaż jej wygląd nie zmienia się od dekad, stosunkowo nie tak dawno dopiero została odkryta przez podróżnych. Obecnie jednak na brak zainteresowania nie może narzekać. Drugiej tak przepięknej i malowniczej miejscowości być może nie uda się znaleźć w całym naszym kraju.Rzadko, która wieś może pochwalić się tym, że jest kierunkiem japońskich wycieczek. A jednak mamy taką miejscowość w Polsce. Okazuje się, że turyści z najróżniejszych państw wybierają się nie tylko do największych miast jak Kraków, Wrocław czy Gdańsk, ale również do miejscowości tak nieoczywistych. Musiało minąć też trochę czasu, zanim sami doceniliśmy walory tej szczególnej wsi i zaczęliśmy odwiedzać ją regularnie.

Rząd informuje o planowanych zmianach
04.11.2020 09:31 Pilna wiadomość dla podróżujących. Dotknie wszystkich, rząd chce zmian

Rząd jeszcze w aktualnym roku chce wprowadzenia nowych zmian. Miałyby one szczególnie duże znaczenie dla turystów, ponieważ mogłyby przyczynić się do zmienienia formy podróżowania.