Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Świat > Nie żyje turystka. Utonęła w Basenie Wenus
Hubert Mrozowicz
Hubert Mrozowicz 20.02.2021 09:14

Nie żyje turystka. Utonęła w Basenie Wenus

Kobieta nie żyje
fot. pixabay/ Foundry (zdjęcie ilustracyjne)

Zagraniczne media obiegła tragiczna informacja. W popularnym wśród turystów rozegrał się dramat, w wyniku którego śmierć poniosła kobieta. O życie turystki walczono bardzo długo. Niestety. Jak się okazuje, wystarczyła jedna zła decyzja, aby wymarzony urlop pokryły czarne chmury. W malowniczym regionie na Maui na Hawajach turystka została zmieciona do oceanu z otwartego kąpieliska, które znane jest z niebezpiecznych i gwałtownych powodzi.

Nie żyje kobieta

O kobiecie, która poniosła śmierć na Hawajach, nie wiadomo zbyt dużo. Służby podały mediom tylko szczątkowe informacje. Z nich natomiast wiemy, że turystka miała 26 lat i pochodziła z amerykańskiego miasta Vista, które znajduje się w San Diego.

Tragicznie zmarła kobieta nie podróżowała sama. Była jednym z czterech ogniw grupy, z którą wybrała się na Hawaje, aby popływać w stawie Waioka. Niespodziewanie około godziny 10 rano w czwartek ze zbocza spadł strumień wody. Przyjezdni w jednej chwili byli w niebezpieczeństwie. Ratował się, kto mógł.

Warto podkreślić, że przed wejściem na szlak, który prowadzi do plaży, widnieją informacje, które mówią o możliwym niebezpieczeństwa.

Straż pożarna Maui poinformowała, że dwóch podróżnych wspięło się na skały i znalazło bezpieczne miejsce podczas szalejącej powodzi. Dwóch pozostałych turystów zmiotła woda, która wyrzuciła ich dopiero na otwartych wodach oceanu.

Jednemu z nich udało się znaleźć tyle siły, aby popłynąć z powrotem na brzeg. Cały czas jednak brakowało kobiety, która znikła z pola widzenia.

Na miejsce rozpoczęła się akcja, gdzie towarzysze kobiety rozpoczęli poszukiwania partnerki. Akcja nie była prosta, ponieważ w wyniku powodzi woda była bardzo wzburzona.

Około godziny 13:30 kobieta została znaleziona, a jej przyjaciele wyciągnęli ją na brzeg. Niestety nie reagowała. Podjęto decyzję o przetransportowaniu turystyki drogą lotniczą do pobliskiego szpitala. Tam stwierdzono śmierć kobiety.

Silna powódź w Maui

W czwartek Maui na Hawajach nawiedziła silna burza i ulewa. W regionie doszło do powodzi, w wyniku której życie straciła jedna z turystek.

Staw Waioka, znany jest również jako Basen Wenus. Wśród zagranicznych podróżnych jest to populary region turystyczny na południe od Hany, na wschodnim krańcu wyspy Maui.

Właśnie tam, poniżej autostrady Hana, znajduje się kamienista plaża. Przed wejściem na szlak na turystów czekają znaki informacyjne, które mówią o powodziach i śliskich skałach. Podróżni odwiedzają Basen Wenus na własną odpowiedzialność.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: mercurynews.com