Turysci.pl
Kobieta nie żyje

fot. pixabay/ Foundry (zdjęcie ilustracyjne)

Nie żyje turystka. Utonęła w Basenie Wenus

25 Lutego 2021

Autor tekstu:

Hubert Mrozowicz

Udostępnij:

W popularnym wśród turystów regionie na Hawajach doszło do tragedii. Utonęła młoda kobieta, która przegrała walkę z żywiołem. Mimo akcji ratunkowej nie udało się uratować turystki. Plaża jest wyjątkowo niebezpieczna, o czym mów

Zagraniczne media obiegła tragiczna informacja. W popularnym wśród turystów rozegrał się dramat, w wyniku którego śmierć poniosła kobieta. O życie turystki walczono bardzo długo. Niestety. Jak się okazuje, wystarczyła jedna zła decyzja, aby wymarzony urlop pokryły czarne chmury. W malowniczym regionie na Maui na Hawajach turystka została zmieciona do oceanu z otwartego kąpieliska, które znane jest z niebezpiecznych i gwałtownych powodzi.

Nie żyje kobieta

O kobiecie, która poniosła śmierć na Hawajach, nie wiadomo zbyt dużo. Służby podały mediom tylko szczątkowe informacje. Z nich natomiast wiemy, że turystka miała 26 lat i pochodziła z amerykańskiego miasta Vista, które znajduje się w San Diego.

Tragicznie zmarła kobieta nie podróżowała sama. Była jednym z czterech ogniw grupy, z którą wybrała się na Hawaje, aby popływać w stawie Waioka. Niespodziewanie około godziny 10 rano w czwartek ze zbocza spadł strumień wody. Przyjezdni w jednej chwili byli w niebezpieczeństwie. Ratował się, kto mógł.

Warto podkreślić, że przed wejściem na szlak, który prowadzi do plaży, widnieją informacje, które mówią o możliwym niebezpieczeństwa.

Straż pożarna Maui poinformowała, że dwóch podróżnych wspięło się na skały i znalazło bezpieczne miejsce podczas szalejącej powodzi. Dwóch pozostałych turystów zmiotła woda, która wyrzuciła ich dopiero na otwartych wodach oceanu.

Jednemu z nich udało się znaleźć tyle siły, aby popłynąć z powrotem na brzeg. Cały czas jednak brakowało kobiety, która znikła z pola widzenia.

Na miejsce rozpoczęła się akcja, gdzie towarzysze kobiety rozpoczęli poszukiwania partnerki. Akcja nie była prosta, ponieważ w wyniku powodzi woda była bardzo wzburzona.

Około godziny 13:30 kobieta została znaleziona, a jej przyjaciele wyciągnęli ją na brzeg. Niestety nie reagowała. Podjęto decyzję o przetransportowaniu turystyki drogą lotniczą do pobliskiego szpitala. Tam stwierdzono śmierć kobiety.

Silna powódź w Maui

W czwartek Maui na Hawajach nawiedziła silna burza i ulewa. W regionie doszło do powodzi, w wyniku której życie straciła jedna z turystek.

Staw Waioka, znany jest również jako Basen Wenus. Wśród zagranicznych podróżnych jest to populary region turystyczny na południe od Hany, na wschodnim krańcu wyspy Maui.

Właśnie tam, poniżej autostrady Hana, znajduje się kamienista plaża. Przed wejściem na szlak na turystów czekają znaki informacyjne, które mówią o powodziach i śliskich skałach. Podróżni odwiedzają Basen Wenus na własną odpowiedzialność.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: mercurynews.com

Hubert MrozowiczAutor

Z wykształcenia kulturoznawca i aktor. Z pasji podróżnik, który uwielbia pisać i dzielić się z innymi swoimi historiami ze świata. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

pustynia Bliski Wschód

Świat

Niebo zmieniło się na kolor pomarańczowy. Burza piaskowa na Bliskim Wschodzie

Czytaj więcej >
Jamajka, źródło: twitter.com/OloriSupergal

Świat

Jamajka: włożył rękę do klatki lwa, turyści nagrali reakcję zwierzaka

Czytaj więcej >

Świat

18-latek wszedł do dołu wykopanego na plaży. Zginął zasypany piaskiem

Czytaj więcej >

Świat

Turyście z Tajlandii grozi kara śmierci. Awanturował się na lotnisku

Czytaj więcej >

Świat

Krokodyl zaatakował turystę w Australii. Mężczyzna ledwo uszedł z życiem

Czytaj więcej >

Świat

Samolot stanął w ogniu tuż przed startem. Przerażające nagranie

Czytaj więcej >