Turysci.pl
Tłumy w Karpaczu

fot. facebook/Wyszedł Z Domu - Relacje z Przestrzenią/ screen

Tłumy w Karpaczu. Nie widać końca turystów

25 Marca 2021

Autor tekstu:

Hubert Mrozowicz

Udostępnij:

Do Karpacza zawitały tysiące miłośników sportów zimowych. Turyści tłumnie gromadzą się pod wyciągami. Z godziny na godzinę nowych przyjezdnych przybywa, a długość kolejki nie ma końca. Zanotowano trzy zdarzenia, gdzie wymagana była interwenc

Do sieci trafiły zdjęcia z Karpacza, które ukazują niebywałe sceny w górskim kurorcie. W Sudetach pojawiło się mnóstwo turystów, a z godziny na godzinę ich liczba się zwiększa. Podróżnych na wyjazd skusiła z pewnością decyzja Rady Ministrów w sprawie luzowania obostrzeń dla branży turystycznej, jak i sprzyjająca pogoda. Ku uciesze władz miasta i policji, nie zanotowano dotychczas żadnego groźnego incydentu.

Tłumy turystów w Karpaczu

Polacy ruszyli na weekend nie tylko do Zakopanego. Tysiące podróżnych zdecydowało się na krótki urlop w Karpaczu i Szklarskiej Porębie. Władze kurortów spodziewały się oblężenia, ponieważ już tydzień przed bieżącym weekendem brakowało miejsc w obiektach noclegowych.

Jak podała PAP Katarzyna Brol z Biura Informacji Turystycznej w Szklarskiej Porębie, w Karkonosze wybrało się znacznie więcej podróżnych, niż miało to miejsce w pierwszy weekend po luzowaniu przez rząd obostrzeń.

Jest znacznie większy ruch samochodowy i pełne dopuszczalne obłożenie noclegowe. Narciarze korzystają z doskonałych warunków. Na Polanie Jakuszyckiej rozpoczął się Festiwal Biegu Piastów i tam również jest zwiększony ruch powiedziała Brol. 

W mediach społecznościowych, a dokładnie na profilu facebookowym Wyszedł Z Domu - Relacje z Przestrzenią, zostało udostępnione zdjęcie obrazujące długą kolejkę przyjezdnych, którzy czekają na weście na stok. Z opisu, którym zostało opatrzone zdjęcie, wiemy, że kolejka kończyła się w lesie.

Kolejne weekendowe oblężenie Karpacza. Koniec kolejki do wyciągu na Kopę aż w lesie :) Dzieje się… czytamy w opisie pod zdjęciem.

Brak interwencji w Karpaczu

W przeciwieństwie do niespokojnych nocy w Zakopanem sudecka policja przekazała PAP, że w Karpaczu jest spokojnie i nie dochodzi do żadnych groźnych incydentów. Jak dotąd nie zanotowano zdarzeń, które naruszałyby obowiązujące zasady reżimu sanitarnego.

Mamy zwiększone patrole na ulicach Karpacza i jesteśmy przygotowani, bo zdajemy sobie sprawę, że to popularna miejscowość, znana w całej Polsce i przyjeżdża tu dużo osób. Na razie jest spokojnie powiedział PAP Andrzej Katra, zastępca komendanta komisariatu policji w Karpaczu.

W ostatnich dniach odnotowano jedynie trzy zdarzenia, które wymagały interwencji. Jak podał dyżurny karkonoskiej Grupy GOPR, nie były to groźne wypadki.

Warunki są dobre, ale w niektórych partiach gór szlaki są oblodzone, dlatego turyści powinni być ostrożni czytamy na stronie podroze.onet.pl

Wczoraj pisaliśmy o turystach z Zakopanego, którzy tym razem przenieśli zabawę z Krupówek w inne miejsce. Policja interweniowała ponad 100 razy.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: PAP/Facebook/Onet

Hubert MrozowiczAutor

Z wykształcenia kulturoznawca i aktor. Z pasji podróżnik, który uwielbia pisać i dzielić się z innymi swoimi historiami ze świata. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Potworny upał, a miejscami burze z gradem. IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne

Czytaj więcej >

Polska

Burze to nie wszystko. Co czeka nas w długi weekend czerwcowy?

Czytaj więcej >

Polska

Turystom w Turcji grozi aresztowanie. Jeden z lokalnych przepisów jest niezwykle ważny

Czytaj więcej >

Polska

Jasnowicz Glanc ostrzega przed wakacjami. Wskazuje kierunek, którego lepiej unikać

Czytaj więcej >

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >