Turysci.pl
Tłumy na Krupówkach

fot. webcam/zakopane/screen

Niespokojna noc w Zakopanem z udziałem turystów. Policja interweniowała ponad 100 razy

20 Lutego 2021

Autor tekstu:

Hubert Mrozowicz

Udostępnij:

Do Zakopanego znów zawitali tłumnie turyści. Tym razem na Krupówkach było spokojnie, lecz policja bacznie czuwała całą noc nad bezpieczeństwem mieszkańców i przyjezdnych. Nie obywało się bez przykrych incydentów. Funkcjonariusz

Turyści znów pojawili się Zakopanem. Tym razem na Krupówkach było wyjątkowo spokojnie i przyjezdni nie gromadzili się masowo, tak jak miało to miejsce jeszcze przed tygodniem. Jak jednak informuje rzecznik zakopiańskiej policji, służby przez całą noc z piątku na sobotę miały ręce pełne roboty. Podróżni wszelkie zabawy przenieśli do hoteli i pensjonatów. Doszło do ponad 100 interwencji.

Turyści bawią się w Zakopanem

W zeszły tygodniu media obiegły materiały pokazujące tłumy turystów, którzy spontanicznie zorganizowali zabawę na Krupówkach. Zdjęcia i nagrania wzbudziły wiele kontrowersji, ponieważ przyjezdni nie przestrzegali zasad bezpieczeństwa sanitarnego oraz dystansu społecznego.

Mogłoby się wydawać, że brak widocznych zgromadzeń na popularnym deptaku w Zakopanem zagwarantuje cichą i spokojną noc dla służb policji. Nic z tego. Turyści zdecydowali się na imprezy w hotelach i pensjonatach. Rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek w rozmowie z PAP przekazał, że doszło do 103 interwencji.

Część turystów - imprezowiczów przeniosła się z Krupówek do hoteli i pensjonatów. W nocy z piątku na sobotę policjanci w powiecie tatrzańskim odnotowali 103 interwencje; 84 osoby zostały ukarane mandatami - czytamy w komunikacie.

Nie wszyscy podróżni respektowali ciszę nocą. Zakłócali porządek i ingerowali w spokój innych osób, które przebywały w hotelach. Tym razem jednak nie dochodziło do ulicznych tańców, które znane są z ubiegłego weekendu.

Minionej nocy w obiektach turystycznych pod Tatrami mieliśmy osiem interwencji związanych z głośnym zachowaniem. Dochodziło do zakłócania ciszy nocnej przez grupy rozbawionych osób, które nie dawały spać innym wypoczywającym turystom. Nie dochodziło natomiast do spontanicznych ulicznych imprez, tak jak w ubiegły weekend  powiedział rzecznik.

Władze Zakopanego zdecydowały się na zwiększenie liczby patroli policji podczas bieżącego weekendu. To spowodowało, że na ulicach dochodziło jedynie do upominania przyjezdnych, jeśli nie przestrzegali zasad reżimu sanitarnego.

Z uwagi na fakt, że patroli policyjnych na Krupówkach było bardzo dużo, adekwatnie wzrosła liczba odnotowanych interwencji. W nocy z piątku na sobotę policjanci w powiecie tatrzańskim odnotowali 103 interwencje przekazał Roman Wieczorek.

Funkcjonariusze najczęściej reagowali na sytuacje, w których wczasowicze poruszali się bez maseczek, pili alkohol w miejscach publicznych lub zachowywali się wulgarnie. Z podanych informacji przez PAP, wiemy, że 162 osoby zostały wylegitymowane. 84 wykroczenia zakończyły się mandatem, z czego 69 dotyczyło braku maseczki.

Aby wszelkie zasady bezpieczeństwa były przestrzegane, zakopiańskiej policji pomagali funkcjonariusze z Krakowa. Patrole nieustannie zwracają uwagę na nosze maseczek i utrzymywanie dystansu. Łamanie obowiązujących obostrzeń grozi wystawieniem mandatu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: PAP/Onet

Podobne artykuły

Zatonęła łódź na Mazurach

Polska

Na Mazurach w niedzielę wiał silny wiatr. „Nie wszyscy żeglarze radzą sobie w takich warunkach"

Czytaj więcej >

Polska

Śmierć w Tatrach. Turysta prawdopodobnie skoczył z Kościelca

Czytaj więcej >
Nowe przepisy wjazdu do Polski

Polska

Zmiana zasad wjazdu do Polski, a od środy otwarcie kolejnych przejść granicznych z Ukrainą

Czytaj więcej >
Atak na plażowicza w Kryspinowie

Polska

Atak na plażowicza w Kryspinowie. Zwrócił uwagę ludziom pływającym rowerkiem wodnym

Czytaj więcej >
PKP znosi limit

Polska

Od 26 czerwca zmiany w pociągach PKP. Znikają limity zajętości

Czytaj więcej >
Przedłużenie Polskiego Bonu Turystycznego. Głos z Kancelarii Prezydenta

Polska

Obecnie nie trwają prace nad przedłużeniem Polskiego Bonu Turystycznego

Czytaj więcej >