Turysci.pl

fot. Onet wideo/ screen

Roztańczeni przyjezdni na Krupówkach. Nie przestrzegali reżimu sanitarnego

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Hubert Mrozowicz

Kończy się drugi weekend po częściowym luzowaniu obostrzeń przez polski rząd. Do Zakopanego zjechały się prawdziwe tłumy. Wczoraj informowaliśmy o licznych interwencjach policji, które dotyczyły zakłócania ciszy nocnej w obiektach noclegowych i braku przestrzegania zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Z piątku na sobotę podróżni bawili się głównie w hotelach. Jak wynika z najmowych informacji, późnym wieczorem w sobotę imprezowicze wrócili na Krupówki, gdzie odbywały się spontaniczne tańce i śpiewy. Nikt nie interweniował.

Kolejna zabawa na Krupówkach

Onet poinformował, że w sobotę przed godziną 22 na Krupówkach ponownie pojawiła się szalejąca grupa spragnionych zabaw turystów. Zgromadzenie było znacznie mniejsze niż przed tygodniem, lecz nikt z przyjezdnych nie przestrzegał zasad reżimu sanitarnego.

Przyjezdni zgromadzili się przed jednym ze sklepów w Zakopanem. Tańcom, śpiewom i spożywaniu alkoholu nie było końca. Co chwilę do grupy dołączali spontanicznie inny przechodnie. Na łamach Onetu pojawiło się również nagranie z zabawy. 

Wczoraj pisaliśmy o licznych patrolach policji, które mają pilnować porządku i bezpieczeństwa w stolicy Podhala . Z informacji przekazanych przez Onet, wiadomo, że podczas masowej zabawy nikt z funkcjonariuszy nie interweniował.

Poza dołączaniem przechodniów do bawiącego się tłumu, nie było widać żadnych reakcji. Nikt z turystów nie zwracał uwagi na brak maseczek i łamanie zasad dystansu społecznego.

Jest to kolejny niepokojący incydent z udziałem podróżnych w Zakopanem. Sytuacji cały czas przygląda się Ministerstwo Zdrowia, którego przedstawiciele informowali tydzień temu, że ponowne masowe łamanie zasad obostrzeń sprawi, że restrykcje zostaną przywrócone.

Jak narazie nikt z polskiego rządu nie skomentował kolejnej zabawy z udziałem podróżnych na Krupówkach. Według zapowiedzi w kolejnym tygodniu Rada Ministrów ogłosi decyzję w sprawie obostrzeń. Wciąż nie wiadomo, czy obecne zasady i częściowe luzowania dla branży turystycznej zostaną podtrzymane.

Rząd luzuje obostrzenia

Zgodnie z decyzją polskiego rządu od 12 lutego 2021 roku zostały częściowo poluzowanie restrykcje m.in. dla branży turystycznej. Minister Zdrowia na konferencji podkreślił, że łagodniejsze obostrzenia wprowadzane są na okres próby do 28 lutego. Sytuacja będzie cały czas monitorowana i będzie kontrolowany trend nowych zachorowań.

Wedle nowego rozporządzenia od połowy lutego właściciele obiektów noclegowych mogą przyjmować gości. Istnieje możliwość wynajęcia 50% wszystkich pokoi. Dodatkowo otwarte zostały stoki narciarskie, gdzie turystów nie brakuje.

Nie tylko w Zakopanem widoczne są tłumy turystów. Pisaliśmy o oblężeniu Karpacza, który przyciągnął tysiące Polaków.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Onet

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Ceny wstępu na molo w Sopocie znów poszły w górę. Za mały spacerek zapłacisz krocie
Czytaj więcej >

Polska

Niesamowity pomysł na majówkę. Cudownie zachowane zamki na wodzie zobaczysz w Polsce
Czytaj więcej >

Polska

Kolejne pociągi Pendolino na torach w Polsce. Wiemy, gdzie pojadą superszybkie pociągi
Czytaj więcej >

Polska

Afera w samolocie PLL LOT. „Jeden pilot kradnie alkohol, a drugi się śmieje”
Czytaj więcej >

Polska

Grotołazi utknęli w jaskini w Tatrach. Na ratunek ruszyło dziesięciu ratowników
Czytaj więcej >

Polska

Polka wróciła z Egiptu z wyjątkową pamiątką. Służby na lotnisku natychmiast zareagowały
Czytaj więcej >
Hubert Mrozowicz

Z wykształcenia kulturoznawca i aktor. Z pasji podróżnik, który uwielbia pisać i dzielić się z innymi swoimi historiami ze świata. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]