Zakopanekrupowkidolne.webcamera.pl/

Tłumy turystów zmierzają do Zakopanego. Pod Tatrami może być tłoczno

Zakopane w tym tygodniu ponownie może przejść prawdziwe oblężenie turystów. W stronę miasta pod Tatrami zmierzają tłumy, które zmierzają tam samochodami i pociągami. Kolejny weekend może być tam bardzo tłoczny.

Zakopane w poprzedni weekend stało się celem podróży tysięcy Polaków. Złożyły się na to liczne okoliczności, przede wszystkim był to pierwszy weekend po luzowaniu restrykcji, ale również walentynki i odbywający się tam konkurs skoków narciarskich.

Zakopane ponownie spodziewa się tłumów turystów

Media obiegły nagrania z Krupówek, na których widać turystów bawiących się i tańczących bez zachowania zasad bezpieczeństwa związanych z pandemią koronawirusa. Dużo prac miała również policja, która odnotowała wówczas kilkadziesiąt interwencji.

Wiele wskazuje na to, że w ten weekend szykuje się powtórka z zeszłego tygodnia. Według informacji przekazanych przez hotelarzy z Zakopanego wszystkie miejsca noclegowe są już wyprzedane. Przypominamy, że zgodnie z obostrzeniami zajętych może być 50 proc. miejsc w danym obiekcie.

Spodziewamy się, że w weekend będzie bardzo wielu turystów pod Tatami, ale myślę, że będą to inni turyści niż w ubiegłym tygodniu. Wówczas nastąpił efekt kumulacji wydarzeń, to znaczy poluzowanie obostrzeń w turystyce, skoki narciarskie i walentynki, więc przyjechało do nas wielu imprezowiczów. W ten weekend spodziewamy się turystów, którzy chcą wypoczywać na nartach bądź spędzać czas na tatrzańskich szlakach – powiedział PAP rzecznik Zakopiańskiej policji Roman Wieczorek.

Zimowa aura dopisała. Na stoku w Szczyrku bawią się tłumy turystówWyciekło kolejne nagranie ze Szczyrku. Co się dzieje w weekend na stoku?Czytaj dalej

Policja zwróciła się również do wszystkich, którzy wybierają się pod Tatry, aby pamiętali o obowiązujących zasadach sanitarnych. Chodzi przede wszystkim o obowiązek noszenia maseczek, zachowania dystansu społecznego i o zakazie grupowania się. Funkcjonariusze, podobnie jak w ubiegłym tygodniu, będą patrolowali Krupówki.

Zakopane

Krupówki w piątek o godzinie 18, fot. krupowkidolne.webcamera.pl/ (screen)

Informacje o spodziewanej dużej frekwencji turystycznej pod Tatrami potwierdziła w rozmowie z Onetem prezes Tatrzańskiej Izby Gospodarczej Agata Wojtowicz.

Frekwencja turystyczna w nadchodzący weekend będzie podobno jak w ubiegłym tygodniu. Hotele mają pełne obłożenie, to znaczy zgodnie z obostrzeniami 50 proc. swoich miejsc. Również na przyszły tydzień zapowiada się wysoka frekwencja turystyczna – wyjaśniła Wojtowicz i również zaapelowała o przestrzeganie zasad sanitarnych.

Tegoroczne ferie zimowe decyzją rządu zostały skrócone do dwóch tygodni. Miało to ograniczyć mobilność polaków w związku z trwającą pandemią koronawirusa. Samorządowcy z gmin górskich oraz przedsiębiorcy nie zgadzali się jednak z tym rozporządzeniem i od początku apelowali o wydłużenie feryjnych turnusów właśnie w obawie przed kumulacją ruchu turystycznego. Wielu Polaków postanowiło mimo to wziąć urlopy i ruszyć na zimowy wypoczynek w góry.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Onet

Następny artykuł