Turysci.pl
Roztańczony tłum na Krupówkach

fot. youtube/tygodnik podhalanski/screen

Roztańczone tłumy na Krupówkach. Jest nagranie

13 Lutego 2021

(Ostatnia zmiana: 26 Lutego 2021)

Autor tekstu:

Hubert Mrozowicz

Udostępnij:

Trwa właśnie pierwszy weekend od zniesienia restrykcji przez polski rząd. Ponownie zostały otwarte hotele i obiekty noclegowe. Według decyzji Rady Ministrów hotele mogą przyjąć maksymalnie 50% wszystkich miejsc przeznaczonych dla gości. Tłum&oacute

Od wczoraj, tj. 12 lutego, hotele i obiekty noclegowe ponownie zaczęły przyjmować gości. Wszystko dzięki poluzowaniu obostrzeń przez polski rząd. Przewidywano, że pierwszy tydzień po zniesieniu obostrzeń w górach może być naprawdę tłoczny. Prognozy się sprawdziły, a co więcej, turyści postanowili zorganizować na Krupówkach imprezę.

Tłumy na Krupówkach

Polacy znów masowo ruszyli w polskie góry. Pogoda od kilku tygodni sprzyja zimowym aktywnościom, a dodatkowe luzowanie obostrzeń zachęciło tysiące rodaków do weekendowej podróży.

Władze Zakopanego przewidywały prawdziwe oblężenie. Informowaliśmy wczoraj o prognozach, które mówiły nawet o 20 tysiącach gości, którzy mają się pojawić w stolicy Podhala.

Jak się okazało, wszystkie te przypuszczenia się sprawdziły. Tłumów w Zakopanem nie brakowało, a co więcej, turyści postanowili na Krupówkach zorganizować wielką imprezę. Nagranie z wydarzenia udostępnił na swoim kanale na YouTube Tygodnik Podhalański.

[EMBED-3288]

Tygodnik Podhalański powołuje się na autora filmu i informuje, że nagranie pochodzi z piątkowego wieczoru.

— Miłość, miłość w Zakopanem! Polewamy się szampanem — słychać na nagraniu rozśpiewany i roztańczony tłum na Krupówkach.

Próbne luzowanie obostrzeń

Warto pamiętać, że zniesione restrykcje zostały wprowadzone na próbne dwa tygodnie. Ministerstwo zdrowia będzie analizowało przez ten czas wskaźniki infekcji w kraju. Jeśli epidemia znów przyspieszy, to dopiero co otwarta część branży turystycznej ponownie zostanie zablokowana.

Według najnowszych przepisów hotele i inne obiekty noclegowe mogą przyjmować 50 procent wszystkich miejsc dla gości. Dodatkowo obowiązuje w nich reżim sanitarny. Punkty gastronomiczne wciąż pozostają zamknięte. Każdy z turystów wciąż jest zobowiązany do zasłaniania nosa i ust w przestrzeniach otwartych i zamkniętych. Należy również pamiętać o dystansie społecznym, który wynosi 1,5 metra.

Jeszcze przed weekendem rzecznik Ministerstwa Zdrowia apelował o zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa. Mimo decyzji rządu epidemia wciąż nie została pokonana.

— Słuchamy mediów, czytamy gazety, wiemy jak wiele rejestracji nastąpiło na serwisach, które uwzględniają możliwość rezerwacji miejsc hotelowych na ten weekend. Te branże odmrażamy w reżimie sanitarnym. Daliśmy sobie dwa tygodnie na zweryfikowanie tego, jak będzie wyglądała nasza rzeczywistość covidowa po wprowadzeniu tych poluzowań. Jeżeli zachowamy się nieodpowiedzialnie, wrócą restrykcje — powiedział rzecznik Wojciech Andrusiewicz.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Tygodnik Podhalański

Hubert MrozowiczAutor

Z wykształcenia kulturoznawca i aktor. Z pasji podróżnik, który uwielbia pisać i dzielić się z innymi swoimi historiami ze świata. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Zachód słońca na Kozim Wierchu hitem sieci. Turyści zachwyceni

Czytaj więcej >

Polska

Ostrożnie podczas wyjazdu. IMGW ostrzega przed niebezpieczeństwem na drogach

Czytaj więcej >

Polska

Tłumy turystów po polskiej stronie Tatr. Mniej narciarzy na Słowacji

Czytaj więcej >

Polska

Martyna Wojciechowska wspomina zdobycie Korony Ziemi. "Jeden z najlepszych dni w moim życiu"

Czytaj więcej >
fot. Wikipedia/ Captain Blood/ CC BY-SA 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/

Polska

Drugi stopień zagrożenia lawinowego w Bieszczadach. Na szlakach panują bardzo trudne warunki

Czytaj więcej >
fot. Wikipedia commons/ Aneta Pawska/ CC BY 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/

Polska

Można jeszcze znaleźć noclegi na ferie w Karpaczu. Ceny mogą jednak zniechęcić

Czytaj więcej >