Turysci.pl

fot. webcamera/screen (zdjęcie podglądowe)

Turyści zjeżdżają się do Zakopanego. Widać tłumy bez maseczek

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Hubert Mrozowicz

Rozpoczął się właśnie drugi weekend po częściowym luzowaniu obostrzeń. Przypomnijmy, że zgodnie z decyzją Rady Ministrów od 12 lutego znów są otwarte hotele oraz atrakcje turystyczne, które przyciągają prawdziwe tłumy. Obiekty noclegowe działają w reżimie sanitarnym, a właściciele hoteli mogą wynająć 50% wszystkich pokoi. Chętnych nie brakuje.

Redakcja portalu podroze.onet.pl zrelacjonowała, co działo się wczoraj wieczorem w Zakopanem, czyli tydzień po słynnych tańcach na Krupówkach, o których usłyszał już cały świat. Tym razem większość przyjezdnych nie miała na sobie maseczek. Nawet patrole policji im nie przeszkadzały.

Tłumy w Zakopanem

Redaktorka portalu podroze.onet.pl zdecydowała się w piątkowy wieczór na podróż do Zakopanego, aby sprawdzić na własne oczy to, co może się dziać na Krupówkach podczas drugiego weekendu po zniesionych obostrzeniach.

Podróż rozpoczęła się w Krakowie. Ze stolicy Małopolski o 18:10 ruszył pociąg prosto do Zakopanego. Co ciekawe, zarówno na dworcu, jak i w pociągu nie było widać tłumów. Redaktorka podkreśliła, że było całkiem komfortowo, spokojnie i cicho.

Pociąg dojechała na Podhale krótko przed godziną 22. Mimo późnej pory i zimowej aury na ulicach było widać przyjezdnych i zwiedzających.

Kolejnym kierunkiem były Krupówki, które tydzień temu zasłynęły spontaniczną imprezą z udziałem setek osób. Nagrania i zdjęcia, które trafiły do sieci, poruszyły Polaków, którzy nie szczędzili słów krytyki w stronę uczestników zabawy.

Jak się okazuje, w piątkowy wieczór tym razem było dużo spokojniej. Na deptaku widać było głównie rodziców z dziećmi, którzy spacerowali i podziwiali piękno zakopiańskiej architektury. Nie brakowało również grupek młodych turystów oraz zakochanych par.

Krupówki w wieczór rozpoczynający drugi weekend po luzowaniu obostrzeń przebiegł z relacji redaktorki Onetu bez żadnych szalonych ekscesów. Niestety turyści wciąż mają problem z przestrzeganiem zasad reżimu sanitarnego. Większość przyjezdnych nie miała na sobie maseczki. W łamaniu przepisów nie przeszkadzały im nawet patrole policji, które były widoczne na każdym rogu w Zakopanem.

Nie da się ukryć, że Polacy są już stęsknieni swobodnych wyjazdów, dlatego korzystają z każdej najmniejszej okazji, aby podróżować. W niewielkim czasie próbują zwiedzić, jak najwięcej się da i cieszą się z braku obostrzeń.

Dzisiaj była Gubałówka, jutro Morskie Oko, pojutrze Kasprowy Wierch, a jak wystarczy czasu to jeszcze narty - powiedziała para turystów z Zakopanego na łamach Onetu.

Podczas podróży w góry warto pamiętać o zagrożeniu lawinowym, o którym od 17 lutego 2021 roku informuje TOPR. W niektórych regionach Tatr może być bardzo niebezpiecznie.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Onet

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Niesamowity pomysł na majówkę. Cudownie zachowane zamki na wodzie zobaczysz w Polsce
Czytaj więcej >

Polska

Kolejne pociągi Pendolino na torach w Polsce. Wiemy, gdzie pojadą superszybkie pociągi
Czytaj więcej >

Polska

Afera w samolocie PLL LOT. „Jeden pilot kradnie alkohol, a drugi się śmieje”
Czytaj więcej >

Polska

Grotołazi utknęli w jaskini w Tatrach. Na ratunek ruszyło dziesięciu ratowników
Czytaj więcej >

Polska

Polka wróciła z Egiptu z wyjątkową pamiątką. Służby na lotnisku natychmiast zareagowały
Czytaj więcej >

Polska

Bezmyślne zachowanie turystów w Parku Narodowym. Porażające, czego się dopuścili
Czytaj więcej >
Hubert Mrozowicz

Z wykształcenia kulturoznawca i aktor. Z pasji podróżnik, który uwielbia pisać i dzielić się z innymi swoimi historiami ze świata. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]