Turysci.pl
krupówki akcja policji

Fot. pixabay.com/ AndrzejRembowski

Wielka akcja policji w związku ze spodziewanymi tłumami na Krupówkach

19 Lutego 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Krupówki w nadchodzący weekend staną się obiektem zwiększonej kontroli policji. Wszystko przez zachowanie turystów, którzy znaleźli się tam w ubiegły weekend. Funkcjonariuszy z Zakopanego wesprze kilkudziesięciu policjantów z O

Oczy całej Polski w ubiegły weekend były zwrócone na Krupówki, gdzie w pierwsze dni po złagodzeniu restrykcji zjawiły się tłumy turystów, którzy często nie stosowali się do podstawowych zasad sanitarnych, jak dystans społeczny czy zasłanianie nosa i ust. Media obiegły nagrania ze słynnego deptaku.

Policja będzie patrolować Krupówki cały weekend

W Małopolsce w piątek odnotowano 548 nowych zakażeń koronawirusem, trzykrotnie więcej niż jeszcze kilkanaście dni temu. Policja apeluje do Polaków, aby niezależnie od sytuacji przestrzegali zasad reżimu sanitarnego.

- Apeluję do wszystkich, szczególnie do osób, które zaplanowały swoją weekendową aktywność o to, aby w sposób ścisły przestrzegały zasad reżimu sanitarnego: dezynfekcja, dystans i maseczki - mówił podczas briefingu prasowego Łukasz Kmita. - Jeśli idziemy do restauracji, nawet gdyby restauracje łamały przepisy, bierzmy posiłki tylko na wynos. To jest kwestia naszej odpowiedzialności także za przedsiębiorców i za gospodarkę - podkreślił.

Sytuację w Zakopanem skomentował wojewoda małopolski, który zapowiedział, że w weekend pojedzie tam służbowo i przyjrzy się temu, co będzie działo się w mieście. Dodał, że Komendant Wojewódzki Policji zdecydował o skierowaniu kilkudziesięciu policjantów z Krakowa do pracy w Zakopanem. Patrole będą zwracać szczególną uwagę na noszenie maseczek i utrzymywanie dystansu. 

- Od odpowiedzialności nas wszystkich zależy, czy te obostrzenia, które zostały częściowo zdjęte na okres próbny dwóch tygodni, zostaną utrzymane - mówił Kmita.

- Można powiedzieć, że mamy początek trzeciej fali. Ona nie kształtuje się tak dynamicznie, jak kształtuje się ta fala na Słowacji czy w Czechach. [...] Ale, niestety, obserwujemy trend wzrostowy - powiedział rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Rzecznik podkreślił również, że wzrost liczby zakażeń to „pokłosie naszej mobilności, zwiększonej aktywności". Jak twierdzi, systematycznie spadające wyniki uśpiły troszeczkę społeczną czujność. Dodał, że wydarzenia z ostatniego weekendu w Zakopanem znajdą odzwierciedlenie w statystykach w przyszłym tygodniu.

- Ten okres, który był dla nas ciężki psychicznie [...] odreagowaliśmy w pewien sposób po poluzowaniu obostrzeń, po otwarciu galerii handlowych. Ta dynamika naszych kontaktów międzyludzkich wzrosła - wskazał rzecznik.

Ubiegły weekend w Zakopanem był bardzo tłoczny jak na trwający stan pandemii. Wysoko frekwencja turystyczna była związana z poluzowaniem obostrzeń. Ponadto na ten czas nałożyły się walentynki i konkurs skoków na Wielkiej Krokwi.

- Podobnie jak piątek, tak i w sobotę zakopiańskie Krupówki przeżywały oblężenie. Interweniowała policja. Turyści urządzili sobie spontaniczną zabawę, tańce i śpiewy - przekazywała w ubiegły weekend reporterka Polsat News Klaudia Syrek.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Polsat

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >