Turysci.pl
krupówki akcja policji

Fot. pixabay.com/ AndrzejRembowski

Wielka akcja policji w związku ze spodziewanymi tłumami na Krupówkach

25 Marca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Krupówki w nadchodzący weekend staną się obiektem zwiększonej kontroli policji. Wszystko przez zachowanie turystów, którzy znaleźli się tam w ubiegły weekend. Funkcjonariuszy z Zakopanego wesprze kilkudziesięciu policjantów z O

Oczy całej Polski w ubiegły weekend były zwrócone na Krupówki, gdzie w pierwsze dni po złagodzeniu restrykcji zjawiły się tłumy turystów, którzy często nie stosowali się do podstawowych zasad sanitarnych, jak dystans społeczny czy zasłanianie nosa i ust. Media obiegły nagrania ze słynnego deptaku.

Policja będzie patrolować Krupówki cały weekend

W Małopolsce w piątek odnotowano 548 nowych zakażeń koronawirusem, trzykrotnie więcej niż jeszcze kilkanaście dni temu. Policja apeluje do Polaków, aby niezależnie od sytuacji przestrzegali zasad reżimu sanitarnego.

- Apeluję do wszystkich, szczególnie do osób, które zaplanowały swoją weekendową aktywność o to, aby w sposób ścisły przestrzegały zasad reżimu sanitarnego: dezynfekcja, dystans i maseczki - mówił podczas briefingu prasowego Łukasz Kmita. - Jeśli idziemy do restauracji, nawet gdyby restauracje łamały przepisy, bierzmy posiłki tylko na wynos. To jest kwestia naszej odpowiedzialności także za przedsiębiorców i za gospodarkę - podkreślił.

Sytuację w Zakopanem skomentował wojewoda małopolski, który zapowiedział, że w weekend pojedzie tam służbowo i przyjrzy się temu, co będzie działo się w mieście. Dodał, że Komendant Wojewódzki Policji zdecydował o skierowaniu kilkudziesięciu policjantów z Krakowa do pracy w Zakopanem. Patrole będą zwracać szczególną uwagę na noszenie maseczek i utrzymywanie dystansu. 

- Od odpowiedzialności nas wszystkich zależy, czy te obostrzenia, które zostały częściowo zdjęte na okres próbny dwóch tygodni, zostaną utrzymane - mówił Kmita.

- Można powiedzieć, że mamy początek trzeciej fali. Ona nie kształtuje się tak dynamicznie, jak kształtuje się ta fala na Słowacji czy w Czechach. [...] Ale, niestety, obserwujemy trend wzrostowy - powiedział rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Rzecznik podkreślił również, że wzrost liczby zakażeń to „pokłosie naszej mobilności, zwiększonej aktywności". Jak twierdzi, systematycznie spadające wyniki uśpiły troszeczkę społeczną czujność. Dodał, że wydarzenia z ostatniego weekendu w Zakopanem znajdą odzwierciedlenie w statystykach w przyszłym tygodniu.

- Ten okres, który był dla nas ciężki psychicznie [...] odreagowaliśmy w pewien sposób po poluzowaniu obostrzeń, po otwarciu galerii handlowych. Ta dynamika naszych kontaktów międzyludzkich wzrosła - wskazał rzecznik.

Ubiegły weekend w Zakopanem był bardzo tłoczny jak na trwający stan pandemii. Wysoko frekwencja turystyczna była związana z poluzowaniem obostrzeń. Ponadto na ten czas nałożyły się walentynki i konkurs skoków na Wielkiej Krokwi.

- Podobnie jak piątek, tak i w sobotę zakopiańskie Krupówki przeżywały oblężenie. Interweniowała policja. Turyści urządzili sobie spontaniczną zabawę, tańce i śpiewy - przekazywała w ubiegły weekend reporterka Polsat News Klaudia Syrek.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Polsat

Tagi:

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Polska

Słynna atrakcja turystyczna zamknięta do odwołania. W pobliżu grasuje dzikie zwierzę

Czytaj więcej >

Polska

Paragon grozy z taksówki w Zakopanem. "Był to jeden z najdroższych kursów w Polsce"

Czytaj więcej >

Polska

Nie tylko molo i droga. Jakie polskie słowa bywają kłopotliwe za granicą?

Czytaj więcej >

Polska

Turysta zobaczył cenę za publiczną toaletę na Krupówkach. Przesada to mało powiedziane?

Czytaj więcej >

Polska

Paczka z żywym prezentem. Celnicy pokazali, co znaleziono w przesyłce do Polski

Czytaj więcej >

Polska

IMGW wydaje alerty prawie dla całej Polski. Będzie biało, bardzo ślisko i wietrznie

Czytaj więcej >