Turysci.pl
Krupówki na ustach Polaków

fot. pixabay/Mizikofsky

Internauci powiedzieli, co myślą o tłumach w Zakopanem. Jedna z redakcji dostała wiele listów

30 Marca 2021

Autor tekstu:

Hubert Mrozowicz

Krupówki były w miniony weekend na ustach niemal wszystkich Polaków. Wszystko za sprawą tłumów turystów, które pojawiły się w centrum Zakopanego. Hotelarze z nadzieją czekali na otwarcie obiektów. Nie przewidzieli

Tłumy na Krupówkach wzbudziły wśród Polaków wiele emocji. Opinie są bardzo różne, jednak nie brakuje tych, które nie pochlebiają ryzykownego zachowania podróżnych. Onet postanowił przyjrzeć nastrojom społecznym i opublikował listy od czytelników, które mówią wszystko. Wszystkie opinie były pokłosiem jednego komentarza:

Czy turyści na Podhalu zapomnieli o tym, że ludzie umierają w szpitalach napisał jeden z użytkowników. 

Tłumy na Krupówkach undefined

Za nami pierwszy weekend po próbnym luzowaniu obostrzeń dla części branży turystycznej. Do Zakopanego zawitały prawdziwe tłumy turystów, którzy w pewnym momencie zapomnieli o epidemii koronawirusa. 

Zdjęcia oraz nagrania ze słynnego już weekendu obiegły polskie media i wzbudziły wiele skrajnych emocji. Nie brakowało słów krytyki ze strony polskiego rządu, ale również ze strony internautów, którzy przestrzegają obowiązujących zasad bezpieczeństwa sanitarnego. 

Onet otrzymał bardzo wiele listów od swoich czytelników, które pokazują nastroje wśród społeczeństwa na temat minionego weekendu w Zakopanem. Treść niektórych z nich nie pozostawia złudzeń. 

Będzie tak samo, jak we Włoszech. Na początku właśnie tak robili - młodzi ludzie się bawili, siedzieli przy stolikach i myśleli, że COVID-19 ich nie dotyczy, a koronawirus się rozprzestrzeniał. A potem tragedia: w szpitalach dzieli się, kogo bardziej warto ratować, kto ma większe szanse. Do tego jakieś argumenty młodych z księżyca, żeby się nie szczepić pisze jedna z czytelniczek Onet.pl

Zachowanie młodych turystów najbardziej uderzyło w stare pokolenie Polaków, którzy znajdują się w grupie ryzyka. Fakt ten sprawia, że emeryci siedzą w domach i nie podróżują w obawie przed infekcją. 

Jako sędziwy emeryt z obrzydzeniem przeczytałem artykuł opisujący zachowanie turystów, czy też pseudoturystów na Krupówkach. Tę armadę filmujących, to nie wiem jak nazwać? Kapusie, hieny, osoby, które nie umią niczego pozytywnego w swoim życiu zrobić tylko specjalizują się w ocenianiu innych, ale żeby mieć żer, to szukają takich miejsc jak Krupówki   napisał jeden z polskich emerytów. 

Słyszalny był również głos osób pracujących w branży hotelarskiej, które obawiają się ponownego zamknięcia obiektów noclegowych i zrzuceniem winy na hotele. 

W końcu ludzie nie wytrzymali. Jak jest możliwość to pół Polski pojedzie z dziatwą na własne prywatne ferie właśnie teraz, bo za 15 dni wszystko może być znów zamknięte. Prowadzę małą kameralną bazę noclegową dla turystów i dlatego wiem, jak to wygląda. Za dwa tygodnie słupki covidowe skoczą do góry, rząd zamknie wszystko i z dziką satysfakcją poinformuje, że to nasza wina   zdradziła Onetowi jedna z czytelniczek. 

Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu wszyscy Polacy dowiedzą się, czy częściowe luzowanie obostrzeń miało wpływ na zwiększenie infekcji koronawirusa w Polsce. Jak narazie Minister Zdrowia zaapelował o odpowiedzialność i przestrzegał przed takimi zachowaniami, jakie miało miejsce w Zakopane w miniony weekend. 

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Onet

Tagi:

Hubert MrozowiczAutor

Z wykształcenia kulturoznawca i aktor. Z pasji podróżnik, który uwielbia pisać i dzielić się z innymi swoimi historiami ze świata. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Polska

Paczka z żywym prezentem. Celnicy pokazali, co znaleziono w przesyłce do Polski

Czytaj więcej >

Polska

IMGW wydaje alerty prawie dla całej Polski. Będzie biało, bardzo ślisko i wietrznie

Czytaj więcej >

Polska

Czy to już wiosna? Przyroda zwariowała. W Bieszczadach dostrzeżono rzadkie zjawisko

Czytaj więcej >

Polska

Zaczęło się. Zima ponownie zaatakowała Polskę

Czytaj więcej >

Polska

Ratownik pomagał poszkodowanemu na stoku. W tym czasie złodziej ukradł mu narty

Czytaj więcej >

Polska

Ferie się zaczęły, a w Zakopanem awaria. Całe miasto odcięte od wody

Czytaj więcej >