Wielka Brytania nowe restrykcjefot. pixabay/PhotoMIX-Company

Wielka Brytania wprowadza nowe restrykcje na granicy. Kwarantanna może dotknąć również Polaków

Wielka Brytania wprowadziła bardzo restrykcyjne zasady przekraczania granic. Niektórzy przyjezdni będą musieli być skierowani na obowiązkową kwarantannę. W Anglii są to osoby, które podróżują z tzw. czerwonej listy obejmującej 33 kraje, wśród których nie ma Polski. Natomiast w Szkocji obowiązkowej izolacji będzie musiał podjąć się każdy przyjezdny, zatem również Polacy.

Kolejne zmiany weszły w życie w Wielkiej Brytanii. Sytuacja epidemiologiczna na Wyspach wciąż jest dramatyczna i poza kontrolą, dlatego rząd podjął decyzję o wprowadzeniu nowych rozwiązań, które mają uchronić Brytyjczyków przed infekcją.

Nowe zasady w UK dla przyjezdnych obowiązują od wczoraj tj. 15 lutego i już zostali nimi objęci pierwsi pasażerowie. 10 dni izolacji dotyczy państw z tzw. czerwonej listy, ale nie tylko.


Nowe restrykcje w Wielkiej BrytaniiOd poniedziałku, 15 lutego, w Wielkiej Brytanii weszły w życie nowe zasady dla podróżnych. Wszystkie osoby, które od wczoraj przekraczają brytyjską granicą, są zobowiązane do wykonania na własny koszt dwóch testów typu PCR.

Od poniedziałku, każdy turystka poza wykonaniem badania na obecność koronawirusa maksymalnie 72 godziny przed podróżą i poddaniu się samoizolacji, będzie musiał zapłacić za kolejne testy, które będą wykonywane w 2 i 8 dniu po przyjeździe.

Tłum turystów w Szczyrku. Zapełnione wszystkie miejsca parkingoweTłum turystów w Szczyrku. Zapełnione wszystkie miejsca parkingoweCzytaj dalejWażna wiadomość dla wszystkich planujących podróż do Wielkiej Brytanii - testy należy zamówić przed przyjazdem do UK na rządowym portalu internetowym.

Osoby, które nie będą przestrzegały nowych restrykcji, będą objęte surowymi karami. Brak testu po dwóch dniach grozi mandatem wysokości 1 tysiąca funtów, natomiast niewykonanie drugiego testu to kara 2 tysiące funtów. Akceptowane będą jedynie wyniki w języku angielskim, hiszpańskim lub francuskim. Tłumaczenia nie wchodzą w grę.

Dodatkowo laboratoria brytyjskie będą przyjmować od przyjezdnych testy typu PCR, LAMP i testy antygenowe. Obowiązek dotyczy wszystkich podróżnych, którzy ukończyli 11 lat.Obowiązkowa kwarantanna w Wielkiej BrytaniiNowy obowiązek wykonania dwóch dodatkowych testów nie zwalnia turystów z kwarantanny. Samoizolacja wynosi 10 dni i obowiązuje w Szkocji wszystkich, a w Anglii tylko osoby z krajów, które znajdują się na tzw. czerwonej liście.

Izolacja dla przyjezdnych odbywa się w specjalnych hotelach, które zostały wyznaczone przez brytyjski rząd i znajdują się w pobliżu popularnych lotnisk.

W poniedziałek rano Ministerstwo Zdrowia w Wielkiej Brytanii podało, że rząd zarezerwował w Anglii jak na razie blisko 5 tysięcy pokoi w 16 hotelach, a 58 tysięcy kolejnych pokoi jest w gotowości. Natomiast w Szkocji jest to 1300 pokoi. Koszt pobytu pokrywają turyści.

Kraje z czerwonej listy: Angola, Argentyna, Boliwia, Botswana, Brazylia, Burundi, Chile, DR Kongo, Ekwador, Eswatini, Francuska Gujana, Gujana, Kolumbia, Lesotho, Malawi, Mauritius, Mozambik, Namibia, Panama, Paragwaj, Peru, Portugalia, RPA, Rwanda, Seszele, Surinam, Tanzania, Urugwaj, Wenezuela, Wyspy Zielonego Przylądka, Zambia, Zimbabwe, Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Niedawno pisaliśmy o Litwie, która również wprowadziła nowe zasady przekraczania granicy.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Onet

Następny artykuł