Turysci.pl
hotel dołącza do Accor

fot. pixabay.com/davidlee770924

Orle Gniazdo w Szczyrku dołączy do Accor. Zmieni nazwę na Mercure Szczyrk Resort

19 Lutego 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Hotel Orle Gniazdo dołączy do międzynarodowej sieci hotelowej Accor, która podpisała umowę ze spółką Centrum Kongresów i Rekreacji Orle Gniazdo Szczyrk. Obiekt będzie funkcjonował jako Mercure Szczyrk Resort, a pierwszych gości przyjm

Hotel Orle Gniazdo Szczyrk już wkrótce zacznie funkcjonować jako Mercure Szczyrk Resort i dołączy do grupy 22 hoteli Mercure działających w Polsce aktualnie i czterech, których otwarcie nastąpi jeszcze w tym roku, po generalnej przebudowie.

Hotel Orle Gniazdo Szczyrk dołącza do Accor

Mercure Szczyrk Resort, po ponownym otwarciu, zaoferuje swoim gościom 453 przestronne pokoje. Większość z nich będzie miała południową ekspozycję, dzięki czemu będzie widoczny z ich okien piękny widok na panoramę gór Beskidu Śląskiego.

Do dyspozycji gości będą również dwie restauracje serwujące dania nawiązujące do tradycji kuchni lokalnej, a także trzy bary. Ponadto, w hotelu pojawią się również centrum fitness oraz park wodny z wieloma atrakcjami. Specjalnie dla gości biznesowych powstanie również centrum bankietowo-konferencyjne.

Hotele Mercure już od dłuższego czasu znajdują się w polskich górach w Zakopanem, Krynicy, Karpaczu i Szklarskiej Porębie. Tym razem grupa skupiła się na Szczyrku, który ich zdaniem ma bardzo duży potencjał turystyczny.

- Przyszedł czas na Szczyrk, który stale przyciąga miłośników gór niezależnie od pory roku. Hotel Orle Gniazdo ma wspaniałe tradycje i piękną lokalizację, a poprzez dołączenie do rodziny Mercure będzie stanowić najciekawszą w regionie propozycję zarówno dla osób szukających miejsca na wypoczynek w sercu gór, jak i gości biznesowych czy organizatorów konferencji - mówi Jacek Stasikowski, dyrektor ds. rozwoju sieci Accor.

Inwestorem i właścicielem hotelu Orle Gniazdo jest spółka Centrum Kongresów i Rekreacji Orle Gniazdo Szczyrk. W rozmowach z siecią Accor dotyczących wyboru marki oraz w ustaleniu warunków biznesowych umowy franczyzy, inwestorowi doradzała firma Hotel Professionals sp. z o.o.

mercure-szczyrk-resort-1613766268.jpg

Hotel Orle Gniazdo

fot. materiały prasowe

„Orle Gniazdo" walczyło z kryzysem

W grudniu 2019 w kultowym hotelu pracowało 100 osób na umowach o pracę, a także kolejnych 40 na umowach-zleceniach. Pod koniec listopada odbyły się tam zwolnienia grupowe, w wyniku których na pokładzie zostało kilkunastu pracowników. Hotel poniósł również ogromne koszty, trzymiesięcznych wypowiedzeń oraz trzymiesięcznych odpraw, których suma wyniosła ok. 2 mln zł.

Podczas pierwszej fali pandemii koronawirusa Centrum Kongresów i Rekreacji „Orle Gniazdo" było ośrodkiem kwarantanny, gdzie trafiały m.in. osoby wracające z zagranicy, które nie miały gdzie poddać się izolacji.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Gazeta Wyborcza

Podobne artykuły

dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >