Turysci.pl
Plecak turystyczny, jak wybrać

fot. pixabay/Free-Photos

Najlepszy plecak turystyczny. Powinien spełniać 3 standardy

20 Lutego 2021

Autor tekstu:

Hubert Mrozowicz

Udostępnij:

Jak wybrać plecak turystyczny? Najważniejsze są 3 cechy, które powinien spełnić. Mowa tutaj o materiale, funkcjonalności i systemie nośnym. Warto pamiętać, że dobrze dobrany plecak podróżny jest gwarantem naszego komfortu i bezpieczeństwa po

Przed każdą podróżą pojawia się poważny dylemat dotyczący tego, w co się spakujemy i w jaki sposób to zrobimy, aby pomieścić wszystkie niezbędne rzeczy. Podczas aktywnego spędzania czasu nikt nie chce być obciążony niewygodnym bagażem, który będzie nas ograniczał. Dlatego w dalszej części artykułu dowiesz się, jakie cechy powinien mieć plecak turystyczny, aby był idealnym kompanem podczas wyprawy.

Cechy dobrego plecaka turystycznego

Obecnie na rynku znaleźć możemy mnóstwo plecaków, które określane są jako turystyczne i idealnie nadające się na podróż. Niestety nie wszystkie spełniają podstawowe standardy.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupu plecaka? Istotne są trzy kwestie, które sprawią, że będziemy usatysfakcjonowani i będziemy mogli cieszyć się plecakiem przez długie lata.

Pierwszą cechą, pod której kontem należy dokonywać wyboru, jest materiał. Nie da się ukryć, że podczas wyjazdu nasz bagaż narażony może być na skrajne warunki. Dlatego materiał powinien być solidny i wykonany z Cordury lub z Nylonu Diamond Ripstop.

Corduna jest materiałem ciężkim, lecz możemy być pewni, że zapewni nam podwójną ochronę naszego bagażu. Natomiast Diamond Ripstop to mieszanka między wytrzymałością a lekkością. To od nas zależy, jak bardzo chcemy chronić nasze rzeczy. Większa solidność związana jest ze wzrostem wagi plecaka.

Kolejnym punktem, na który trzeba zwrócić uwagę, jest funkcjonalność. Przed wyborem designu i formy, warto sprawdzić liczbę komór, zapięcia, umiejscowienie kieszonek czy dodatkowych uchwytów. Te elementy z pewnością sprawą, że łatwiej będzie nam podróżować.

Podczas zakupu plecaka turystycznego powinniśmy zastanowić się, do jakiego rodzaju wypraw będzie z niego korzystać. Niektóre plecaki wyposażone są w uchwyty na czekan lub boczne kieszenie, z które ułatwiają sięganie po drobne rzeczy podczas wycieczki.

Ostatnią cechą, która wpłynie na nasz właściwy wybór, jest system nośny plecaka. Wpływa on na komfort noszenia bagażu. Jeśli planujemy długie wyprawy w góry, czy nizinnymi szlakami, warto zadbać o to, aby plecak był dopasowany do naszego tułowia.

Wiele plecaków podróżnych posiada pas biodrowy, który odciąża ciężar ekwipunku, który gromadzi się w szelkach i na naszych ramionach. Zwróć na to uwagę.

Zaznaczmy, że dzięki odpowiedniemu plecakowi dbamy o nasze zdrowie i bezpieczeństwo podczas podróży. Bagaż nie musi być ładny. Powinien spełniać standardy, które wpłyną na nasz komfort.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: fajne podróże

Hubert Mrozowicz

Z wykształcenia kulturoznawca i aktor. Z pasji podróżnik, który uwielbia pisać i dzielić się z innymi swoimi historiami ze świata. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Na topie

Branża hotelarska i gastronomiczna apelują do turystów, żeby zostawiali napiwki

Czytaj więcej >

Na topie

Porównali ceny w polskich i zagranicznych kurortach. Najdrożej w Sopocie

Czytaj więcej >

Na topie

Wizz Air zapowiada zmiany. Chce otwierać i zamykać bazy z dnia na dzień

Czytaj więcej >

Na topie

Pasażerka nie chciała włożyć maseczki w samolocie. Doszło do awantury

Czytaj więcej >

Na topie

WizzAir rezygnuje z lotów krajowych po Norwegii po 9 miesiącach

Czytaj więcej >

Na topie

Wyprzedaż w Ryanair i urodzinowa promocja WizzAir. Tanie linie prześcigają się w ofertach

Czytaj więcej >