Turysci.pl
Test na koronawirusa

fot. pixabay/amon1500

Belize otwiera się na turystów. Wymagany jest test na koronawirusa

25 Lutego 2021

Autor tekstu:

Hubert Mrozowicz

Udostępnij:

Belize otwiera się na turystów. Aby wjechać do kraju wymagany jest negatywny test na obecność koronawirusa. Na miejscu panuje reżim sanitarny, do którego są zobowiązani wszyscy przyjezdni. Rezerwacji noclegów można dokonywać jedynie w

Dobre wiadomości płyną dla turystów z Belize. Kraj położony w Ameryce Środkowej na nowo będzie przyjmował przyjezdnych. Niezbędny jest jedynie negatywny test na obecność koronawirusa. Dodatkowo podróżni muszą pamiętać o wszelkich zasadach bezpieczeństwa, które obowiązują w tym egzotycznym regionie.

laughing-bird-3817951-1280-1613738039.jpg

Belize

Belize, fot. pixabay/hat3m, pixabay license 

Belize otwiera się na turystów

Cały świat wciąż walczy z pandemią koronawirusa. Każdego dnia przybywa chorych i nowych zgonów, przez co wiele państw decyduje się na ponowne zamknięcie granic. Są natomiast regiony na świecie, które w kwestii obostrzeń są bardziej liberalne i na nowo zapraszają podróżnych do przyjazdu.

Jednym z takich wakacyjnych kierunków jest Belize. Niezbyt duże, egzotyczne państwo w Ameryce Środkowej ponownie otwiera się na turystów. Jedynym warunkiem, który należy spełnić podczas wjazdu, jest przedstawienie negatywnego badania na obecność koronawirusa.

Kiedy już trafimy na wyspę, musimy pamiętać o wszelkich zasadach bezpieczeństwa sanitarnego, które obowiązuje w państwie położonym nad samym Morzem Karaibskim. 

Belize jest jednym z najbardziej popularnych egzotycznych kierunków wakacyjnych dla osób z całego świata. A już na dniach tubylcy znów powitają na lotnisku pierwszych gości.

Zasady wjazdu do Belize

hammocks-4003289-1280-1613738060.jpg

Belize

Belize, fot. pixabay/CharlesLeslieJ, pixabay license 

Państwo położone w Ameryce Środkowej zdecydowało o otwarciu granic dla turystów. Obowiązuje kilka zasad bezpieczeństwa, o których należy pamiętać podczas wakacji.

Przed wylotem jesteśmy zobowiązani do wykonania testu na obecność koronawirusa. Badanie PCR powinno być wykonane nie później niż 72 godziny przed podróżą. Dodatkowo noclegi można rezerwować jedynie w miejscach, które zostały zaakceptowane przez rząd.

To nie koniec niespodzianek dla wczasowiczów. Na lotnisku w Belize turyści mogą wyrywkowo być proszeni o wykonanie drugiego testu. Jeśli wynik okaże się pozytywny, to dana osoba będzie musiała odbyć 14-dniową kwarantannę w hotelu wskazanym przez władze.

Warto pamiętać, że w Belize obowiązuje cały czas reżim sanitarny, który zobowiązuje do noszenia maseczek i zachowania dystansu społecznego. Między godziną 20 a 5 rano w kraju panuje godzina policyjna.

Niedawno pisaliśmy o Litwie, która wprowadziła nowe zasady przekraczania granicy. Na ten temat można przeczytać tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Radio Zet

Hubert MrozowiczAutor

Z wykształcenia kulturoznawca i aktor. Z pasji podróżnik, który uwielbia pisać i dzielić się z innymi swoimi historiami ze świata. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

pustynia Bliski Wschód

Świat

Niebo zmieniło się na kolor pomarańczowy. Burza piaskowa na Bliskim Wschodzie

Czytaj więcej >
Jamajka, źródło: twitter.com/OloriSupergal

Świat

Jamajka: włożył rękę do klatki lwa, turyści nagrali reakcję zwierzaka

Czytaj więcej >

Świat

18-latek wszedł do dołu wykopanego na plaży. Zginął zasypany piaskiem

Czytaj więcej >

Świat

Turyście z Tajlandii grozi kara śmierci. Awanturował się na lotnisku

Czytaj więcej >

Świat

Krokodyl zaatakował turystę w Australii. Mężczyzna ledwo uszedł z życiem

Czytaj więcej >

Świat

Samolot stanął w ogniu tuż przed startem. Przerażające nagranie

Czytaj więcej >