Turysci.pl

fot. pixabay/amon1500

Belize otwiera się na turystów. Wymagany jest test na koronawirusa

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Hubert Mrozowicz

Dobre wiadomości płyną dla turystów z Belize. Kraj położony w Ameryce Środkowej na nowo będzie przyjmował przyjezdnych. Niezbędny jest jedynie negatywny test na obecność koronawirusa. Dodatkowo podróżni muszą pamiętać o wszelkich zasadach bezpieczeństwa, które obowiązują w tym egzotycznym regionie.

laughing-bird-3817951-1280-1613738039.jpg
Belize

Belize, fot. pixabay/hat3m, pixabay license 

Belize otwiera się na turystów

Cały świat wciąż walczy z pandemią koronawirusa. Każdego dnia przybywa chorych i nowych zgonów, przez co wiele państw decyduje się na ponowne zamknięcie granic. Są natomiast regiony na świecie, które w kwestii obostrzeń są bardziej liberalne i na nowo zapraszają podróżnych do przyjazdu.

Jednym z takich wakacyjnych kierunków jest Belize. Niezbyt duże, egzotyczne państwo w Ameryce Środkowej ponownie otwiera się na turystów. Jedynym warunkiem, który należy spełnić podczas wjazdu, jest przedstawienie negatywnego badania na obecność koronawirusa.

Kiedy już trafimy na wyspę, musimy pamiętać o wszelkich zasadach bezpieczeństwa sanitarnego, które obowiązuje w państwie położonym nad samym Morzem Karaibskim. 

Belize jest jednym z najbardziej popularnych egzotycznych kierunków wakacyjnych dla osób z całego świata. A już na dniach tubylcy znów powitają na lotnisku pierwszych gości.

Zasady wjazdu do Belize

hammocks-4003289-1280-1613738060.jpg
Belize

Belize, fot. pixabay/CharlesLeslieJ, pixabay license 

Państwo położone w Ameryce Środkowej zdecydowało o otwarciu granic dla turystów. Obowiązuje kilka zasad bezpieczeństwa, o których należy pamiętać podczas wakacji.

Przed wylotem jesteśmy zobowiązani do wykonania testu na obecność koronawirusa. Badanie PCR powinno być wykonane nie później niż 72 godziny przed podróżą. Dodatkowo noclegi można rezerwować jedynie w miejscach, które zostały zaakceptowane przez rząd.

To nie koniec niespodzianek dla wczasowiczów. Na lotnisku w Belize turyści mogą wyrywkowo być proszeni o wykonanie drugiego testu. Jeśli wynik okaże się pozytywny, to dana osoba będzie musiała odbyć 14-dniową kwarantannę w hotelu wskazanym przez władze.

Warto pamiętać, że w Belize obowiązuje cały czas reżim sanitarny, który zobowiązuje do noszenia maseczek i zachowania dystansu społecznego. Między godziną 20 a 5 rano w kraju panuje godzina policyjna.

Niedawno pisaliśmy o Litwie, która wprowadziła nowe zasady przekraczania granicy. Na ten temat można przeczytać tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Radio Zet

Tagi:

Podobne artykuły

Świat

To najszczęśliwsze kraje. Niewiarygodne, jakie miejsce tym razem zajęła Polska
Czytaj więcej >

Świat

Koniec z małymi buteleczkami i wyjmowaniem telefonu na taśmę. Brytyjskie lotnisko wprowadza rewolucję
Czytaj więcej >

Świat

Lecieli w podróż poślubną. Film z samolotu podbił internet. Jedni się śmieją, drudzy oburzają
Czytaj więcej >

Świat

Przerażający widok i okropny zapach. W australijskiej rzece martwe zwierzęta zakorkowały przepływ
Czytaj więcej >

Świat

Złe wieści dla turystów. Znana na całym świecie atrakcja pozostaje zamknięta na wakacje
Czytaj więcej >

Świat

Najgorsze atrakcje turystyczne na świecie. Według turystów to tylko strata czasu i pieniędzy
Czytaj więcej >
Hubert Mrozowicz

Z wykształcenia kulturoznawca i aktor. Z pasji podróżnik, który uwielbia pisać i dzielić się z innymi swoimi historiami ze świata. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]