Turysci.pl

fot. pixabay/fernandozhiminaicela

Irlandia Północna przedłuża lockdown do 1 kwietnia, utrudnienia dla podróżujących

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Hubert Mrozowicz

Rząd Irlandii Północnej zdecydował o przedłużeniu kwarantanny narodowej do 1 kwietnia 2021 roku. Jest to pierwszy region, który podjął decyzję o wydłużeniu lockdownu z takim wyprzedzeniem. Mimo poprawy sytuacji epidemiologicznej w Irlandii Północnej wciąż notowane są wysokie wskaźniki infekcji. Kwarantanna narodowa będzie obowiązywała z łagodniejszej formie, niż znamy ją z innych krajów. Rząd poluzuje część restrykcji.

Irlandia Północna przedłuża lockdown

Rząd w Irlandii Północnej podjął w czwartek decyzję, że w kraju zostanie przedłużony lockdown. Władze wskazały datę obowiązywania obostrzeń. Mają obowiązywać do 1 kwietnia. W marcu jednak dojdzie do częściowego luzowania restrykcji.

Jak podkreślają media na całym świecie, żadna część Wielkiej Brytanii nie podjęła decyzji dotyczącą lockdownu tak daleko wprzód. Nadal nie wiadomo jak długo potrwają obostrzenia w Anglii, Szkocji i Walii.

Decyzja w żaden sposób nie jest pocieszeniem dla turystów, którzy zamierzali odwiedzić jeden z regionów Wielkiej Brytanii. Wszelkie obostrzenia, które obowiązują na terytorium kraju, wpłyną na swobodę w przemieszczaniu się i zwiedzaniu zakątków państwa.

Jasne jest, że musimy postępować z wielką ostrożnością i rozwagą. Nasze decyzje muszą być zarówno bezpieczne, jak i zrównoważone, i z odpowiednią sekwencją działań oświadczyła szefowa rządu Irlandii Północnej, Arlene Foster.

Władze kraju apelują do mieszkańców o niewychodzenie z domów bez konkretnej przyczyny. Obowiązuje zakaz spotykania się gospodarstw domowych. Nadal pozostają zamknięte restauracje, kawiarnie, bary i puby. Możliwa jest jedynie dostawa na wynos. W środkach komunikacji miejskiej należy zasłaniać usta i nos.

Na stronie polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych pojawił się już oficjalny komunikat dotyczący decyzji rządu Irlandii Północnej.

Obostrzenia mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się COVID-19 w Irlandii Północnej będą obowiązywać do 1 kwietnia 2021 r. Władze Irlandii Północnej apelują przede wszystkim o pozostanie w domu i nie wychodzenie, jeśli nie ma takiej konieczności czytamy.

Według oceny władz Irlandii Północnej 18 marca zostanie zbadana sytuacja epidemiologiczna w regionie i na jej podstawie zostaną podjęte dalsze działania.

Warto przypomnieć, że od 15 lutego Wielka Brytania wprowadziła nowe zasady przekraczania granicy . Najtrudniej turystom będzie dostać się do Anglii i Szkocji, gdzie obowiązuje kwarantanna i dodatkowe testy na obecność koronawirusa.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło:Polsat/ MSZ

Tagi:

Podobne artykuły

Europa

Tłumy pod jedną z największych europejskich atrakcji. Trudno tu o dobre zdjęcie nawet o świcie
Czytaj więcej >

Europa

W tym kraju możesz nazwać faceta frajerem i się nie obrazi
Czytaj więcej >

Europa

To jeszcze nie koniec "afery ciastowej" w Ryanairze. Lokalne władze się oburzają, a pasażerowie słono płacą
Czytaj więcej >

Europa

Pilny apel MSZ. Odradzają podróże do najmłodszego kraju w Europie
Czytaj więcej >

Europa

Turyści z niepokojem patrzą na kanał w Wenecji. Woda przybrała tam nietypowy kolor
Czytaj więcej >

Europa

Szokujące odkrycie na plaży. Woda wyrzuciła na brzeg biały pojemnik z nietypową zawartością
Czytaj więcej >
Hubert Mrozowicz

Z wykształcenia kulturoznawca i aktor. Z pasji podróżnik, który uwielbia pisać i dzielić się z innymi swoimi historiami ze świata. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected].

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Europa

Europa

Magda Antoł

Prawdziwi strongmani Tatr. Potrafią unieść na raz kilkadziesiąt kilogramów
Czytaj więcej >
Europa

Marlena Kaczmarek

Ważna zmiana dla podróżujących do Chorwacji. Nowe zasady wejdą w życie na dniach
Czytaj więcej >
Europa

Natalia Księżak

Ceny wycieczek w górę? Popularne kierunki pod presją
Czytaj więcej >
Europa

Natalia Księżak

Przełomowa technologia na nowym europejskim lotnisku. Kontrola lotów będzie 450 km dalej
Czytaj więcej >
Europa

Marlena Kaczmarek

Kuriozalne ograniczenia we Włoszech. Na nieświadomych turystów czekają wysokie mandaty
Czytaj więcej >
Europa

Marlena Kaczmarek

Świetne wieści od polskich kolei. Miłośnicy atrakcji wodnych i gór będą zachwyceni
Czytaj więcej >