Turysci.pl > Europa > Irlandia Północna przedłuża lockdown do 1 kwietnia, utrudnienia dla podróżujących
Hubert Mrozowicz
Hubert Mrozowicz 19.02.2021 12:17

Irlandia Północna przedłuża lockdown do 1 kwietnia, utrudnienia dla podróżujących

Lockdown w Irlandii Północnej
fot. pixabay/fernandozhiminaicela

Rząd Irlandii Północnej zdecydował o przedłużeniu kwarantanny narodowej do 1 kwietnia 2021 roku. Jest to pierwszy region, który podjął decyzję o wydłużeniu lockdownu z takim wyprzedzeniem. Mimo poprawy sytuacji epidemiologicznej w Irlandii Północnej wciąż notowane są wysokie wskaźniki infekcji. Kwarantanna narodowa będzie obowiązywała z łagodniejszej formie, niż znamy ją z innych krajów. Rząd poluzuje część restrykcji.

Irlandia Północna przedłuża lockdown

Rząd w Irlandii Północnej podjął w czwartek decyzję, że w kraju zostanie przedłużony lockdown. Władze wskazały datę obowiązywania obostrzeń. Mają obowiązywać do 1 kwietnia. W marcu jednak dojdzie do częściowego luzowania restrykcji.

Jak podkreślają media na całym świecie, żadna część Wielkiej Brytanii nie podjęła decyzji dotyczącą lockdownu tak daleko wprzód. Nadal nie wiadomo jak długo potrwają obostrzenia w Anglii, Szkocji i Walii.

Decyzja w żaden sposób nie jest pocieszeniem dla turystów, którzy zamierzali odwiedzić jeden z regionów Wielkiej Brytanii. Wszelkie obostrzenia, które obowiązują na terytorium kraju, wpłyną na swobodę w przemieszczaniu się i zwiedzaniu zakątków państwa.

Jasne jest, że musimy postępować z wielką ostrożnością i rozwagą. Nasze decyzje muszą być zarówno bezpieczne, jak i zrównoważone, i z odpowiednią sekwencją działań oświadczyła szefowa rządu Irlandii Północnej, Arlene Foster.

Władze kraju apelują do mieszkańców o niewychodzenie z domów bez konkretnej przyczyny. Obowiązuje zakaz spotykania się gospodarstw domowych. Nadal pozostają zamknięte restauracje, kawiarnie, bary i puby. Możliwa jest jedynie dostawa na wynos. W środkach komunikacji miejskiej należy zasłaniać usta i nos.

Na stronie polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych pojawił się już oficjalny komunikat dotyczący decyzji rządu Irlandii Północnej.

Obostrzenia mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się COVID-19 w Irlandii Północnej będą obowiązywać do 1 kwietnia 2021 r. Władze Irlandii Północnej apelują przede wszystkim o pozostanie w domu i nie wychodzenie, jeśli nie ma takiej konieczności czytamy.

Według oceny władz Irlandii Północnej 18 marca zostanie zbadana sytuacja epidemiologiczna w regionie i na jej podstawie zostaną podjęte dalsze działania.

Warto przypomnieć, że od 15 lutego Wielka Brytania wprowadziła nowe zasady przekraczania granicy. Najtrudniej turystom będzie dostać się do Anglii i Szkocji, gdzie obowiązuje kwarantanna i dodatkowe testy na obecność koronawirusa.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło:Polsat/ MSZ