Turysci.pl
krupówki w indyjskich mediach

Fot. Youtube/ Duniya Tak

Tłumy na Krupówkach w indyjskiej telewizji. Relacja z Polski obiegła cały świat

19 Lutego 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Polacy zostali pokazani w indyjskiej telewizji, jednak nie jest to powód do dumy. Turyści na Krupówkach są głośnym tematem w światowych mediach. Wcześniej Reuters pisał jak "Polacy jeżdżą na nartach, piją i imprezują".

Polacy tańczący na Krupówkach, jakby nie było pandemii - taki obrazek pokazały światowe media w ostatnich dniach. Ostatni weekend w Zakopanem przebiegał pod znakiem tłumów, które przewinęły się przez główny deptak. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Polacy na Krupówkach pokazani w światowych mediach

Tańce, picie i bójki były oznaką złagodzenia niektórych ograniczeń w Polsce w weekend, kiedy to turyści – wielu bez masek – bawili się w kurorcie narciarskim w Zakopanem - opisywał Reuters w korespondencji z Polski. W podobnym tonie była relacja w serwisie „Notes from Poland" oraz BBC.

Wydarzenia z Krupówek dotarły również do Azji, gdzie zostały pokazane w indyjskiej telewizji Duniya Tak. Program w całości można obejrzeć w mediach społecznościowych.

Jak poinformował Onet, w relacji przekazano, że polscy turyści mimo epidemii koronawirusa, wyszli na ulice i bawili się, zapominając o zasadach reżimu sanitarnego, jak dystans i maseczki. Przetoczono również reakcję ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, który potępił zachowanie turystów na Krupówkach. 

Wydarzenia zaprezentowane w indyjskiej telewizji miały miejsce w ubiegły weekend, który był pierwszym po luzowaniu części restrykcji. Nałożyły się wówczas na siebie różne okoliczności, które wpłynęły na duże nagromadzenie turystów. Były to przede wszystkim otwarte stoki, walentynki, czy konkurs skoków narciarskich w Zakopanem.

Kilkudziesięciu policjantów z Oddziału Prewencji w Krakowie wesprze w weekend funkcjonariuszy z Zakopanego. Wojewoda małopolski Łukasz Kmita zapowiedział, że w weekend osobiście wybierze się do stolicy Tatr, aby przyjrzeć się sytuacji. Zaapelował również o przestrzeganie reżimu sanitarnego. Więcej na ten temat pisaliśmy w poprzednim artykule.

Apeluję do wszystkich, szczególnie do osób, które zaplanowały swoją weekendową aktywność o to, aby w sposób ścisły przestrzegały zasad reżimu sanitarnego: dezynfekcja, dystans i maseczki – mówił podczas briefingu prasowego Łukasz Kmita.

Od odpowiedzialności nas wszystkich zależy, czy te obostrzenia, które zostały częściowo zdjęte na okres próbny dwóch tygodni, zostaną utrzymane – mówił Kmita.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Onet

Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Na topie

Branża hotelarska i gastronomiczna apelują do turystów, żeby zostawiali napiwki

Czytaj więcej >

Na topie

Porównali ceny w polskich i zagranicznych kurortach. Najdrożej w Sopocie

Czytaj więcej >

Na topie

Wizz Air zapowiada zmiany. Chce otwierać i zamykać bazy z dnia na dzień

Czytaj więcej >

Na topie

Pasażerka nie chciała włożyć maseczki w samolocie. Doszło do awantury

Czytaj więcej >

Na topie

WizzAir rezygnuje z lotów krajowych po Norwegii po 9 miesiącach

Czytaj więcej >

Na topie

Wyprzedaż w Ryanair i urodzinowa promocja WizzAir. Tanie linie prześcigają się w ofertach

Czytaj więcej >