Polacy masowo rezerwują noclegi w Turcjifot. Pixabay.com/flaviospugna

Co trzeci turysta z Polski rezerwuje urlop w Turcji. Na wakacje chcemy wydać średnio ponad 6000 zł

Polacy masowo rezerwują swoje wakacyjne urlopy w Turcji. Już co trzeci turysta wybrał ten kierunek w okresie od kwietnia do października 2021 roku. Na drugim miejscu znalazła się Grecja, a podium zamyka Egipt. Jak podaje portal Wakacje.pl, większość z nas nie zamierza też oszczędzać na swoich wyjazdach - zwykle rezerwujemy wczasy w 4-5-gwiazdkowych kurortach. Średnie wartości rezerwacji prawie w każdym województwie przekraczają 7000 zł.

  • 30,69 proc. turystów z Polski rezerwuje wczasy w Turcji. Na drugim miejscu znalazła się Grecja, a podium zamykają wakacje w Egipcie
  • Średnio na letnie wczasy chcemy wydać ponad 7000 zł. Polacy rezerwują głównie 4-5-gwiazdkowe kurorty oraz wybierają oferty All Inclusive
  • Podróżni, którzy wybierają wypoczynek w Polsce, zamierzają średnio przeznaczyć na niego 2693 zł. Najwyższe kwoty przygotowuję osoby wybierające się nad Bałtyk (3058 zł). Fani gór wydają zdecydowanie mniej (2228 zł)

Serwis Wakacje.pl przygotował podsumowanie dotyczące wakacyjnych preferencji Polaków. Jak się okazuje, wielu z nas nie zamierza spędzać nadchodzącego lata w kraju. Hitem jest Turcja, do której chce jechać co trzeci turysta z naszego kraju.

Polacy rezerwują wakacje za granicą

W opublikowanych danych uwzględniono również średnią wartość wakacyjnych rezerwacji Polaków. W większości województw kwota, którą chcemy wydać, przekracza 7000 złotych, a najniższa, średnia suma, wynosi 6867 zł. Szczegóły prezentuje poniższa grafika, stworzona przez serwis Wakacje.pl.

polacy rezerwują wakacje

Średnia wartość rezerwacji Polaków/fot. Wakacje.pl/materiały prasowe

Analitycy pracujący nad raportem, który serwis Wakacje.pl udostępnił również redakcji Turysci.pl, wzięli pod uwagę okres wyjazdowy od 1 kwietnia do 31 października 2021 roku. Jak zaznaczają autorzy, zwrócono uwagę zarówno na sprzedaż stacjonarną, jak i online, co powinno dać pełny obraz sytuacji.

Nowy rozkład pociągów PKP od 14 marca do 12 czerwca. Ważna wiadomość dla planujących wyjazdyZmiany w przemieszczaniu po Polsce od 14 czerwca. Ważna wiadomość dla tysięcy PolakówCzytaj dalej

Jak podaje portal, turyści nie zamierzają w tym roku obniżać standardu swoich wczasów z poprzednich lat. Nadal największą popularnością cieszą się rezerwacje w 4-5-gwiazdkowych kurortach. 70 proc. Polaków wymaga wyżywienia All Inclusive, a 11 proc. decyduje się nawet na Ultra All Inclusive.

Gdzie Polacy planują wczasy?

Niedawno pisaliśmy, że w okresie zimowym Polacy postanowili na egzotykę. Hitem zimowych wczasów stała się Dominikana, przebijając zainteresowaniem nawet Egipt oraz Zanzibar. Latem około 30 proc. turystów z naszego kraju wybiera się natomiast do Turcji.

Na drugim miejscu znalazła się Grecja, a dalej Egipt, Tunezja, Hiszpania, Bułgaria, Polska, Chorwacja, Cypr oraz Albania.

Średnie ceny rezerwacji w najpopularniejszych krajach

Średnie ceny rezerwacji w najpopularniejszych krajach/fot. Wakacje.pl/materiały prasowe

Mimo zmian w podróżowaniu, takich jak na przykład testy na COVID-19 czy limity miejsc, popyt na wyjazdy zagraniczne wraca. Dobra wiadomość jest taka, że nadal możemy podróżować tam, gdzie w poprzednich latach i wypoczywać w podobny sposób – czy to w dużych obiektach z kompleksami basenów i all inclusive, w mniejszych kurortach, czy aktywnie – na zwiedzaniu. Popularne turystycznie kierunki, takie jak Turcja czy Grecja, już poprzedniego lata spełniły oczekiwania podróżnych – zarówno jeśli chodzi o możliwość spokojnego wypoczynku, jak i wprowadzone zasady sanitarne – i to, w połączeniu z dostępnością najpopularniejszych hoteli w ofercie biur podróży czy cenami porównywalnymi do ubiegłych lat sprawia, że w tym roku te miejsca też cieszą się dużym zainteresowaniem – wyjaśnia PR Manager w Wakacje.pl, Klaudyna Fudala.

Nie zbrakuje również osób, które chcą spędzić letni urlop w kraju. Polska znajduje się na 7. miejscu wśród najpopularniejszych kierunków. Średnio polscy turyści chcą na takie wczasy wydać 2693 zł. Najwięcej pieniędzy przygotowujemy na urlopy nad Bałtykiem (3058 zł), a zdecydowanie mniej na wypoczynek w górach (2228 zł).

Osoby kierujące się na północ kraju, wybierają Pomoże Zachodnie - ponad 60 proc. osób rezerwujących wypoczynek w kraju, stawia na Międzyzdroje, Kołobrzeg czy Świnoujście. Na kolejnych miejscach znajdziemy dopiero Tatry i całe Podhale, Wybrzeże Bałtyckie czy Małopolskę.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Wakacje.pl

Następny artykuł