Turysci.pl
tłumy turystów w szczyrku

Screen/Facebook/Szczyrk Mountain Resort

Zimowa aura dopisała. Na stoku w Szczyrku bawią się tłumy turystów

20 Lutego 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Sezon zimowy w Szczyrku trwa. Kolejny weekend idealnych warunków narciarskich sprawił, że na stoki przyjechały tłumy turystów. Kilka dni temu do sieci trafiło zdjęcie gigantycznej kolejki przed jednym z kurortów, po której dosz

Kilka dni temu w sieci pojawiło się zdjęcie zrobione w Szczyrku i opublikowane na profilu Bielskie Drogi na Twitterze, na którym widać było tłumy czekające w kolejce na stok. Ludzi było naprawdę dużo i zdecydowanie nie przestrzegano zasady zachowywania dystansu społecznego. To wpłynęło na decyzję sanepidu o przeprowadzeniu kontroli na miejscu. 

Inspektor w asyście policji przyjechał tam jeszcze tego samego dnia. Na szczęście wyniki były pozytywne dla właścicieli - co prawda zasada dystansu nie była bezwzględnie przestrzegana, ale nie z winy ośrodka. Karę nałożono tylko na kilku turystów, którzy nie zasłaniali nosa i ust, tak jak wymagają tego przepisy. 

Idealne warunki narciarskie w Szczyrku

Pojawiły się obawy, że w ten weekend sytuacja może się powtórzyć. Odezwał się do nas turysta, pan Mateusz, który w sobotę rano wybrał się do Szczyrk Mountain Resort. Zdecydował się skorzystać z warunków narciarskich, które ratownicy GOPR określili jako idealne. 

Warunki są super, szkoda mi było tracić weekend na siedzenie w domu. Z dziewczyną pojechaliśmy do Szczyrku, bo mieszkamy niedaleko. Obydwoje uwielbiamy jazdę na nartach, więc chcemy korzystać z otwarcia stoków, dopóki się da [pis. org.] – wyjaśnia w rozmowie z portalem Turysci.pl pan Mateusz. 

Jak widzimy na nagraniu, które opublikował profil Szczyrk Mountain Resort, na stoku bawi się bardzo dużo ludzi. Zapytaliśmy więc o sytuację na miejscu naszego rozmówcę. 

Rzeczywiście, ludzi było sporo. My zeszliśmy do samochodu po 17, ale bardzo dużo osób jeszcze zostało. Na szczęście te tłumy to widać głównie w kolejkach do wyciągów, bo już na samym stoku jest idealnie. Można pojeździć, jest miejsce, nie ma ścisku i dobrze się można bawić. Chyba mniej było ludzi niż na tych zdjęciach z ubiegłego weekendu, tak mi sie wydaje [pis. org.] – twierdzi pan Mateusz. 

Jak wygląda sytuacja w Szczyrku? 

W związku z ubiegłotygodniowymi doniesieniami dotyczącymi nieprzestrzegania dystansu, zapytaliśmy, jak wyglądało to w ten weekend. Jak mówi nam turysta, jego zdaniem przyjezdni teraz zachowywali się o wiele odpowiedzialnej. 

Mi się wydaje, że ostatnio to wszyscy się tak ucieszyli, że tak masowo się bawili na tych Krupówkach i wszędzie. A teraz to już się otrząsnęli, bardziej pilnują. Ja to nie widziałem, żeby ktoś był bez maski w ogóle. Jeden na drugim też nie stoi, tylko takie odstępy to są [pis. org.]– podsumowuje w rozmowie z nami pan Mateusz. 

Pracownik informacji turystycznej w Szczyrku również stwierdził, że w ten weekend przyjezdnych było nieco mniej niż tydzień temu. On jednak sugeruje, że wiele osób po prostu wybrało wyjazdy w dni robocze. 

Być może wynika to stąd, że część osób założyło, iż w weekend będzie tłoczno i wybrało inne dni. To pokazał miniony tydzień. W poniedziałek korek na drodze do Szczyrku sięgał ronda w Mesznej – mówił Jacek Kufel dla Onetu. 

Pamiętajmy, że odwiedzając hotele oraz ośrodki narciarskie, niezbędne jest przestrzeganie obostrzeń sanitarnych. Szczyrk Mountain Resort ustawił specjalne siatki przed wyciągami, które wymuszają zachowywanie dystansu. Koniecznie zasłaniać trzeba usta oraz nos, a co więcej, jak najczęściej dezynfekować dłonie. 

Uważajmy również podczas rezerwacji noclegów w turystycznych miejscowościach. Niedawno policja alarmowała podróżnych, którzy zamierzali odwiedzić Karpacz oraz Szklarską Porębę. Oszuści coraz częściej bowiem podszywają się pod właścicieli i naciągają urlopowiczów. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Onet/Fb: Szczyrk Mountain Resort

Patryk Korzec

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Wypadek na Jeziorze Rożnowskim. Nie żyje mężczyzna, który wypadł z jachtu

Czytaj więcej >

Polska

Tłumy turystów w Tatrach. „Dotarcie na szczyt zajęło nam 9 h"

Czytaj więcej >

Polska

Do Bałtyku dotarła fala wezbraniowa. Opublikowano zdjęcia satelitarne

Czytaj więcej >

Polska

Turyści napadnięci w centrum Zakopanego. Dwie osoby ranne, jedna ciężko

Czytaj więcej >

Polska

Ratownicy zaatakowani przez turystę na plaży w Sopocie. Pomogła im urlopowiczka

Czytaj więcej >

Polska

Tłok w Tatrach mimo zakończenia wakacji. Kolejki formują się od 6 rano

Czytaj więcej >