Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Nowy, wakacyjny hit Polaków. Coraz więcej osób wybiera urlop na Dominikanie
Patryk Korzec
Patryk Korzec 16.02.2021 15:17

Nowy, wakacyjny hit Polaków. Coraz więcej osób wybiera urlop na Dominikanie

Polacy coraz częściej rezerwują wakacje na Dominikanie
fot. Pixabay.com/Wiktor

Jeszcze niedawno Polacy masowo rezerwowali urlopy na Zanzibarze. Było to w głównej mierze spowodowane faktem, że kraj ten nie wprowadzał zbyt restrykcyjnych obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. W ostatnich tygodniach trend ten jednak stopniowo się zmienia. 

Nowy hit turystyczny

Jak podaje ekspert portalu Wakacje.pl, w drugiej połowie sezonu zimowego, turyści z Polski masowo zaczęli rezerwować urlopy na Dominikanie. Jak się okazuje, zainteresowanie tym państwem wzrosło tak bardzo w krótkim czasie, że obecnie lepsze wyniki sprzedażowe ma jedynie kultowy już Egipt.

W tej chwili egzotycznym hitem stała się Dominikana i co ciekawe, na liście najpopularniejszych kierunków jest na drugim miejscu za klasykiem zimowych wyjazdów, czyli Egiptem – informuje Klaudyna Fudala z serwisu Wakacje.pl, cytowana przez WP. 

Wzrost zainteresowania krajami egzotycznymi w znacznym stopniu może wynikać z obostrzeń, które obowiązywały przez większość zimy w naszym kraju. Zamknięte stoki i hotele sprawiły, że turyści nie mieli powodu, by odwiedzać góry na południu kraju. W odległych państwach, w znacznej mierze utrzymujących się z zagranicznych gości, wprowadzane zakazy były znacznie łagodniejsze dla podróżnych. 

Egipt niezmiennie znajduje się na pierwszym miejscu w wynikach sprzedażowych, co w czasie pandemii dużej mierze zawdzięcza m.in. tanim testom na obecność koronawirusa (kosztują na miejscu 30 dolarów, czyli około 110 zł). Gwarancja dobrej pogody, atrakcyjne ceny hoteli oraz biura podróży gwarantujące bezpieczne wakacje przekonały wielu turystów do wyjazdów.  

Polacy wybierają Dominikanę

Jeszcze w styczniu mówiliśmy o niespotykanej wcześniej popularności Zanzibaru - i ten kierunek nadal jest wśród bestsellerów, ale w lutym zdecydowanie wzrosło zainteresowanie innym krajem. W tej chwili egzotycznym hitem stała się Dominikana – podkreśla Fudala. 

Kraj ten przyciąga niepowtarzalnym, egzotycznym klimatem, który dostępny jest w dość przystępnych cenach. Za wyjazd all inclusive zapłacimy około 5 tysięcy złotych za cały tydzień. Odpoczynek na złotej plaży, w cieniu palm, okazuje się wart tych pieniędzy dla wielu Polaków

W wielu miejscach można odpocząć, odetchnąć, ale Dominikana jest dodatkowo tym miejscem, gdzie można się po prostu wyluzować. Mówię o takim luzie psychicznym i fizycznym. Swobodna atmosfera, pogodni ludzie, którzy zapraszają do tańca, uśmiech, przyroda dosłownie na wyciągnięcie ręki - to wszystko wspaniały pokarm dla duszy. Za to klimat i jedzenie są zbawienne dla ciała. Ciepłe wilgotne powietrze rozluźnia, a hotelowe bufety oferują mnóstwo owoców i świeżych koktajli, więc zastrzyk witamin możemy sobie zafundować każdego ranka – przekonuje ekspertka Wakacje.pl w rozmowie z WP. 

Turyści odwiedzający Dominikanę bez wątpienia nie będą się nudzili, bo lista okolicznych atrakcji jest naprawdę długa. Zwiedzanie kraju warto rozpocząć od Punta Cana, czyli najdalej wysuniętego na wschód przylądka. Mimo trwającej pandemii znajdziemy tam wiele klimatycznych lokali, luksusowych hoteli oraz ustronnych plaż, na których będziemy mogli cieszyć się naszym spokojem w egzotycznej scenerii

punta-cana-dominikana-1613480997.jpg
Punta Cana, Dominikana

Punta Cana, Dominikana/fot. Pixabay.com/StudioCrocus

Drugi punkt na mapie zwiedzania, który polecamy, to Wyspa Saona. Nie bez powodu nazywa się ją „Rajem na ziemi" - to właśnie tam piasek opisywany jest jako najbielszy, a wodę mianem idealnie błękitnej. Niedaleko stąd znajdziemy również rafę koralową oraz tropikalne ogrody, których podziwianie na własne oczy dla każdego jest niesamowitym przeżyciem. 

wyspa-saona-1613480927.jpg
Wyspa Saona, Dominikana

Wyspa Saona, Dominikana/fot. pixabay.com/yvonneschmu

Zawiedzeni nie będą również fani zwiedzania zabytków i interesującej architektury. Stolica Dominikany, Santo Domingo, odkryta została pod koniec XV wieku przez brata Krzysztofa Kolumba. Określana jest mianem najstarszego miasta Nowego Świata. Bazylika Santa Maria la Menor to prawdziwa wizytówka tego zakątka świata, którą warto odwiedzić w przerwie od odpoczynku na plażach i pływania w ciepłej wodzie. 

bazylika-santa-maria-la-menor-1613480850.jpg
Bazylika Santa Maria la Menor

Bazylika Santa Maria la Menor, fot. wikimedia.org/fot. Mariordo/CC BY-SA 4.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: WP/Wikipedia