Turysci.pl
zanzibar

turysci.pl

Turyści na Zanzibarze nie mają żadnych ograniczeń. Rząd Tanzanii neguje zagrożenie

10 Lutego 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Zanzibar przeżywa obecnie prawdziwe oblężenie turystów. Na wyspie nie obowiązują żadne ograniczenia w związku z trwającą pandemią, a władze zdają się lekceważyć ten problem. W kraju jednak doszło do zgonów z powodu Covid-19, rząd jednak negu

Zanzibar jest kuszącym kierunkiem ze względu na rajskie plaże, bujną przyrodę i znakomitą pogodę. Nic dziwnego więc, że cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród turystów chcących odpocząć od pandemii. Niestety, ich zachowanie jest dalekie od odpowiedzialności w czasie pandemii.

Turyści wybierają Zanzibar, aby uniknąć restrykcji

Rząd Tanzanii jest zdania, że Covid-19 można wyleczyć poprzez modlitwę i próbuje przekonać do tego cały świat. Wzrost infekcji na wyspie jednak występuje, a także wzrosła liczba zgonów. Są one jednak sukcesywnie tuszowane - władze przypisują przypadki śmiertelne zapaleniu płuc.

Doszło tutaj, do swego rodzaju paradoksu, a od władz Tanzanii nadchodzą sprzeczne sygnały. Zalecił bowiem unikanie zgromadzeń i wizyty w szpitalu w momencie kłopotów z oddychaniem. Kościół Katolicki w Tanzanii natomiast ostrzega swoich wiernych, aby dbali o siebie.

- Są sprzeczności - z jednej strony rząd chce bagatelizować całą sprawę, ale z drugiej strony sama telewizja państwowa emituje reklamy, które mówią ludziom, aby uważali - powiedział portalowi africanews Ismail Jusa, członek partii opozycyjnej ACT Wazalendo.

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), w okresie od marca do maja ubiegłego roku w Tanzanii zakaziło się koronawirusem 509 osób, z których 21 zmarło. Od tej pory dane na temat liczby zakażeń koronawirusem nie były aktualizowane.

Inne kraje afrykańskie, podobnie jak te europejskie, zamykają granice, wprowadzają obostrzenia i przeprowadzają szczepienia przeciwko koronawirusowi. Tanzania jednak odrzuca szczepionki, a sam prezydent John Magufuli wyraził przed kilkunastoma dniami wątpliwość co do ich skuteczności.

- Szczepionki działają i zachęcam rząd Tanzanii do przygotowania się do kampanii szczepień przeciwko Covid-19 - zacytował portal africanews dyrektora WHO w Afryce Matshidiso Moetiego. W Europie natomiast trwa dyskusja na temat wprowadzenia tzw. paszportów szczepionkowych.

Zanzibar, fot. Pixabay/ 11mela

Nie jest to pierwszy raz, kiedy Zanzibar jest krytykowany za brak działań w walce z globalną pandemią koronawirusa. Sytuacja jest opłakana również na miejscowym lotnisku, gdzie podróżni nie są zobowiązani nawet do noszenia maseczek. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Bankier

Podobne artykuły

dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >