Turysci.pl > Świat > Fioletowa wyspa wygląda niesamowicie, ciężko oderwać wzrok. Kolor nie jest przypadkowy
Ania Radke
Ania Radke 24.03.2022 21:55

Fioletowa wyspa wygląda niesamowicie, ciężko oderwać wzrok. Kolor nie jest przypadkowy

fioletowa wyspa
fot. instagram.com/ doveviaggi

Wyspa Banwol cieszy się ostatnio zwiększonym zainteresowaniem w mediach społecznościowych. Wszystko dzięki wyjątkowym zdjęciom, które tam powstają. Na tym niewielkim obszarze niemal wszystko jest fioletowe - mosty, autobusy, dachy domów, a nawet ulice.

Wyspa Banwol wprawia w zachwyt

Miejsce to zamieszkuje liczna grupa rolników, którzy uznali, że przyda im się świeżości i koloru. Mieszkańcy zdecydowali się pomalować aż 400 budynków w regionie na fioletowo, dzięki czemu zyskała przydomek „fioletowej wyspy". 

Wyspa Banwol nie zawsze jednak wyglądała w ten sposób. Mieszkańcy postanowili pomalować swoje domy i całą miejską infrastrukturę na fioletowo dopiero niedawno, a wiąże się z tym bardzo ciekawa symbolika.

Charakterystycznym dla tego obszaru kwiatem jest dzwonek, który ma fioletowy kolor. Mieszkańcy wyspy zainspirowani tym, co otrzymali od natury, dostosowali do niej teren, na którym mieszkają.

Zasadzono tam wtedy ponad 20 tys. m2 pól lawendowych, pomalowano domy, budynek poczty, budki telefoniczne, pojazdy komunikacji miejskiej, mosty i wiele innych obiektów.

Rewitalizacja wyspy sprawiła, że w ciągu ostatnich trzech lat raptownie wzrosło zainteresowanie nią. W czasie pandemii przyjeżdżają tam jednak głównie Koreańczycy, ale wcześniej nie brakowało tu też turystów z najbardziej odległych zakątków świata.

Jak podaje BBC, od czerwca do sierpnia 2020 roku Banwol odwiedziło ponad 100 000 turystów, tym samym odnotowano 20-procentowy wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim. Od samego początku metamorfozy wyspa gościła już prawie 500 tys. osób.

Na wyspie znajdziemy kawiarnie, restauracje, a nawet piękny fioletowy most. Turyści mogą skorzystać również z wypożyczalni rowerów oraz hotelu. Aby dostać się na wyspę z Seulu, należy odbyć 6-godzinną podróż samochodem, jednak osoby, które tam były, nie żałują.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Radio Zet