Turysci.pl
fioletowa wyspa

fot. instagram.com/ doveviaggi

Fioletowa wyspa wygląda niesamowicie, ciężko oderwać wzrok. Kolor nie jest przypadkowy

18 Lutego 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Wyspa, na której wszystkie budynki i elementy infrastruktury są jednakowego koloru, znajduje się w Korei Południowej. Zdjęcia robią ogromne wrażenie. Banwol to prawdziwa uczta dla oka dla mieszkańców, turystów i przede wszystkim dla f

Wyspa Banwol cieszy się ostatnio zwiększonym zainteresowaniem w mediach społecznościowych. Wszystko dzięki wyjątkowym zdjęciom, które tam powstają. Na tym niewielkim obszarze niemal wszystko jest fioletowe - mosty, autobusy, dachy domów, a nawet ulice.

Wyspa Banwol wprawia w zachwyt

Miejsce to zamieszkuje liczna grupa rolników, którzy uznali, że przyda im się świeżości i koloru. Mieszkańcy zdecydowali się pomalować aż 400 budynków w regionie na fioletowo, dzięki czemu zyskała przydomek „fioletowej wyspy". 

Wyspa Banwol nie zawsze jednak wyglądała w ten sposób. Mieszkańcy postanowili pomalować swoje domy i całą miejską infrastrukturę na fioletowo dopiero niedawno, a wiąże się z tym bardzo ciekawa symbolika.

Charakterystycznym dla tego obszaru kwiatem jest dzwonek, który ma fioletowy kolor. Mieszkańcy wyspy zainspirowani tym, co otrzymali od natury, dostosowali do niej teren, na którym mieszkają.

Zasadzono tam wtedy ponad 20 tys. m2 pól lawendowych, pomalowano domy, budynek poczty, budki telefoniczne, pojazdy komunikacji miejskiej, mosty i wiele innych obiektów.

Rewitalizacja wyspy sprawiła, że w ciągu ostatnich trzech lat raptownie wzrosło zainteresowanie nią. W czasie pandemii przyjeżdżają tam jednak głównie Koreańczycy, ale wcześniej nie brakowało tu też turystów z najbardziej odległych zakątków świata.

Jak podaje BBC, od czerwca do sierpnia 2020 roku Banwol odwiedziło ponad 100 000 turystów, tym samym odnotowano 20-procentowy wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim. Od samego początku metamorfozy wyspa gościła już prawie 500 tys. osób.

Na wyspie znajdziemy kawiarnie, restauracje, a nawet piękny fioletowy most. Turyści mogą skorzystać również z wypożyczalni rowerów oraz hotelu. Aby dostać się na wyspę z Seulu, należy odbyć 6-godzinną podróż samochodem, jednak osoby, które tam były, nie żałują.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Radio Zet

Podobne artykuły

Gruzja znosi restrykcje

Świat

Gruzja znów się otwiera na turystów. Są jednak warunki

Czytaj więcej >

Świat

Kim Dzong Un chce otworzyć ogromny kurort dla zagranicznych turystów. Może ruszyć już wkrótce

Czytaj więcej >
Japonia zaostrza restrykcje

Świat

Japonia zaostrza kontrole graniczne dla podróżnych z kilku krajów Europy. Na liście Polska

Czytaj więcej >
zdjęcia błyskawic

Świat

Odwrócone błyskawice widoczne są z kosmosu. Niesamowite zdjęcia

Czytaj więcej >
Wybuchł wulkan w Indonezji

Świat

Wybuchł wulkan w Indonezji. Warto wstrzymać się od zwiedzania pobliskich terenów

Czytaj więcej >
polka zanzibar

Świat

Polka zamieszkała na Zanzibarze. "Pierwsze zderzenie dwóch światów jest widoczne już na lotnisku"

Czytaj więcej >