Turysci.pl
zakopane powtórka

fot. flickr.com/ Motoeque/ CC BY-NC-ND 2.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.0/

Polacy na potęgę rezerwują noclegi w Zakopanem. Może zdarzyć się powtórka z zeszłego weekendu

18 Lutego 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Zakopane to jeden z najpopularniejszych zimowych kierunków wśród Polaków. Nawet w czasie pandemii Krupówki cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Szczególnie było widać to w zeszły weekend, kiedy głównym deptak

Zakopane znane jest jako zimowa stolica Polski. W ostatni weekend media obiegło nagranie z Krupówek, gdzie bawiły się tłum turystów. Wydarzenia te obiły się głośnym echem w całej Polsce. Wielu komentujących wyraziło obawę przed ponownym skokiem zakażeń i lockdownem. Niektórzy starali się uzasadnić dużą liczbę osób pod Giewontem odbywającym się tam konkursem skoków narciarskich, jednak prognozy na przyszły weekend mogą być niepokojące.

Turyści ruszą na Zakopane również w ten weekend

Niedługo po ogłoszeniu zniesienia części restrykcji w Polsce, hotele w kurortach zaczęły się zapełniać. Wpływały na to przede wszystkim otwarte stoki, walentynki, konkurs skoków narciarskich w Zakopanem. Do miasta pod Giewontem ruszyły tysiące Polaków, którym w wolnym weekendzie nie przeszkadzały nawet mrozy.

W ubiegły weekend Zakopane przeżywało prawdziwe oblężenie - mogło tam podróżować nawet ok. 20 tys. turystów. Media obiegły nagrania z Krupówek, na których widać było tłumy turystów, z których wielu nie przestrzegało reżimu sanitarnego. Policja tylko w weekend interweniowała aż 300 razy.

Sytuacja na Krupówkach w ciągu tygodnia ustabilizowała się, jednak na stokach narciarskich nie brakuje gości. Według jednego z czytelników Onetu, w słynnym resorcie w Szczyrku, trzeba było czekać nawet godzinę, by wyjechać na stok. Jak twierdzi, trudno mówić także o przestrzeganiu reżimu sanitarnego.

Przypomnijmy, że zgodnie z komunikatem podanym przez rząd, jeśli liczba zakażeń koronawirusem wzrośnie, otwarte tymczasowo obiekty noclegowe i stoki narciarskie, będą mogły zostać ponownie zamknięte, a obostrzenia wrócą do stanu sprzed otwarcia.

Najbliższy weekend w Zakopanem zapowiada się również intensywnie. Według informacji podawanej na Booking.com, 95 proc. miejsc w obiektach noclegowych zostało już zarezerwowane terminie od piątku do niedzieli (19-21.02) na ich stronie, jak chodzi o Zakopane.

booking-1613667928.jpg

Booking

fot. Booking.com (screen)

Miejsc noclegowych próżno również szukać w miejscowościach leżących niedaleko Zakopanego, np. w Bukowinie Tatrzańskiej (96 proc. miejsc zajętych), Murzasichle (93 proc.), Małym Cichym (97 proc.), czy Białce Tatrzańskiej (98 proc.).

Tłumy mogą pojawić się również w Karpaczu, gdzie także pozostały ostatnie łóżka (98 proc. miejsc zajętych), podobnie w Szklarskiej Porębie czy Szczyrku. Zwiększone zainteresowanie widać również na grupach rezerwacyjnych na Facebooku. Szczególną popularnością cieszą się tam apartamenty i domki mogące pomieścić od kilku do kilkunastu osób.

Polacy najwidoczniej są zmęczeni pandemią i chcą wyjechać, żeby odpocząć, co oczywiście nikogo nie dziwi. Niedawno sytuację w Zakopanem skomentowała prezes TIG. Można również przypuszczać, że wiele osób obawia się, że niedługo rząd znów zaostrzy obostrzenia. 

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Onet

Podobne artykuły

Zatonęła łódź na Mazurach

Polska

Na Mazurach w niedzielę wiał silny wiatr. „Nie wszyscy żeglarze radzą sobie w takich warunkach"

Czytaj więcej >

Polska

Śmierć w Tatrach. Turysta prawdopodobnie skoczył z Kościelca

Czytaj więcej >
Nowe przepisy wjazdu do Polski

Polska

Zmiana zasad wjazdu do Polski, a od środy otwarcie kolejnych przejść granicznych z Ukrainą

Czytaj więcej >
Atak na plażowicza w Kryspinowie

Polska

Atak na plażowicza w Kryspinowie. Zwrócił uwagę ludziom pływającym rowerkiem wodnym

Czytaj więcej >
PKP znosi limit

Polska

Od 26 czerwca zmiany w pociągach PKP. Znikają limity zajętości

Czytaj więcej >
Przedłużenie Polskiego Bonu Turystycznego. Głos z Kancelarii Prezydenta

Polska

Obecnie nie trwają prace nad przedłużeniem Polskiego Bonu Turystycznego

Czytaj więcej >