Ceny w górskich kurortachfot. twitter/ Dziennik Zachodni

Turyści narzekają na wysokie ceny w górskich kurortach

Polscy turyści są zaskoczeni wysokimi cenami w górskich kurortach. W mediach społecznościowych udostępniono ceny wjazdu jednym z wyciągów narciarskich. Podróżni wyznali, że ceny za inne usługi na południu Polski również znacznie wzrosły.

Dzięki zniesieniu części obostrzeń dla branży turystycznej tysiące Polaków zdecydowało się na wyjazd w góry. Popularne kurorty tj. Zakopane, Wisła, Szczyrk, Szklarska Poręba czy Karpacz przeżywały w pierwszy weekend po luzowaniu obostrzeń prawdziwe oblężenie. Fakt ten cieszy władze miast i hotelarzy. Turyści natomiast zaczęli narzekać na ceny, które w porównaniu do poprzedniego roku mocno poszybowały w górę.

Wysokie ceny w górskich kurortach

Podróże zimą nigdy nie należały do najtańszych. Nie wszyscy Polacy mogli sobie pozwolić na rodzinny wyjazd na narty. Jak się okazuje, w tym roku jest jeszcze drożej. Podróżni nie ukrywają zaskoczenia.

Na łamach serwisu dziejesie.pl ukazały się opinie wzburzonych turystów, którzy nie ukrywali swoich emocji związanych z wysokimi cenami w górach.

Od 5 lat jeżdżę z dziećmi na narty w polskie góry albo za granicę. Często też odwiedzamy okoliczne stoki narciarskie. Nie jest to tania rekreacja, ale ceny w tym roku przeszły moje oczekiwania. W zeszły weekend na Kaszubach za 4 godziny dla 2 dzieci i jednego dorosłego razem z kaucją trzeba było zapłacić ponad 350 zł powiedział na łamach dziejesie.pl pan Marcin.

Oszust oferował nieistniejący apartament nad BałtykiemOszust oferował nieistniejący apartament nad BałtykiemCzytaj dalej

W sieci udostępniono cennik jednego wjazdu wyciągiem w Koszałkowie.

Od dziś, tj. 18 lutego br. wprowadzamy skipassy rozliczeniowe punktowe.
Apelujemy o rozważne zakupy.
Przypominamy - kaucja za kartę płatna WYŁĄCZNIE GOTÓWKĄ 20 zł.
Skipassy punktowe nie tracą ważności, można je wykorzystać w kolejnych dniach.
Dobrego dnia! napisano pod opublikowanym postem.

Jeden z właścicieli STacji Narciarskiej Szymoszkowa w rozmowie z portalem turystyka.wp.pl przyznają, że tegoroczne ceny na stokach absolutnie nie są spowodowane wcześniejszymi obostrzeniami.

Ostatnie ograniczenia nie miały wpływu na ceny na naszym stoku. Mamy wspólny karnet z Tatry Super Ski i stawki ustalaliśmy jeszcze przed sezonem. Była niewielka podwyżka w stosunku do zeszłego roku, która wynosiła ok. 5 zł powiedział Jan Walkosz-Jambor, prezes Stacji Narciarskiej Szymoszkowa.

Wzrost cen zauważalny jest nie tylko na stokach narciarskich i wyciągach. Według relacji turystów wszystkie usługi w zimowych kurortach w polskich górach podrożały.

Jest drogo. W zeszłym roku też spędziliśmy tydzień w Zakopanem i przyznam, że w tym sezonie wszystko podrożało. Moje dzieci uwielbiają zjazdy na pontonach pod skocznią. W zeszłym roku zjazd kosztował 7 zł, w tym 9 zł. Chodziliśmy tam codziennie, więc dało się to odczuć zdecydowanie zdradziła pani Agnieszka z Gdyni na łamach wp.pl.

Dziennik Zachodni pokazał również zdjęcie ze Szczyrku, gdzie pojawiły się prawdziwe tłumy.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: WP/Dziennik Zachodni

Następny artykuł