Turysci.pl

fot. twitter/ Imanol Zuaznabar

Nad Wyspy Kanaryjskie dotarła kalima

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Hubert Mrozowicz

Nad Wyspy Kanaryjskie dotarło niebywałe zjawisko, które można było obserwować jakiś czas temu w Europie. Do uwielbianego przez turystów regionu dotarł pył i piasek znad marokańskiej części Sahary. Kalima, bo tak nazywa się to zjawisko, sprawiła, że bajeczny krajobraz Wysp Kanaryjskich przypomniał powierzchnię Marsa.

Kalima dotarła nad Wyspy Kanaryjskie

Wyspy Kanaryjskie to bez wątpienie jeden z najbardziej porządnych regionów na świecie wśród turystów. Przez cały rok warunki atmosferyczne sprzyjają, aby spędzić na Wyspach Kanaryjskich urlop. Dodatkowo bajeczny krajobraz zadowoli potrzeby wszystkich miłośników pieszych wędrówek i aktywnego spędzania czasu podczas wakacji.

Kalima, która dotarła nad Wyspy Kanaryjskie, sprawiła, że niebo w jednym momencie zrobiło się pomarańczowe. Dodatkowo pył i piasek znad Sahary opadł na ziemię, tworząc krajobraz rodem z Marsa.

Ze względu na bliskie położenie Wysp Kanaryjskich od kontynentu afrykańskiego kalima jest częstym zjawiskiem na archipelagu. Tym razem burza piaskowa najbardziej dotknęła Lanzarote.

Mimo fenomenalnego efektu, jakie tworzą pył i piasek znad Sahary, to kalima uprzykrza życie mieszkańcom Wysp Kanaryjskich. Całe szczęście obecne zjawisko nie spowodowało zbyt wielu przykrości.

W ubiegłym roku burza piaskowa, która dotarła nad archipelag była na tyle silna, że sparaliżowała niemal całe życie na Wyspach. Ze względu na znikomą widoczność odwołane zostały loty międzynarodowe.

Można powiedzieć, że piaskowa pierzyna, która pokrywa, co jakiś czas Wyspy Kanaryjskie stała się już codziennością dla tubylców. Mieszkańcy potrafią szybko uporać się ze skutkami kalimy i wrócić do funkcjonowania.

Niestety turyści, którzy przebywają na jednej z wysp archipelagu, mogą mieć trudności w zadbaniu o swoje bezpieczeństwo. Dlatego, gdy podczas naszych wakacji trafimy na burzę piaskową, powinniśmy niezwłocznie udać się do lokalnych mieszkańców, którzy będą wiedzieli, jak nam pomóc.

W sieci pojawiło się bardzo dużo zdjęć, które pokazują marsjański krajobraz Wysp Kanaryjskich po wystąpieniu burzy piaskowej. Fotografie w mediach społecznościowych umieścili na swoich profilach Imanol Zuaznabar oraz MeteoGib. 

``

Niedawno pisaliśmy o dziurawej wiosce w Chorwacji . Leje Krasowe stały się atrakcją turystyczną, lecz ich występowanie zagraża bezpieczeństwu mieszkańcom centralnej części Chorwacji.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: tanie loty

Tagi:

Podobne artykuły

Świat

To najszczęśliwsze kraje. Niewiarygodne, jakie miejsce tym razem zajęła Polska
Czytaj więcej >

Świat

Koniec z małymi buteleczkami i wyjmowaniem telefonu na taśmę. Brytyjskie lotnisko wprowadza rewolucję
Czytaj więcej >

Świat

Lecieli w podróż poślubną. Film z samolotu podbił internet. Jedni się śmieją, drudzy oburzają
Czytaj więcej >

Świat

Przerażający widok i okropny zapach. W australijskiej rzece martwe zwierzęta zakorkowały przepływ
Czytaj więcej >

Świat

Złe wieści dla turystów. Znana na całym świecie atrakcja pozostaje zamknięta na wakacje
Czytaj więcej >

Świat

Najgorsze atrakcje turystyczne na świecie. Według turystów to tylko strata czasu i pieniędzy
Czytaj więcej >
Hubert Mrozowicz

Z wykształcenia kulturoznawca i aktor. Z pasji podróżnik, który uwielbia pisać i dzielić się z innymi swoimi historiami ze świata. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]