Niewiarygodne zdjęcie pojawiło się w mediach społecznościowych. Polskiemu fotografowi udało się uchwycić z polskiej części Sudetów Wschodnich wierzchołek Alp - Schneeberg. Fotografia była wykonana ze Śnieżnika, czyli najwyższego pasma gór Sudetów. Autor zdjęcia do dziś nie wierzy, że udało mu się wykonać tak trudne i wręcz niewiarygodne ujęcie. W sieci posypała się lawina komentarzy.
Kolejne zmiany weszły w życie w Wielkiej Brytanii. Sytuacja epidemiologiczna na Wyspach wciąż jest dramatyczna i poza kontrolą, dlatego rząd podjął decyzję o wprowadzeniu nowych rozwiązań, które mają uchronić Brytyjczyków przed infekcją. Nowe zasady w UK dla przyjezdnych obowiązują od wczoraj tj. 15 lutego i już zostali nimi objęci pierwsi pasażerowie. 10 dni izolacji dotyczy państw z tzw. czerwonej listy, ale nie tylko.
Już od jutra Litwa rozpoczyna zaostrzanie kontroli na przejściach granicznych z Polską. Nasz sąsiad niemalże całkowicie zablokował turystykę na swoim terenie - wstrzymano tam poruszanie się poza miejscem zamieszkania do niezbędnych przypadków. Teraz zmiany mają powstrzymać również przyjazdy z zagranicy, które nie są konieczne.
Bałtyk od czasu do czasu zamarza, jednak ze względu na łagodne zimy w ostatnich latach, nie mogliśmy się nacieszyć widokiem pokrywy lodowej na polskim morzu. Inaczej było jednak na początku roku, gdy temperatura spadła na tyle, by słona woda zamarzła.
Beskidy cieszą się niesłabnącą popularnością wśród turystów, którzy nawet w czasie pandemii chętnie odwiedzają tamtejsze kurorty. Wczoraj pokazywaliśmy ogromne kolejki, które powstawały przed wyciągami. Jak powiedział Gazecie Wyborczej Jerzy Siodłak, wielu zapomniało, jak dbać o bezpieczeństwo swoje i innych.
Nad polskim morzem turystów jak nie było, tak nie ma. Chociaż od 12 lutego hotele i obiekty noclegowe mogły ponownie zostać otwarte, muszą działać w sanitarnym reżimie. W związku z tym może przebywać tam jedynie 50 proc. obłożenia, a posiłki mogą być serwowane jedynie do pokoju.
Wyjazd nad morze zimą może brzmieć dziwnie, jednak w rzeczywistości może być to pomysł na niezapomnianą przygodę. Taka wycieczka ma również wiele atutów.
Hotele od piątek 12 lutego mogą ponownie przyjmować gości, pod warunkiem przestrzegania zasad reżimu sanitarnego. Tego samego dnia po raz pierwszy od wielu tygodni swoją działalność wznowiły też salony masażu i sauny, ale nie te działające na terenie hoteli.
Beskidy ponownie żyją. Zgodnie z decyzją rządu, ośrodki narciarskie mogły ponownie otworzyć się na turystów 12 lutego. Przedsiębiorcy już od dawna alarmowali, że muszą zwalniać ludzi, a ich firmy stoją na skraju bankructwa, dlatego teraz robią wszystko, aby odrobić straty.
W piątek ukazało się zaskakujące badanie, które obrazuje nastroje społeczne w sprawie wakacji 2021. Okazuje się, że Polacy bardzo sceptycznie patrzą na kwestię wyjazdów podczas letniego sezonu. Wyniki są znacznie gorsze niż w poprzednich latach. Jak wygląda dokładna statystyka? Szczegóły w dalszej części artykułu.
Bon turystyczny został wprowadzony przez polski rząd latem 2020 roku i ma na celu wsparcie finansowe polskich rodzin oraz branży turystycznej w wyniku kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa. Polacy mogli płacić bonami jedynie za nocleg, pojawiała się jednak nowelizacja ustawy, która zmienia zasady wykorzystania vouchera turystycznego.
Władze miast w niemal całej Polsce spodziewają się w nadchodzący weekend prawdziwego oblężenia przez turystów. Wszystko za sprawą próbnych luzowań restrykcji dla części branży turystycznej. Od dziś hotele i inne obiekty noclegowe są znów otwarte. Właściciele mogą przyjąć 50% gości. Zainteresowanie jest duże, miejsc w pokojach nie ma już prawie wcale. Polacy znaleźli jednak własny sposób, aby wyjechać podczas walentynkowego weekendu.
Zakopane to jedna z najpopularniejszych miejscowości w Polsce. O każdej porze roku w mieście tłumów nie brakuje, a okolica oferuje moc atrakcji. Pandemia koronawirusa zastopowała na kilka miesięcy branżę turystyczną, lecz od jutra, tj. 12 lutego, w Zakopanem znów spodziewają się oblężenia.
Już o jutra tj. 12 lutego, hotele znów wznawiają swoją działalność. Pod reżimem sanitarnym właściciele obiektów noclegowych będą mogli przyjąć 50 procent gości. Jak podaje Polsat, już niebawem nie tylko obiekty hotelowe będą otwarte. Nowy projekt rozporządzenia luzowania obostrzeń proponuje kolejne zmiany. Rząd debatuje nad nowym rozwiązaniem.
Wyspa Wolin znajduje się w północno-zachodniej Polsce - od południa oblewają ją wody Zalewu Szczecińskiego, a od północy Morze Bałtyckie. Jest to największa wyspa leżąca w granicach naszego kraju, jednak i tak jest dość niewielkich rozmiarów – ma 265 km².
Akcja „Media bez wyboru" zjednoczyła wielu nadawców medialnych w Polsce. Protestują oni przeciwko podatkowi, który ma zostać nałożony na firmy mediowe, których roczny przychód przekracza w sumie wartość 1 mln złotych.
Mielno wkrótce powiększy się o nowy obiekt. Grupa Arche, posiadająca już trzynaście hoteli w kraju, planuje wybudować następny, niedaleko Kanału Jamneńskiego. Budynek będzie mieścił się w dawnej, poniemieckiej bazie wodnopłatów, czyli samolotów startujących i lądujących na wodzie.
Ratownicy z beskidzkiego oddziału GOPR wystosowali bardzo ważny komunikat do turystów, którzy przemierzają górskie szlaki. Każdy powinien zachować szczególną ostrożność, bowiem zauważono w Beskidach osoby podszywające się pod służby ratunkowe.
Polska leży w Europie Środkowej i stanowi wschodnią flankę Unii Europejskiej. Graniczymy z Rosją (Obwodem Kaliningradzkim), Litwą, Białorusią, Ukrainą, Słowacją, Czechami oraz Niemcami. Bez wątpienia większość osób mieszkających w naszym kraju doskonale o tym wszystkim wie, jednak za granicą nie jest to już takie oczywiste.
Nagranie z Bieszczad bardzo szybko stało się hitem sieci. Lasy Państwowe opublikowały nagranie z Nadleśnictwa Baligród, gdzie dwa niedźwiadki bawią się na beli siana i przewracają się na śnieg. Nadleśniczy wyjaśnia, dlaczego młode nie śpią.
Zima przyszła niespodziewanie i w ciągu jednej dobry wyrządziła wiele szkód, zarówno w transporcie kołowym, jak i w funkcjonowaniu pociągów. Jak podaje Polsat, niektóre składy dalekobieżne PKP Intercity opóźnione były o nawet ponad 100 minut. To odbiło się oczywiście na podróżujących, którzy często stracili jedyną możliwość dotarcia do określonego celu w poniedziałek.
Jakiś czas temu w mediach zaczęły pojawiać się informacje, że coraz więcej właścicieli hoteli i pensjonatów na Podhalu otrzymuje propozycje kupna obiektów od nieznanych inwestorów. Rzekomo proponowane przez nich ceny mają być wyjątkowo niekorzystne. Wiadomości te potwierdził jakiś czas temu przedstawiciel Tatrzańskiej Izby Gospodarczej. Decyzja rządu o zamknięciu obiektów noclegowych postawiła wielu właścicieli obiektów noclegowych pod ścianą. Jak widać na stronie webcamera, na której można oglądać Krupówki na żywo, ludzi nie ma zbyt wielu nawet mimo czasowego zniesienia obostrzeń. W czasie ferii zimowych nie było o wiele lepiej, co przełożyło się na gigantyczne straty w całej branży turystycznej.
Rząd wprowadził przepis, zgodnie z którym każda osoba, podróżująca transportem zbiorowym, po przekroczeniu granicy naszego kraju, musi poddać się obowiązkowej kwarantannie. Izolacja ma trwać 10 dni, a zwolnić z niej może jedynie test wykonany do 48 godzin przed dotarciem do Polski.
Schronisko PTTK Morskie Oko - jak co roku - gra razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Od początku 2021 roku obiekt sprzedawał turystom szarlotki. Dochód z tej działalności przekazany został na rzecz WOŚP. Dodatkowo ogłoszono również licytację noclegu w kultowym miejscu, a chętnych w tym roku nie brakowało.
Na południu Polski podjęli decyzję. Zamknęli cały teren Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Oficjalny komunikat w tej sprawie został opublikowany na stronie internetowej BPN oraz w mediach społecznościowych. Działanie było natychmiastowe i wynika z warunków pogodowych, które aktualnie panują na południu kraju. Szlaki turystyczne w Parku Narodowym zamknięty będą do odwołania. Decyzja zapadła w porozumienie ze służbami GOPR.
Od 12 lutego, zgodnie z zapowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego, na okres próby zostaną otwarte m.in. hotele i skoki narciarskie. Informacja ta sprawiła, że Polacy zaczęli na masową skalę rezerwować noclegi. Jak czytamy na łamach Radia Zet, gości przybywa z każdą sekundą. Portal Nocowanie.pl podał również, które miejscowości cieszą się największą popularnością.
W Gliwicach dokonano odkrycia, które stało się nowym źródłem dla historii miasta. W klasztorze sióstr boromeuszek przy ulicy Zygmunta Starego znaleziono notes niemieckiego lekarza z 1945 roku. Jest to bez wątpienia istotne źródło opisujące losy miasta. Dziennik niemieckiego lekarza został właśnie wydany przez Muzeum w Gliwicach.
W hotelu w Solcu-Zdroju doszło do pożaru. Ewakuowano prawie 100 osób. W gaszeniu ogrnia brało udział aż pięć jednostek straży pożarnej. Z wiadomości, które ukazały się w mediach wynika, że w hotelu gościem była sędzia Trybunału Konstytucyjnego - Krystyna Pawłowicz, która skomentowała doniesienia.