hotele jest haczykFot. pixabay.com/ Mitrey

Znaleźli haczyk w rozporządzeniu. Chociaż i hotele i sauny mogą działać, nie mogą znajdować się pod jednym dachem

Hotele i sauny od 12 lutego mogą ponownie funkcjonować w reżimie sanitarnym. Jak się jednak okazuje, jest to możliwe tylko, jeżeli nie działaj one w jednym budynku. Goście w hotelach nie mogą więc korzystać z takiego obiektu.

Hotele od piątek 12 lutego mogą ponownie przyjmować gości, pod warunkiem przestrzegania zasad reżimu sanitarnego. Tego samego dnia po raz pierwszy od wielu tygodni swoją działalność wznowiły też salony masażu i sauny, ale nie te działające na terenie hoteli.

Hotele i sauny mogą działać, ale sauny hotelowe - nie

Zgodnie z opublikowanym 11 lutego rozporządzeniem Rady Ministrów, sauny i salony masażu relaksacyjnego mogą działać, wyłączając z tego jednak te działające w hotelach. Sauna czy masaże są dostępne na przykład w salonach urody czy przy basenach.

Adam Hok, prezes fundacji Kołobrzeg SPA w rozmowie ze szczecińską „Gazetą Wyborczą" przyznał, że początkowo myślał, że to pomyłka, ale jednak taka była właśnie intencja ustawodawcy. Ponadto, w hotelach mogą działać baseny, ale nie mogą działać aquaparki.

- Niestety, część hotelarzy nie wie, że ich goście nie mogą korzystać z sauny czy masaży - mówi Wyborczej Marcin Mączyński, Sekretarz Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego poinformował, że temat był poruszany nawet z wicepremierem.

Polacy przyjechali do Gdańska i narzekają na jedną rzecz. Do pełni szczęścia brakuje im otwartych restauracjiPolacy przyjechali do Gdańska i narzekają na jedną rzecz. Do pełni szczęścia brakuje im otwartych restauracjiCzytaj dalej

- Jeszcze na etapie projektu rozporządzenia rozmawialiśmy na ten temat z wicepremierem Jarosławem Gowinem. Nic nie wskóraliśmy. To rozporządzenie zawiera wiele dziwnych regulacji. Na przykład nie wiem, dlaczego otwarto kasyna. Nie wiem, dlaczego w kasynie, które często jest w hotelu, można wypić drinka, a w hotelowym barze już nie – dodał Marcin Mączyński, sekretarz Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego.

Hotele pozostawały zamknięte od 24 października, kiedy dobowa liczba zakażeń koronawirusem zaczęła wzrastać. Obecnie przez dwa tygodnie, do 28 lutego, ich właściciele mogą cieszyć się częściowym uwolnieniem. Na razie nie wiadomo jednak, czy luzowanie obostrzeń zostanie utrzymane. Rząd zapowiada, że wszystko zależy od skali epidemii.

Hotele

fot. KPRM

Hotele zostały otwarte tylko warunkowo

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów, hotele mogą być dostępne dla wszystkich jedynie przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego. Oznacza to, że przyjmować mogą jednocześnie jedynie 50 procent obłożenia, a posiłki serwowane są jedynie do pokoi.

Już pierwszego dnia po zniesieniu restrykcji w najważniejszych turystycznych miastach pojawiły się tłumy przyjezdnych. W mediach społecznościowych można znaleźć między innymi nagranie z Zakopanego, gdzie spacerowicze bawią się i tańczą w najlepsze. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Money

Następny artykuł