Niecodzienne zdjęciefot. facebook/ artur art robak

Uchwycił wierzchołek Alp z południa Polski

Polakowi udało się uchwycić z Sudetów Wschodnich wierzchołek Alp. Widok jest zachwycający i w jednym momencie poruszył internautów, którzy nie szczędzili dobrych słów pod adresem fotografa. Historyczne zdjęcie zostało umieszczone w mediach społecznościowych.

Niewiarygodne zdjęcie pojawiło się w mediach społecznościowych. Polskiemu fotografowi udało się uchwycić z polskiej części Sudetów Wschodnich wierzchołek Alp - Schneeberg. Fotografia była wykonana ze Śnieżnika, czyli najwyższego pasma gór Sudetów. Autor zdjęcia do dziś nie wierzy, że udało mu się wykonać tak trudne i wręcz niewiarygodne ujęcie. W sieci posypała się lawina komentarzy.

Zdjęcie Alp z południa Polski

Polski fotograf, który wykonał zdjęcie, które poruszyło media społecznościowe to Artur Art Robak. Artysta nie ukrywa, że do samego końca nie spodziewał się, że uda mu się dokonać ujęcia, które jest wręcz niemożliwe.

Nie myślałem, że się uda. Ale to chyba dobrze, ponieważ od dłuższego czasu to wypady na partyzanta, takie zupełnie chaotyczne przynosiły mi sporo dobrych zdjęci i dalekich widoków. Natomiast te zaplanowane wręcz odwrotnie. Tym razem udało się w końcu go dorwać - Śnieżnika Wiedeńskiego, czyli Schneeberga ze Śnieżnika Kłodzkiego, jedyne 280 km z groszamiczytamy w opisie pod opublikowanym zdjęciem.

Zdjęcie

Artur Art Robak podkreśla, że jest to zdjęcie jedno na milion i z pewnością jest marzeniem dla każdego fotografa.

Kolejny wybuch wulkanu Etna. Na nagraniach widać lawę wypływającą z krateru i dym, zamknięto lotniskoWybuchł wulkan w Europie. Zamknęli lotnisko, ogromne ilości lawy i dymuCzytaj dalej

Widok jeden na milion i zapewne marzenie każdego dalekiego obserwatora w kraju. Przez kilka lat zrobiłem ogólnie około 300-400 tysięcy zdjęć, ale Prawdopodobnie jest to najważniejsze zdjęcie z wszystkich napisał artysta.

W sieci natychmiast pojawiła się lawina komentarzy i gratulacji dla Artura Art Robaka. Internauci nie ukrywali swojego zachwytu wykonaną pracą.

Wielkie gratulacje i podziw. To drugie zdjęcie szczególnie wartościowe - póki co widziałem same długie ujęcia i sadziłem, ze Wam warunki nie specjalnie siadły. Ale na krótkim zuj widać, że w tym regionie lepiej się nie trafi z inwersją napisał jeden z obserwatorów.

Historia się pisze na naszych oczach skomentował kolejny.

Alpy widziane z Polski

Zdjęcie wykonane przez Artura Art Robaka z Sudetów Wschodnich nie jest pierwszym dokonaniem, gdzie zostały uchwycone na fotografii Alpy z tak dużej odległości.

W listopadzie w mediach pojawiła się informacja o pierwszym ujęciu Alp, które widoczne były z Beskidu Śląskiego-Morawieckiego. Fotografię wówczas wykonał czeski artysta, Petr Lukes.

To ujęcie nie jest zarówno kompozycyjne, jak i technicznie idealne, ale ma dla mnie dużą wartość i jest dowodem na to, że z Beskidów można zobaczyć Alpy skomentował w listopadzie swoje dokonanie czeski artysta.

Niedawno pisaliśmy o Bałtyku skutym lodem. Zachwycił turystów.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Onet/Facebook

Następny artykuł