Turysci.pl
Bałtyk

fot. Facebook/ Piotr Pilek

Pokazali Bałtyk skuty lodem. Zdjęcia z Polski robią ogromne wrażenie

15 Lutego 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Bałtyk skuty lodem w ostatnich latach nie był częstym zjawiskiem, chociaż wiadomo, że zdarzało się już to w przeszłości. W sieci pojawiło się niezwykłe zdjęcie polskiego morza, którego powierzchnia pokryta jest warstwą lodu. Zdjęcie z Międzyzdroj&o

Bałtyk od czasu do czasu zamarza, jednak ze względu na łagodne zimy w ostatnich latach, nie mogliśmy się nacieszyć widokiem pokrywy lodowej na polskim morzu. Inaczej jest jednak w tym roku, gdy temperatura spadła na tyle, by słona woda zamarzła.

Bałtyk skuty lodem podbija serca internautów

Osoby, które miały to szczęście i wybrały się w weekend nad morze, mogły pójść na spacer nad zamarznięty Bałtyk. W wielu miejscach można było podziwiać, jak woda przy brzegu zamarza, tworząc gładką taflę. 

Zamarznięte morze w Międzyzdrojach morza spacerujących wybrzeżem turystów uchwycił pan Piotr Pilek. Jego zdjęcie zostało udostępnione na fanpage'u Łowcy Burz Paweł i Marta Błaszkowscy.

- Niesamowity widok... zobaczyć zamarznięte morze.. coś pięknego. W tym roku mamy serio zaszczyt z tą zimą zapamiętamy na długo - pisze w komentarzu pod zdjęciem pan Marcin.

Tegoroczna zima w Polsce zachwyca turystów pod wieloma względami. Już dawno w naszym kraju nie mogliśmy obserwować aż tak obfitych opady śniegu. Co więcej, dawno nie zanotowano aż tylu mroźnych dni, co podczas tegorocznego sezonu.

Zima zachwyca jednak nie tylko turystów wybierających się w góry. Dzięki utrzymującym się od ponad tygodnia ujemnym temperaturom woda w Bałtyku zamarzła i w wielu miejscach przy brzegu tafla wody zamieniła się w lód. W Świnoujściu zatarła się granica między wodą a lądem.

Niestety, tym niesamowitym widokiem nie będzie można cieszyć się zbyt długo. W tym tygodniu zapowiadany jest wzrost powyżej zera, co doprowadzi do roztopów. Jest to więc ostatni moment, aby podziwiać zamarznięty Bałtyk. 

Turyści rzadko decydują się, by odwiedzać Bałtyk Zimą, jednak trzeba przyznać, że ma on swoje niezwykłe uroki. Warto skorzystać z zimowej scenerii i zamiast w góry wyjść na spacer ośnieżoną plażą.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Radio Zet

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >