Turysci.pl
GOPR zamyka BPN

fot. wikimedia.org/Urszula Bronkowska/CC BY-SA 3.0 PL/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en

Bieszczadzki Park Narodowy zamknięty dla turystów do odwołania

8 Lutego 2021

Autor tekstu:

Hubert Mrozowicz

Udostępnij:

Podjęli decyzję o zamknięciu terenu na południu Polski. Mowa tutaj o Bieszczadzkim Parku Narodowym, gdzie panują bardzo złe warunki pogodowe. Decyzja zapadła po konsultacjach z GOPRem.

Na południu Polski podjęli decyzję. Zamknęli cały teren Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Oficjalny komunikat w tej sprawie został opublikowany na stronie internetowej BPN oraz w mediach społecznościowych. Działanie było natychmiastowe i wynika z warunków pogodowych, które aktualnie panują na południu kraju. Szlaki turystyczne w Parku Narodowym zamknięty będą do odwołania. Decyzja zapadła w porozumienie ze służbami GOPR.

Bieszczadzki Park narodowy się zamyka

Jak wynika z oficjalnego komunikatu, który został zamieszczony na stronie internetowej i mediach społecznościowych Bieszczadzkiego Parku Narodowego, ze względu na fatalne warunki pogodowe szlaki turystyczne będą zamknięte.

— W związku z bardzo trudnymi warunkami pogodowymi, przede wszystkim oblodzeniem szlaków uniemożliwiającym wędrówkę, po konsultacji z ratownikami Grupy Bieszczadzkiej GOPR, zdecydowaliśmy o zamknięciu szlaków turystycznych w Bieszczadzkim Parku Narodowym do odwołania. O sytuacji pogodowej będziemy informować na bieżąco — czytamy w komunikacie.

Redakcja turysci.pl skontaktowała się z jednym z pracowników Bieszczadzkiego Parku Narodowego, który skomentował podjętą decyzję.

— Taką decyzję podjęliśmy po konsultacji ze służbami w dniu dzisiejszym. Mamy służby terenowe, które badają Park i sprawdzają, czy żadni turyści nie weszli na teren Parku Narodowego przed zamknięciem. Nie powinno być takiej sytuacji, ponieważ po wydanej decyzji wszystkie wejścia zostały zabezpieczone taśmami. Cały czas musimy obserwować sytuację na bieżąco, więc na ten moment nie wiemy, kiedy znów Bieszczadzki Park Narodowy zostanie otwarty. Jak na razie BPN jest zamknięty do odwołania — powiedział w rozmowie z portalem turysci.pl jeden z pracowników BPN.

Nie tylko w Bieszczadach warunki atmosferyczne są niebezpieczne. Również z Tatr docierają informacje o licznych oblodzeniach. Tatrzański Park Narodowy zaapelował o rezygnacje z wszelkich wycieczek.

Bieszczadzki Park Narodowy - co warto zobaczyć?

Bieszczadzki Park Narodowy jest jednym z 23 polskich parków narodowych, który położony jest w Bieszczadach Zachodnich. Jest trzecim co do wielkości parkiem w Polsce i największym, jeśli chodzi o polskie góry.

Na terenie BPN znajduje się wiele ścieżek i szlaków turystycznych, które uczęszczane są o każdej porze roku. Magia flory i fauny Bieszczad przyciąga tłumy turystów niezależnie od panującej aury. Dla zainteresowanych szczegółami związanymi z kolejnymi szlakami stworzone zostały specjalne przewodniki, które w sezonie można zakupić w każdym punkcie informacyjnym.

Bieszczadzki park Narodowy chroni najwyższe partie polskiej części Karpat Wschodnich. W BPN można wyróżnić dwa pietra roślinno-klimatyczne: regiel dolny i połoniny. Podczas pieszej wędrówki turyści mogą natrafić na blisko 800 gatunków roślin i ponad 230 gatunków zwierząt.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Facebook

Podobne artykuły

Zatonęła łódź na Mazurach

Polska

Na Mazurach w niedzielę wiał silny wiatr. „Nie wszyscy żeglarze radzą sobie w takich warunkach"

Czytaj więcej >

Polska

Śmierć w Tatrach. Turysta prawdopodobnie skoczył z Kościelca

Czytaj więcej >
Nowe przepisy wjazdu do Polski

Polska

Zmiana zasad wjazdu do Polski, a od środy otwarcie kolejnych przejść granicznych z Ukrainą

Czytaj więcej >
Atak na plażowicza w Kryspinowie

Polska

Atak na plażowicza w Kryspinowie. Zwrócił uwagę ludziom pływającym rowerkiem wodnym

Czytaj więcej >
PKP znosi limit

Polska

Od 26 czerwca zmiany w pociągach PKP. Znikają limity zajętości

Czytaj więcej >
Przedłużenie Polskiego Bonu Turystycznego. Głos z Kancelarii Prezydenta

Polska

Obecnie nie trwają prace nad przedłużeniem Polskiego Bonu Turystycznego

Czytaj więcej >