Turysci.pl
lotnisko kolizja

fot. Monitoring lotniska

Zderzenie samolotu WizzAir z samochodem technicznym na gdańskim lotnisku. Interweniowała straż pożarna

6 Lutego 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Lotnisko w Gdańsku było miejsce niebezpiecznego incydentu. Doszło do kolizji samolotu WizzAir z samochodem technicznym. Na szczęście nikt nie został poszkodowany. W akcji brała udział Lotniskowa Straż Pożarna.

Lotnisko w Gdańsku było miejscem kolizji, w której brały udział samolot WizzAir oraz jeden z samochodów technicznych. Zdarzenie miało miejsce w sobotę wczesnym rankiem. Na szczęście nie ma osób poszkodowanych.

Zderzenie na lotnisku w Gdańsku

Jak wynika z relacji strażaków, jeden z samochodów technicznych w sobotę w godzinach porannych zderzył się z samolotem. Kolizja miała miejsce na płycie lotniskowej. Interweniowała Lotniskowa Straż Pożarna. Nikt nie został poszkodowany.

Rzeczniczka prasowa portu lotniczego w Gdańsku Agnieszka Michajłow poinformowała, że nie wiadomo czy zawinił operator pojazdu, czy załoga samolotu. Nieznana jest również przyczyna zderzenia, jednak najprawdopodobniej nie były to warunki pogodowe.

- Mogę potwierdzić, że przed godz. 7 doszło do stłuczki z udziałem samolotu. Zdarzenie miało miejsce podczas operacji wypychania samolotu - mówiła rano w rozmowie z portalem trojmiasto.pl rzeczniczka portu lotniczego Agnieszka Michajłow.

- Jesteśmy w trakcie ustalania, kto zawinił w tej kolizji. Na tę chwilę nie mamy jednak takich informacji. Pasażerowie lecący do Dortmundu wylecieli krótko po godz. 8 podstawionym samolotem zastępczym - dodała rzeczniczka.

Uszkodzenia powstałe w wyniku kolizji na pierwszy rzut oka nie wydają się być poważne, jednak w przypadku takich maszyn jak samoloty, konieczna jest jednak szczegółowa ekspertyza, między innymi ze względu na kwestie odpowiedzialności odszkodowawczej. Sprawa jest obecnie badana przez specjalistów.

Nie jest to pierwsza stłuczka, do której doszło na gdańskim lotnisku w tym roku. 7 stycznia podczas obsługi technicznej samolotu przygotowywanego do wylotu do Sztokholmu tzw. wodniarka zahaczyła o jego podwozie.

Uszkodzona maszyna linii WizzAir zgodnie z procedurami musi teraz przejść przegląd techniczny, zanim zostanie ponownie dopuszczona do startu. Maszyna po poprzednim wypadku wciąż jest serwisowana, a naprawa samolotu trwa już miesiąc - podaje Onet.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Fakt, Onet

Podobne artykuły

zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >

Polska

Lotnisko w Gdańsku wprowadza szybkie testy na koronawirusa. Pozwolą uniknąć kwarantanny po przylocie

Czytaj więcej >

Polska

Polacy planują wyjazdy turystyczne w Wielkanoc. Podano najczęstsze kierunki

Czytaj więcej >
Tłumy turystów w Mielnie

Polska

Mielno odwiedziły tłumy turystów. Nie wszyscy zasłaniali twarze maseczkami

Czytaj więcej >