Turysci.pl > Polska > Zderzenie samolotu WizzAir z samochodem technicznym na gdańskim lotnisku. Interweniowała straż pożarna
Ania Radke
Ania Radke 06.02.2021 19:15

Zderzenie samolotu WizzAir z samochodem technicznym na gdańskim lotnisku. Interweniowała straż pożarna

lotnisko kolizja
fot. Monitoring lotniska

Lotnisko w Gdańsku było miejscem kolizji, w której brały udział samolot WizzAir oraz jeden z samochodów technicznych. Zdarzenie miało miejsce w sobotę wczesnym rankiem. Na szczęście nie ma osób poszkodowanych.

Zderzenie na lotnisku w Gdańsku

Jak wynika z relacji strażaków, jeden z samochodów technicznych w sobotę w godzinach porannych zderzył się z samolotem. Kolizja miała miejsce na płycie lotniskowej. Interweniowała Lotniskowa Straż Pożarna. Nikt nie został poszkodowany.

Rzeczniczka prasowa portu lotniczego w Gdańsku Agnieszka Michajłow poinformowała, że nie wiadomo czy zawinił operator pojazdu, czy załoga samolotu. Nieznana jest również przyczyna zderzenia, jednak najprawdopodobniej nie były to warunki pogodowe.

- Mogę potwierdzić, że przed godz. 7 doszło do stłuczki z udziałem samolotu. Zdarzenie miało miejsce podczas operacji wypychania samolotu - mówiła rano w rozmowie z portalem trojmiasto.pl rzeczniczka portu lotniczego Agnieszka Michajłow.

- Jesteśmy w trakcie ustalania, kto zawinił w tej kolizji. Na tę chwilę nie mamy jednak takich informacji. Pasażerowie lecący do Dortmundu wylecieli krótko po godz. 8 podstawionym samolotem zastępczym - dodała rzeczniczka.

Uszkodzenia powstałe w wyniku kolizji na pierwszy rzut oka nie wydają się być poważne, jednak w przypadku takich maszyn jak samoloty, konieczna jest jednak szczegółowa ekspertyza, między innymi ze względu na kwestie odpowiedzialności odszkodowawczej. Sprawa jest obecnie badana przez specjalistów.

Nie jest to pierwsza stłuczka, do której doszło na gdańskim lotnisku w tym roku. 7 stycznia podczas obsługi technicznej samolotu przygotowywanego do wylotu do Sztokholmu tzw. wodniarka zahaczyła o jego podwozie.

Uszkodzona maszyna linii WizzAir zgodnie z procedurami musi teraz przejść przegląd techniczny, zanim zostanie ponownie dopuszczona do startu. Maszyna po poprzednim wypadku wciąż jest serwisowana, a naprawa samolotu trwa już miesiąc - podaje Onet.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Fakt, Onet