Turysci.pl
lotnisko kolizja

fot. Monitoring lotniska

Zderzenie samolotu WizzAir z samochodem technicznym na gdańskim lotnisku. Interweniowała straż pożarna

12 Września 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Lotnisko w Gdańsku było miejsce niebezpiecznego incydentu. Doszło do kolizji samolotu WizzAir z samochodem technicznym. Na szczęście nikt nie został poszkodowany. W akcji brała udział Lotniskowa Straż Pożarna.

Lotnisko w Gdańsku było miejscem kolizji, w której brały udział samolot WizzAir oraz jeden z samochodów technicznych. Zdarzenie miało miejsce w sobotę wczesnym rankiem. Na szczęście nie ma osób poszkodowanych.

Zderzenie na lotnisku w Gdańsku

Jak wynika z relacji strażaków, jeden z samochodów technicznych w sobotę w godzinach porannych zderzył się z samolotem. Kolizja miała miejsce na płycie lotniskowej. Interweniowała Lotniskowa Straż Pożarna. Nikt nie został poszkodowany.

Rzeczniczka prasowa portu lotniczego w Gdańsku Agnieszka Michajłow poinformowała, że nie wiadomo czy zawinił operator pojazdu, czy załoga samolotu. Nieznana jest również przyczyna zderzenia, jednak najprawdopodobniej nie były to warunki pogodowe.

- Mogę potwierdzić, że przed godz. 7 doszło do stłuczki z udziałem samolotu. Zdarzenie miało miejsce podczas operacji wypychania samolotu - mówiła rano w rozmowie z portalem trojmiasto.pl rzeczniczka portu lotniczego Agnieszka Michajłow.

- Jesteśmy w trakcie ustalania, kto zawinił w tej kolizji. Na tę chwilę nie mamy jednak takich informacji. Pasażerowie lecący do Dortmundu wylecieli krótko po godz. 8 podstawionym samolotem zastępczym - dodała rzeczniczka.

Uszkodzenia powstałe w wyniku kolizji na pierwszy rzut oka nie wydają się być poważne, jednak w przypadku takich maszyn jak samoloty, konieczna jest jednak szczegółowa ekspertyza, między innymi ze względu na kwestie odpowiedzialności odszkodowawczej. Sprawa jest obecnie badana przez specjalistów.

Nie jest to pierwsza stłuczka, do której doszło na gdańskim lotnisku w tym roku. 7 stycznia podczas obsługi technicznej samolotu przygotowywanego do wylotu do Sztokholmu tzw. wodniarka zahaczyła o jego podwozie.

Uszkodzona maszyna linii WizzAir zgodnie z procedurami musi teraz przejść przegląd techniczny, zanim zostanie ponownie dopuszczona do startu. Maszyna po poprzednim wypadku wciąż jest serwisowana, a naprawa samolotu trwa już miesiąc - podaje Onet.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Fakt, Onet

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Potworny upał, a miejscami burze z gradem. IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne

Czytaj więcej >

Polska

Burze to nie wszystko. Co czeka nas w długi weekend czerwcowy?

Czytaj więcej >

Polska

Turystom w Turcji grozi aresztowanie. Jeden z lokalnych przepisów jest niezwykle ważny

Czytaj więcej >

Polska

Jasnowicz Glanc ostrzega przed wakacjami. Wskazuje kierunek, którego lepiej unikać

Czytaj więcej >

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >