Turysci.pl > Wizzair

Wizzair

Wizzair to jedna z najpopularniejszych, budżetowych linii lotniczych. Każdego dnia z jej usług korzystają również miliony Polaków.

Lotnisko
25.09.2023 06:35 Polacy koczowali na lotnisku w Chorwacji. “Materacy nie wystarczyło dla wszystkich”

150 pasażerów, którzy mieli zaplanowany lot z Dubrownika do Wrocławia, musiało zostać całą noc na lotnisku, z powodu odwołanego lotu. Jedna z turystek wyjawiła, w jakich warunkach przyszło im spać.- Spaliśmy na zimnych płytkach. Część osób dostała materace i koce, ale nie wystarczyło dla wszystkich - zdradziła portalowi Onet jedna z turystek, pani Patrycja.

wizz air odwołane loty
07.09.2023 15:02 Wizz Air masowo odwołuje loty. Ogromne utrudnienia dla turystów z Polski

Wizz Air szykuje spore zmiany. Jesienno-zimowa siatka połączeń zostanie mocno okrojona. Wszystko przez zapowiadane przez pracowników strajki. Odwołane loty i problemy czekają pasażerów już we wrześniu. Problemy ze strajkami dotkną także innych przewoźników.Widmo paraliżu na lotniskach we wrześniu i październiku wisi nad najpopularniejszymi destynacjami wybieranymi przez polskich turystów  m.in. we Włoszech, Francji i Wielkiej Brytanii. 

Wi-Fi na pokładzie
13.08.2023 12:08 Zapytała, czy w samolocie można korzystać z internetu. Odpowiedź zaskoczy nawet najbardziej doświadczonych podróżnych

Powszechnie wiadomo, że lecąc samolotem w urządzeniach mobilnych tj. w telefonie czy tablecie należy włączyć "tryb samolotowy". Z tego powodu będąc w przestworzach nie możemy wykonywać połączeń telefonicznych ani korzystać z danych komórkowych. Jedna z internautek zapytała, czy na pokładzie samolotu jest możliwość dostępu do internetu. Zaskakujące, czego się dowiedziała.Pewna internautka zapytała na forum dot. tanich lotów na Facebooku, czy jest możliwość korzystania z internetu w samolocie. Posypały się komentarze.

Wizz Air
28.05.2023 13:39 Wizz Air odwołuje loty z Polski. Z jednego lotniska znika na stałe

Jak zauważył portal Fly4free.pl, w systemie rezerwacyjnym na stronie Wizz Aira na próżno szukać czterech tras, o których nie tak dawno było bardzo głośno. Przewoźnik wycofuje się też z jednego lotniska. Linie lotnicze co jakiś czas zaskakują swoich klientów nowymi kierunkami podróży. Niedawno Ryanair ogłosił, że niebawem ma ruszyć hitowa trasa z Polski do Egiptu. Zdarza się  też, że przewoźnicy po wnikliwych kalkulacjach rezygnują z wcześniej zapowiedzianych kursów. 

Samolot linii Wizz Air
22.03.2023 11:32 Wizz Air nie posłuchał sądu, więc klient wysłał komornika. „Mógł zabrać samolot”

Bywa, że klienci niezadowoleni z jakości usług przewoźników buntują się, odwołują, domagają odszkodowań. Czasem idą do sądu, a niekiedy, gdy to nie wystarcza, wysyłają do linii lotniczych komornika. Tak zrobił pewien Brytyjczyk, by odzyskać stracone pieniądze od Wizz Air.

None
01.03.2023 12:37 Wizz Air zawiesza wszystkie loty do Kiszyniowa. Powód? "Względy bezpieczeństwa"

Węgierska linia lotnicza Wizz Air poinformowała swoich klientów o znaczących zmianach, które w życie wejdą już w połowie marca. Jak się okazuje, dostanie się do jednej z europejskich stolic nie będzie niedługo możliwe. Jak zaznaczono w komunikacie przewoźnika, do podjęcia takich kroków zmusiły względy bezpieczeństwa. Wizz Air już od 14 marca nie poleci ani do, ani z Kiszyniowa. Przewoźnik wydał komunikat, w którym poinformował, że wstrzymuje lotu do stolicy Mołdawii. W swoich decyzjach kierował się niebezpieczeństwem wynikającym z konfliktu zbrojnego pomiędzy Rosją i Ukrainą.

Wizz Air wycofuje się z polskiego lotniska. Jest stanowisko przewoźnika
28.12.2022 14:28 Wizz Air wycofuje się z polskiego lotniska. Jest stanowisko przewoźnika

Linia Wizzair aktualizowała swoją siatkę połączeń. Już oficjalnie wiadomo, że popularny przewoźnik wycofuje się z jednego z polskich lotnisk. To niewątpliwie utrudni podróż mieszkańcom zwłaszcza południowej części kraju. W sieci pojawiło się także oficjalne stanowisko zarządu.Węgierskie linie lotnicze Wizz Air to od lat jeden z najchętniej wybieranych przez turystów przewoźników podróżujących z polskich lotnisk. Okazuje się jednak, że niebawem na tablicy odlotów nie pojawią się już niektóre kierunki. Od marca 2023 roku z portu lotniczego Rzeszów-Jasionka znikają samoloty pod różowo-fioletowym logo. Mniej polączeń wizz będzie także z Warszawy, Krakowa, Katowic, Lublina, Poznania czy Szczecina.

vaccine-g3e6407d00 1280
10.12.2022 22:21 Wizz Air zawiesza 36 połączeń z Polski. Powodem szczepienia

Wizz Air ogłosił zawieszenie 36 tras z Polski. – To jest – przykro to mówić – konsekwencja słabego wyniku akcji szczepień w Polsce – mówi w rozmowie z magazynem „Re:view” Jozsef Varadi, prezes firmy.Wizz Air od stycznia tymczasowo zawiesi przynajmniej 36 tras z Polski i zmniejszy częstotliwość wielu tras. Cięcia planowane są również w innych krajach, gdzie występuje zwiększone ryzyko zakażeń.

Wizzair
14.05.2022 15:28 Wizzair rozda darmowe bilety dla uchodźców z Ukrainy

Wizzair chce wspomóc Ukraińców uciekających przed wojną. W tym celu ogłoszono, że przewoźnik udostępni 10 tysięcy darmowych biletów do Wielkiej Brytanii z kilku miast europejskich. W tym także z Polski.Dobra wiadomość dla tych Ukraińców, którzy uciekając przed wojną, chcą kierować się do Wielkiej Brytanii. Przewoźnik udostępni darmowe bilety dla potrzebujących. To nie pierwsza taka akcja przewoźnika.

sunset-gd146924ca 1280
17.12.2021 22:21 Samolot Wizz Air odleciał z lotniska bez połowy pasażerów. Teraz zarzucają linii kłamstwo

95 podróżnych nie zostało wpuszczonych na pokład samolotu Wizz Air lecącego z Budapesztu do Berlina. Powodem miał być brak posiadania przez nich odpowiednich dokumentów, jednak pasażerowie mają inną wersję wydarzeń.Według pasażerów pracownik Wizz Air miał pokłócić się z jednym z podróżnych oczekujących w kolejce i zamknąć bramkę po wpuszczeniu do samolotu zaledwie połowy pasażerów.

wizz air
16.12.2021 22:21 Wizz Air ogłosił czwartkową promocję. Bilety tylko za 9.99 euro

Wizz Air wystartował z kolejną wyprzedażą, w ramach której bilety na wybrane loty można kupić za jedyne 9,99 euro. Przeliczając na złotówki węgierski przewoźnik zdecydował się jednak na kwotę 49 zł, co i tak jest bardzo kuszącą propozycją.Wizz Air w czwartek ogłosił nową promocję, w ramach której można upolować bilety za jedyne 9,99 euro. Trzeba się jednak bardzo spieszyć, ponieważ oferta obowiązuje tylko dzisiaj.

john-tuesday-0QV-SDRPmx0-unsplash
25.11.2021 10:42 Black Friday linii lotniczych. Na jakie zniżki można liczyć?

Promocje z okazji Black Friday w wielu miejscach trwają cały tydzień. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że oprócz sprzętów czy ubrań przeceniane są również bilety lotnicze i wycieczki. Specjalne oferty przygotowały m.in. Ryanair, Wizz Air czy LOT.Black Friday to zwyczaj wywodzący się z USA, przypadający w piątek po Dniu Dziękczynienia. Właśnie stamtąd dzień obniżek przywędrował do Europy i od kilku lat również Polacy polują na okazyjne oferty.

airport-gb316bb928 1280
28.10.2021 23:20 Wizz Air zawiesza część lotów od połowy listopada. Dotyczy również połączeń z Polski

Wizz Air planuje zawieszenie części lotów w okresie od połowy listopada do połowy grudnia. Dotyczy to połączeń, na które popyt nie jest wystarczająco duży. Przewoźnik usunie ze swojej siatki również 4 połączenia z Polski. Wizz Air już trzeci raz w ciągu ostatnich kilku tygodni planuje zmiany w swoim zimowym rozkładzie lotów - przypomina portal Fly4Free. Poprzednio przewoźnik zawiesił część tras na cały sezon zimowy, zmniejszał liczbę połączeń lub opóźniał ich wznowienie z końca października na grudzień. Tym razem jednak wprowadzane zmiany mają być relatywnie niewielkie. W systemie rezerwacyjnym zobaczyć można zmiany 4 połączeń z naszego kraju.

wizz air
06.10.2021 16:25 Szef Wizz Aira do Morawieckiego: Ceny biletów mogą wzrosnąć o 30 procent

Prezes Wizz Air József Váradi napisał list otwarty do premiera Mateusza Morawieckiego w związku z zapowiadaną podwyżką tzw. opłaty terminalowej. Stwierdził, że dla pasażerów oznaczałaby ona wzrost cen biletów o 30 proc.Prezes Wizz Air w liście do premiera skrytykował zapowiadaną przez Polską Agencję Żeglugi Powietrznej podwyżkę tzw. opłaty terminalowej, czyli stawki pobieranej na każdym lotnisku za obsługę samolotów podczas startu i lądowania.

wizz-2654513 1280
07.09.2021 12:25 Strajk kontrolerów we Włoszech. Wizz Air: loty mogą zostać opóźnione lub odwołane

Wizz Air poinformował w poniedziałek o możliwości opóźnienia, przełożenia bądź odwołania lotów do Włoch zaplanowanych na wtorek. Powodem planowany strajk pracowników włoskiego urzędu lotnictwa cywilnego (ENAC). Loty między Polską a Włochami we wtorek mogą zostać opóźnione, przełożone bądź odwołane - poinfotmował Wizz Air. Powodem strajk kontrolerów.

wizz air
04.09.2021 16:05 Pilot Wizz Air nie wpuścił pasażera na pokład samolotu. Powodem złamana noga turysty

Podróżny nie został wpuszczony na pokład samolotu Wizz Air lecącego z Cypru do Warszawy. Decyzja została podjęta przez pilota, który dowiedział się, że pasażer ma złamaną nogę. Turysta na własny koszt musiał przedłużyć urlop i opłacić inny lot.Pan Tomasz podczas tygodniowego pobytu na Cyprze przewrócił się i złamał nogę. Miejscowy lekarz ocenił, że konieczna jest operacja, dlatego zaraz po przylocie do Polski turysta miał udać się na zabieg.Dwa dni przed wylotem pan Tomasz zadzwonił na infolinię Wizz Air i poinformował, że wraca do kraju ze złamaną nogą. Zamówił również specjalną asystę, która miała mu pomóc w przemieszczaniu się po lotnisku w Larnace.

airport-4120835 1280 (1)
03.09.2021 15:19 Wizz Air wprowadza obowiązek szczepień dla pracowników

Wizz Air zobowiąże załogi swoich samolotów do zaszczepienia przeciw COVID-19 lub (w szczególnych przypadkach) regularnych testów antygentowych/PCR. Pracownicy, którzy tego nie zrobią, nie będą mogli latać. Wraz z początkiem grudnia cały personel pokładowy Wizz Air będzie musiał być zaszczepiony. W wyjątkowych sytuacjach będą mogli regularne przechodzić testy antygenowe lub PCR.

airport-731196 1280
27.08.2021 23:18 Wizz Air wznawia 6 tras z Polski

Wizz Air ogłosił w czwartek wznowienie sześciu połączeń z pięciu polskich miast. Niektóre z nich idealnie nadadzą się na kilkudniowy city break. Turyści podróżujący z Wizz Air mogą być zadowoleni. Już we wrześniu wznowione zostaną trasy w sześciu kultowych kierunkach.

the-plane-3738461 1280
02.08.2021 23:18 Awaryjne lądowanie samolotu z polskimi turystami w Burgas. Jest oświadczenie Wizz Air

Samolot Airbus A320-200 linii Wizz Air lecący z Burgas do Warszawy krótko po starcie lądował awaryjnie - dowiedział się portal Gazeta.pl. Przewoźnik potwierdził, że przyczyną było zderzenie z ptakiem.Samolot lądował awaryjnie na lotnisku w bułgarskim Burgas, zaledwie kilka minut po wzniesieniu się w powietrze. Do zdarzenia doszło w poniedziałek kilka minut przed godz. 10 polskiego czasu.

samolot wizz air
15.06.2021 15:55 Awaryjne lądowanie samolotu WizzAir w Katowicach

Samolot linii Wizz Air z Katowic do Zaporoża na Ukrainie musiał awaryjnie lądować na lotnisku w Pyrzowicach. Tuż po starcie maszyny doszło do awarii. Na pokładzie znajdowało się 153 pasażerów, nikomu nic się nie stało.Samolot linii Wizz Air wystartował z lotniska w Katowicach-Pyrzowicach we wtorek 15 czerwca o godz. 12.40. Krótko po starcie wykryto jednak usterkę, która była powodem awaryjnego lądowania na lotnisku startowym.

wizz air
10.06.2021 15:37 Wizz Air zapowiada zmiany. Chce otwierać i zamykać bazy z dnia na dzień

Wizz Air realizować będzie politykę maksymalizacji popytu. Oznacza to wykazanie się bardzo dużą elastycznością, z czym wiąże się konieczność otwierania i zamykania już istniejących baz operacyjnych z dnia na dzień.Prezes Wizz Air jest zdania w najbliższym czasie przewoźnik będzie wykonywał więcej lotów niż w 2019. Wiąże się to jednak z bardzo dużymi zmianami w siatce przewoźnika, które mogą zachodzić z dnia na dzień.

Wizz Air
30.05.2021 16:29 WizzAir rezygnuje z lotów krajowych po Norwegii po 9 miesiącach

Wizz Air zamyka swoje trasy krajowe w Norwegii od 14 czerwca. Przewoźnik wydał oświadczenie, w którym informuje, że nie zamierza konkurować z liniami, które otrzymują pomoc publiczną. Z drugiej strony ciągnęła się za nim afera o związki zawodowe.Wizz Air 9 miesięcy temu zainaugurował loty krajowe do Norwegii i w bardzo krótkim czasie uruchomił tam aż 20 tras. Po niecałym roku firma ogłosiła jednak, że zamyka wszystkie loty krajowe.

ryanair i wizzair promocje
19.05.2021 13:44 Wyprzedaż w Ryanair i urodzinowa promocja WizzAir. Tanie linie prześcigają się w ofertach

Ryanair oraz WizzAir wystartowały dzisiaj ze swoimi gorącymi promocjami. Pierwszy przewoźnik oferuje loty od 19 zł w czerwcu, a drugi - zniżkę 35 proc. na wszystkie loty. W obu przypadkach trzeba się jednak spieszyć z zakupem biletu.Ryanair i WizzAir nie od dzisiaj ścigają się pod względem atrakcyjnych ofert. Dzisiaj węgierski przewoźnik obchodzi swoje 17 urodziny i z tej okazji zorganizował dla swoich klientów promocję. Również irlandzka linia nie przepuściła okazji, żeby zawalczyć o klienta.

Nowe połączenia WizzAir
07.05.2021 14:47 Wizz Air uruchamia 4 nowe letnie trasy z Polski

WizzAir ogłosił otwarcie czterech nowych tras z Polski na wakacje. Już od czerwca będziemy mogli polecieć do Burgas, Lwowa oraz do Malagi. Wszystko wskazuje na to, że Bułgaria oraz Hiszpania mają potencjał na zostanie turystycznymi hitami dla Polaków. WizzAir otwiera cztery nowe trasy z Polski już w czerwcuPolecimy z Poznania i Warszawy do Lwowa, z Lublina do Burgas oraz ze stolicy do MalagiW tyle nie zostaje też Ryanair, który pod koniec kwietnia ogłosił pełną siatkę wakacyjnych połączeń, gdzie znalazły się aż 54 kursyWizzAir poinformował, że 4 nowe połączenia wakacyjne zostaną uruchomione od czerwca. To odważny ruch w dobie pandemii, jednak przewoźnik na pewno chce odrobić choć część strat wywołanych przez pandemię. W ostatnich miesiąca ruch lotniczy znacznie się zmniejszył, a jest szansa, że na wakacje znów więcej turystów ruszy za granice. Nadzieją może być wprowadzenie paszportów szczepionkowych, które mają ułatwić swobodne przemieszczanie się między krajami wspólnoty. Choć nie brakuje wokół nich kontrowersji, to mogą znacznie wspomóc europejski sektor turystyczny. Z ułatwień bez wątpienia skorzysta również wielu Polaków.

wizzair
24.04.2021 23:17 WizzAir rusza na podbój Indii. Wiadomo skąd poleci

Prezes WizzAir potwierdził, że następnym celem tej linii lotniczej jest ekspansja w Indiach. Loty mają być obsługiwane przez arabską filię przewoźnika z Abu Zabi.Prezes WizzAir Jozsef Varadi podczas World Aviation Festival zapowiedział, że planuje uruchomić loty z Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich do Indii. Tym samym węgierski przewoźnik rozpocznie ekspansję zupełnie nowego dla siebie rynku.

wizzair
31.03.2021 18:59 WizzAir ogłosił 3 nowe trasy z Polski. Pojawiły się kultowe wakacyjne kierunki

WizzAir uruchomi nowe trasy z trzech polskich miast. Z Lublina i Poznania będzie można polecieć do Chorwacji, a z Warszawy - do Hiszpanii. Wszystkie nowe połączenia zostaną uruchomione tego lata.WizzAir ogłosił nowe trasy z Lublina, Poznania i WarszawyPasażerowie polecą do Chorwacji i HiszpaniiNowe połączenia wystartują w czerwcuWizzAir jest jednym z najpopularniejszych przewoźników w Polsce. Niestety, ze względu na pandemię koronawirusa ucierpiały również tanie linie. Dlatego teraz szukają sposobów, aby zachęcić klientów do skorzystania ze swoich usług. Firmy prześcigają się z ogłaszaniem nowych tras, również z Polski.

wizzair
18.03.2021 20:07 WizzAir uruchomi pięć nowych tras z Polski. Wśród nich popularne wakacyjne kierunki

WizzAir ogłosił kolejne nowe połączenia z Polski w letniej siatce połączeń. Węgierski przewoźnik zaoferuje loty z trzech polskich miast w pięciu wakacyjnych kierunkach. Bilety są już dostępne w sprzedaży.WizzAir od czerwca uruchomi nowe trasy z Gdańska, Warszawy oraz Krakowa. Jest to znakomita wiadomość dla turystów, którzy planują wakacje w ciepłych miejscach. Na liście znalazły się bowiem najpopularniejsze europejskie kierunki.

tanie linie
01.03.2021 13:25 Tanie linie lotnicze przesuwają start części tras z Polski. Zamiast w marcu wystartują w maju

Tanie linie lotnicze prześcigają się z nowościami w ofertach na sezon letni. Jak się jednak okazuje, aby z nich skorzystać, trzeba będzie jeszcze poczekać przynajmniej do maja. Już kilkanaście dni temu Ryanair ogłosił przesunięcie 90 tras z Polski z końca marca na początek maja, a teraz dojdą do nich następne.Wizz Air z kolei obrał inną taktykę. Jak informuje portal Fly4Free, przewoźnik wznowi część tras pod koniec marca, jednak zrealizuje na niej tylko kilka lotów w okolicach Wielkanocy. Następnie ma je ponownie zawiesić nawet do początku czerwca.