Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Wizz Air wycofuje się z polskiego lotniska. Jest stanowisko przewoźnika
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 28.12.2022 14:28

Wizz Air wycofuje się z polskiego lotniska. Jest stanowisko przewoźnika

Wizz Air wycofuje się z polskiego lotniska. Jest stanowisko przewoźnika
pixabay/skyradar

Linia Wizzair aktualizowała swoją siatkę połączeń. Już oficjalnie wiadomo, że popularny przewoźnik wycofuje się z jednego z polskich lotnisk. To niewątpliwie utrudni podróż mieszkańcom zwłaszcza południowej części kraju. W sieci pojawiło się także oficjalne stanowisko zarządu.

Węgierskie linie lotnicze Wizz Air to od lat jeden z najchętniej wybieranych przez turystów przewoźników podróżujących z polskich lotnisk. Okazuje się jednak, że niebawem na tablicy odlotów nie pojawią się już niektóre kierunki. Od marca 2023 roku z portu lotniczego Rzeszów-Jasionka znikają samoloty pod różowo-fioletowym logo. Mniej polączeń wizz będzie także z Warszawy, Krakowa, Katowic, Lublina, Poznania czy Szczecina.

Wizz Air wycofuje się z lotniska Rzeszów-Jasionka

Pogłoski o wycofaniu się przewoźnika Wizz Air z rzeszowskiego portu lotniczego zaczęły pojawiać się już na początku grudnia. I choć wtedy zostały one zdementowane przed Rolanda Tischnera, który jest dyrektorem ds. operacyjnych linii Wizz Air, prawda okazała się inna.

- Z mojej wiedzy wynika, że nie planujemy opuszczać żadnego z lotnisk w Polsce, na których jesteśmy obecni. Jeśli chodzi o cięcia tras, to nigdy nie obawialiśmy się kasować tras, które nie spełniają naszych oczekiwań i tak jest też w tym przypadku - twierdził wówczas Tischner.

Choć rotacje w siatkach lotów węgierskich linii lotniczych nie są niczym nowym, to wprowadzone w marcu 2023 roku mogą nie spodobać się części podróżujących z Rzeszowa. Z biura prasowego Wizz Air wypłynęło oficjalne oświadczenie, że linia lotnicza całkowicie kończy działalność w porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka.

Od sezonu letniego 2023 podróżujący z Rzeszowa nie polecą liniami Wizz Air

- Począwszy od sezonu letniego 2023 Wizz Air zaprzestanie działalności operacyjnej z Rzeszowa - czytamy w oświadczeniu Anny Robaczyńskiej reprezentującej Wizz Air. - Linia jest zaangażowana w rozbudowę siatki połączeń, oferując konsumentom jak najwięcej niskokosztowych taryf, kiedy i gdziekolwiek jest na to popyt.

Połączenia, które są obecnie realizowane z rzeszowskiego portu lotniczego, odbywają się na trasie do Eindhoven oraz Londynu Luton. Ostatnie z nich będą miały miejsce już 25 marca 2023 roku.

Okazuje się jednak, że to nie jedyne złe wieści dla podróżnych, którzy preferują tanie węgierskie linie lotnicze. Otóż od marca 2023 roku przewoźnik likwiduje kursy z Gdańska do Billund i Kristiansand, z Katowic do Alghero, Kolonii, Bergamo i Sztokholmu, z Krakowa do Bergen i Bari. Poznański port lotniczy straci loty do Oslo Sandefjor, szczeciński do Stavanger, a z Warszawy nie polecimy więcej do Alghero. W zamian pojawiają się nowe kierunki, które turyści mogą obrać z lotnisk w Polsce.

  1. Rzadkie zjawisko nad Tatrami. Chmury soczewkowate zasnuły niebo, "Wyglądają jak UFO"

  2. Czy będzie śnieg na Święta? Wstępna prognoza pogody na Boże Narodzenie 2022

  3. Rzymskie Koloseum odsłania kolejne tajemnice. Jakie zwierzęta toczyły walki na arenie?

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected].

źródło: rzeszow-news.pl; turystyka.wp.pl

Tagi: Polska Wizzair