Turysci.pl
airport-4120835 1280 (1)

fot. Pixabay/ Skitterphoto

Wizz Air wprowadza obowiązek szczepień dla pracowników

3 Września 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Wizz Air zobowiąże załogi swoich samolotów do zaszczepienia przeciw COVID-19 lub (w szczególnych przypadkach) regularnych testów antygentowych/PCR. Pracownicy, którzy tego nie zrobią, nie będą mogli latać.

Wraz z początkiem grudnia cały personel pokładowy Wizz Air będzie musiał być zaszczepiony. W wyjątkowych sytuacjach będą mogli regularne przechodzić testy antygenowe lub PCR.

Polska topo blank

Trudne warunki w Bieszczadach. Ratownicy ostrzegają

CZYTAJ DALEJ

Wizz Air wprowadzi obowiązkowe szczepienia dla personelu pokładowego

Wizz Air usilnie stara się przekonać swoich pasażerów, że pod ich skrzydłami można czuć się bezpiecznie. Przewoźnik wdraża więc politykę w ramach zobowiązania do ochrony zdrowia i bezpieczeństwa pasażerów i załóg.

Wizz Air przypomniał, że już na początku pandemii wprowadził restrykcyjne środki bezpieczeństwa i higieny, aby chronić zarówno pasażerów, jak i załogi poprzez zapewnienie możliwie najlepszych warunków sanitarnych i zachowywanie dystansu fizycznego

Przewoźnik twierdzi również, że jest jedną z pierwszych europejskich linii lotniczych, które w dalszym ciągu wzmacniają stosowane środki ochronne. Realizują w tym celu politykę we współpracy z lokalnymi władzami i instytucjami ochrony zdrowia w bazach Wizz Air.

Prezes Wizz Air József Váradi w oświadczeniu dla mediów mówił, że decyzja spowodowana jest troską o zdrowie i bezpieczeństwo pasażerów i pracowników.

- Mamy obowiązek chronić załogę i pasażerów na pokładzie poprzez łagodzenie ryzyka COVID-19, a szczepienia odgrywają w tym kluczową rolę - zaznaczył szef Wizz Air.

Rządy niektórych państw wymagają szczepień personelu

Ochrona zdrowia nie jest jednak jedynym powodem wprowadzenia nowej polityki. Jak się okazuje. Szczepienia mogą okazać się bowiem konieczne do sprawnego i nieprzerwanego realizowania lotów w perspektywie długoterminowej.

- Ponieważ rządy coraz częściej wymagają dowodów szczepień dla załóg, w ramach krajowych wymogów wjazdowych, znaczenie załóg zaszczepionych przeciwko COVID-19 jest kluczowe - czytamy w oświadczeniu węgierskiego przewoźnika.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Tylko 1 na 10 turystów odpowie na wszystkie pytania poprawnie. 7 stolic dla prawdziwych obieżyświatów

Pytanie 1 z 7

Na rozgrzewkę: które miasto jest stolicą Czarnogóry?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Money.pl, Dziennik Zachodni

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Wiatr fenowy w Tatrach. Nad górami utworzył się charakterystyczny wał

Czytaj więcej >

Polska

Awantura na pokładzie samolotu do Gdańska. Obsługa przywiązała pasażera do fotela

Czytaj więcej >
fot. Lubuska Policja

Polska

Groźny wypadek na Śnieżce. Pomogli inni turyści

Czytaj więcej >

Polska

Szef Wizz Aira do Morawieckiego: Ceny biletów mogą wzrosnąć o 30 procent

Czytaj więcej >

Polska

Szlak na Rysy ponownie otwarty dla turystów

Czytaj więcej >

Polska

TPN wydał ostrzeżenia przed halnym. „Przypatrzcie się, jakie to jest niebezpieczeństwo"

Czytaj więcej >