Turysci.pl
Polska topo blank

fot. Wikipedia/ Captain Blood/ CC BY-SA 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/

Trudne warunki w Bieszczadach. Ratownicy ostrzegają

3 Września 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

W Bieszczadach śliskie i błotniste szlaki turystyczne utrudniają wędrówki górskie tym turystom, którzy postanowili spędzić weekend w górach. Niedziela może przynieść jednak słoneczną pogodę.

Bieszczady cieszyły się w tym sezonie bardzo dużą popularnością, co mogło przeszkadzać tym turystom, którzy pragnęli spokoju. Niestety, tym, którzy chcieli skorzystać z rozpoczęcia roku szkolnego, plany mogą pokrzyżować warunki w górach.

241156349 4300063990081541 5508336036922954249 n

Śmierć turystki w Tatrach. Ciała pilnował pies

CZYTAJ DALEJ

Trudne warunki w Bieszczadach

Ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Paweł Szopa zaznaczył, że w piątek rano termometry, m.in. w Cisnej i Ustrzykach Górnych, pokazywały 5-7 stopni Celsjusza.

Dodał przy tym, że na razie mgła ogranicza widoczność, jednak w ciągu dnia słoneczna pogoda będzie sprzyjać górskim wędrówkom.

Ratownik dyżurny dodał, że prognozy nie przewidują kolejnych deszczowych dni, jednak szlaki w górach są jeszcze śliskie, a lokalnie podmokłe z powodu opadów w poprzednich dniach.

Przypomniał także, że osoby wybierające się w góry powinny pamiętać, aby w związku z coraz krótszym dniem, wycieczki powinno się rozpoczynać wcześniej. Dzisiaj słońce w Bieszczadach zajdzie o godzinie 19:07.

- Turyści zawsze powinni mieć także naładowany telefon komórkowy, a w nim zainstalowaną aplikację "Ratunek" - powiedział ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Paweł Szopa.

Prognoza na weekend w Bieszczadach

Niestety, sobota w Bieszczadach zapowiada się pochmurno. Według portalu twojapogoda.pl chmury mogą przysłonić nawet 90% nieba, może również padać. Wiatr w porywach zawieje z prędkością do 25 km/h. Termometry wskażą 16°C, ale odczuwalna 15°C.

Zdecydowanie ładniejsza będzie niedziela, która według synoptyków ma być bezchmurna, jednak nieco bardziej wietrzna - w porywach do 45 km/h. Podobnie jak w sobotę, termometry wskażą 16°C, a temperatura odczuwalna wyniesie 15°C.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Tylko 1 na 10 turystów odpowie na wszystkie pytania poprawnie. 7 stolic dla prawdziwych obieżyświatów

Pytanie 1 z 7

Na rozgrzewkę: które miasto jest stolicą Czarnogóry?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: RMF24, Super Express

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Mieszkańcy Szczawnicy skarżą się na zachowanie turystów

Czytaj więcej >

Polska

Zdjęcia "Tatrzańskiej Niagary" robią furorę. TPN jednak ostrzega

Czytaj więcej >

Polska

Wiatr fenowy w Tatrach. Nad górami utworzył się charakterystyczny wał

Czytaj więcej >

Polska

Awantura na pokładzie samolotu do Gdańska. Obsługa przywiązała pasażera do fotela

Czytaj więcej >
fot. Lubuska Policja

Polska

Groźny wypadek na Śnieżce. Pomogli inni turyści

Czytaj więcej >

Polska

Szef Wizz Aira do Morawieckiego: Ceny biletów mogą wzrosnąć o 30 procent

Czytaj więcej >