Turysci.pl
niedźwiedź

fot. youtube/ Grzegorz Pawłowski

Turyści spotkali niedźwiedzie w Tatrach. Wszystko nagrali

24 Listopada 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Turyści, którzy szli jednym z tatrzańskich szlaków nagle zobaczyli z oddali niedźwiedzia, który szedł w dół zbocza. Nagranie z tego spotkania umieścili na Youtubie oraz na grupie Tatromaniacy na Facebooku.

Nagranie przedstawia niedźwiedzia, który przecinając szlak, oddala się w dół zbocza. Napotkali go dwoje turystów - pani Agnieszka i pan Grzegorz, którzy podzielili się nagraniem w mediach społecznościowych.

1440px-Wąwóz Kraków a4

Turysta spadł 40 metrów w Tatrach. Doznał poważnych obrażeń

CZYTAJ DALEJ

Turyści nagrali niedźwiedzia w Tatrach

Turyści spotkali zwierzę 2 września 2021 około godziny 10:00 na Uplazianskiej Kopce, która znajduje się na szlaku w kierunku Czerwonych Wierchów z Doliny Kościeliskiej.

Nagranie zostało umieszczone w serwisie YouTube, na kanale pana Grzegorza. Pani Agnieszka udostępniła nagranie na grupie Tatromaniacy na Facebooku.

Bardzo szybko zebrało kilkadziesiąt reakcji i komentarzy. Wielu komentujących również podzieliło się swoimi zdjęciami ze spotkań z niedźwiedziem.

Co robić, gdy spotka się niedźwiedzia?

Spotkanie z niedźwiedziem może być jednak bardzo niebezpieczne. Niedźwiedzie należą bowiem do najgroźniejszych zwierząt żyjących w Polsce, zwłaszcza gdy w pobliżu znajdują się młode.

- W razie spotkania z niedźwiedziem, należy spokojnie (bez gwałtownych ruchów) oddalić się w przeciwnym kierunku - tłumaczy Tatrzański Park Narodowy w komunikacie turystycznym.

TPN podkreśla przy tym, że w przypadku spotkania dzikiego zwierzęcia, nigdy nie należy do niego podchodzić, np. aby zrobić mu zdjęcie.

Władze Parku apelują również, aby nie dokarmiać zwierząt, ponieważ mogą szybko przyzwyczaić się do łatwego zdobywania pokarmu i zatracić naturalny lęk przed ludźmi i samowystarczalność. Wówczas mogą stać się agresywne i domagać się pożywienia od człowieka.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Tylko 1 na 10 turystów odpowie na wszystkie pytania poprawnie. 7 stolic dla prawdziwych obieżyświatów

Pytanie 1 z 7

Na rozgrzewkę: które miasto jest stolicą Czarnogóry?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Facebook, TPN

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Potworny upał, a miejscami burze z gradem. IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne

Czytaj więcej >

Polska

Burze to nie wszystko. Co czeka nas w długi weekend czerwcowy?

Czytaj więcej >

Polska

Turystom w Turcji grozi aresztowanie. Jeden z lokalnych przepisów jest niezwykle ważny

Czytaj więcej >

Polska

Jasnowicz Glanc ostrzega przed wakacjami. Wskazuje kierunek, którego lepiej unikać

Czytaj więcej >

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >